НПМГ - 4

  • 42 059
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Медицина може и без курс, познато дете от НПМГ не ходи.
Warwick, може да е някой от другите профилиращи, не да е математиката.

Най-вероятно си е до дете. Възможно е и без курс, но е доста по-рядко срещано явление. Затова написах - почти сигурно. Аз познавам две деца от НПМГ, които не са ходили на курс, кандидатствали са, но не са приети медицина. На мен не би ми стискало да разчитам само на училището, ако детето ми реши да кандидатства това. За НПМГ не е ходило на курс по химия или биология.

За матурите - и аз смятам, че чуждият език е добър избор, ако оценките по другите профилиращи са шестици. И не се иска матура по тях от желан университет.

# 76
  • София
  • Мнения: 477
НПМГ подготвя учениците си на доста високо ниво по отношение на Химия и Биология.
За кандидатстване в СУ (медицина), МУ-Варна , ветеринарна медицина и т.н.  без допълнинелни уроци може, но за медицинска академия е почти невъзможно. В момента от нашия клас няма дете (випуск 2020), което ще кандидатства  там и да не ходи на допълнителни уроци за потготовка за изпита! Потготовката започва от 11клас с часни уроци при препоръчани преподаватели. Дори миналата година, по-амбициозните деца от нашия клас се явиха пробно на предварителните изпити в MA, за да видят  какво им е нивото на потготовка до този момент. Невероятен труд се полага от учениците и техните преподаватели, финансов ресурс влаган от родителите им , за това им пожелавам  много успех!

# 77
  • София
  • Мнения: 8 283
Възможно е за МА, не съм чула дори да е изявено по олимпиади.
Това дете се бе записало на курс в МА и си поискаха парите обратно след първия урок, така че стана без курс.
Прието бе в МА и в СУ.

# 78
  • Мнения: 2 182
Същото е за много специалности във ФМИ. Трябва да си луд да се явиш на ДЗИ по математика, ако имаш пълна шестица от ЗП за целия период на обучение.

Дидева, по новата програма не е ли задължително да държат матура по основен профилиращ? То и до сега в нашето училище повечето деца се явяваха на мат, но нещо ми се върти в главата, че вече всички ще го държат. Може и да греша?
Във всяко училище има 3 или 4 профила. Спокойно можете да се явите на АЕ (по слухове и това ще ви е един от профилите), а не на мат, ако решите.
3 и 4 профилиращ се избират от учениците измежду доста предмети, ясни са, не са слухове. АЕ ще е профилиращ за тези, които го изберат. Затова попитах Дидева, като бивш министър, да ме светне, паралелките профил математика задължително ли ще държат ДЗИ по мат или всеки ученик ще може да се яви на всеки от 4-те, които е избрал.

# 79
  • Мнения: 21 455
Е, аз видях, че maria77bg е отговорила и реших, че няма смисъл да повтарям същото.
Вторият ДЗИ е върху профилиращ предмет. Кой от трите или четирите, ще реши ученикът.
Само ще добавя, че оценките от ДЗИ не участват при формиране на общия успех от дипломата, само се вписват в нея.

# 80
  • Мнения: 6 926
Същото е за много специалности във ФМИ. Трябва да си луд да се явиш на ДЗИ по математика, ако имаш пълна шестица от ЗП за целия период на обучение.

Дидева, по новата програма не е ли задължително да държат матура по основен профилиращ? То и до сега в нашето училище повечето деца се явяваха на мат, но нещо ми се върти в главата, че вече всички ще го държат. Може и да греша?
Във всяко училище има 3 или 4 профила. Спокойно можете да се явите на АЕ (по слухове и това ще ви е един от профилите), а не на мат, ако решите.
3 и 4 профилиращ се избират от учениците измежду доста предмети, ясни са, не са слухове. АЕ ще е профилиращ за тези, които го изберат. Затова попитах Дидева, като бивш министър, да ме светне, паралелките профил математика задължително ли ще държат ДЗИ по мат или всеки ученик ще може да се яви на всеки от 4-те, които е избрал.
Не е за тази тема, предварително се извинявам! Ако профилите 3 и/или 4 бяха ясни, а не слухове, щяха да са написани някъде на видно място, например в сайта. Информацията, която се предава от ЕЖК е, че профилите 3 и 4 във вашето (и все още нашето) училище ще са първият език на паралелката и физика. Но тъй като не е написано официално го третирам като слух. Ако е както казваш "избор от много предмети" е още по-хубаво и тогава ще може всяко дете да си подбере предмет, на който спокойно да се яви на ДЗИ. Избира се един предмет от 4-те (3-те) профила.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 488
Когато набор 2003 (сегашните 10 клас) кандидатстваха имаше 2 паралелки с биология.
Профилиращите бяха
за Д клас - Б, Х, АЕ
за Е клас -  Б, Х, Мат.
Сега ни казаха, че това вече няма никакво значение.

Искам да попитам къде мога да намеря някаква връзка с някой от Училищното настоятелство. Не намирам нито телефон, нито имейл - нищо. Само една банкова сметка.

# 82
  • Мнения: 5 160
Искам да попитам къде мога да намеря някаква връзка с някой от Училищното настоятелство. Не намирам нито телефон, нито имейл - нищо. Само една банкова сметка.
От страницата във ФБ
ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНТАКТ
Обаждане 0889 559 103
un_npmg@abv.bg

# 83
  • София
  • Мнения: 3 488
Благодаря. Не знаех, че имат и файсбук страница.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 063
Валя, какво означава, че това няма никакво значение? Подменят изцяло профилите? Остава една паралелка Б/Х или сменят трети профилиращ? Дай малко повече информация, моля те!

# 85
  • София
  • Мнения: 8 283
Слънце, и при нас е същата работа, някъде писах по въпроса. Паралелките са 2, засега без разлики....

# 86
  • София
  • Мнения: 7 063
Добре де, хора! Кажете малко повече! Какво се знае, какво ще се предложи на децата?
И набор 2003, и набор 2004 са приети в НПМГ по утвърден със заповед план-прием,  със съответна заповед.
Ваня Кастрева издала ли е заповед, с която да отмени предходните две за план-приемите? Какво можем да направим ние по въпроса?
Защо всеки си мълчи?
Видно е, какво направиха общност от хора, за запазване името и статута на НПМГ.

# 87
  • Мнения: 6 728
Учебните планове са година за година доколкото знам (не са за целия период на обучение).

# 88
  • София
  • Мнения: 7 063
Така е, но профилиращите предмети важат за целия период на обучение!
Не е нормално, а не е и редно, една и съща паралелка, в един и същ випуск, да е с различни ПП. Ми, то така до 12 клас и до балет могат да го докарат...!

# 89
  • Мнения: 21 455
Да, принципно е така. Но децата са приети по ДПП, който е утвърден със заповед на началника на РУО и в който са посочени не само двата ПП, определени на национално ниво, а и допълнителни такива. Няма пречка УП да се утвърждава година за година и да следва логиката на ДПП, по който са приети децата.

Общи условия

Активация на акаунт