НПМГ - тема 7

  • 55 332
  • 761
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 022
Добре дошли на всички бивши, настоящи и бъдещи НПМГенийчета, техните родители и всички останали, които проявяват интерес към Прогресивното училище! Hug

Надявам се в тези смутни и спорни времена за всички ни, да успеем да запазим разум, добър тон и диалогичност. Нека темата остане информативна и полезна за хората, които търсят информация или искат да сверят своя часовник. И дори да е клише, за някои невярно, а за други съвсем реално, да запазим духът на гимназията и тук!

За връзка с НПМГ:

Официален сайт на училището

ФБ страница на НПМГ

Темите за НПМГ

# 1
  • Мнения: 3 269
Новините ми се струват обнадеждаващи:
https://offnews.bg/obshtestvo/denkov-naj-kasno-vav-vtornik-golem … -klas-765983.html

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 1 316
Благодаря за новата тема, Слънчевата! Flowers Hibiscus
Как върви подаването на декларации при вас?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 022
Не знам, подават се в Школо на класния. Вие къде и как разбирате как върви?

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591

Срокът за декларациите не беше ли вчера?..

# 6
  • София
  • Мнения: 1 316
Не знам, подават се в Школо на класния. Вие къде и как разбирате как върви?
В Школо до класния. Даден ни беше срок до днес, 02.12.2021. Всички родители връщат мейл в общото писмо и се вижда.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 022
При нас хората си пускат лични съобщения до класния. Както и аз.

# 8
  • Мнения: 3 269
Не знам, подават се в Школо на класния. Вие къде и как разбирате как върви?
В Школо до класния. Даден ни беше срок до днес, 02.12.2021. Всички родители връщат мейл в общото писмо и се вижда.
И при нас. Сякаш са 80-90 % от класа вече.

# 9
  • Мнения: 209
Мачът свърши. Пускат всички в Понеделник с тестове веднъж седмично. Дано да са здрави и да няма покачване на случаите. Занимаваха директори, учители и родители с тестове и организация, вместо да се концентрират върху учебния процес.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 022
От канала на МОН:

⚠️ Министерството на образованието и науката (МОН) има нужда от още над 150 000 неинвазивни теста, за да върне всички ученици в клас от понеделник, 6 декември 2021 г., дори ако ги тества само веднъж в седмицата.

ℹ️ 678 111 са всички ученици в страната без област Кърджали, в която заболяемостта е под 250 на 100 000 души и училищата са отворени без тестване.

❗ В момента МОН разполага с 520 260 теста - 430 660 от тях са разпределени в училищата и все още не са използвани, а в склада на БЧК са налични 89 600 теста.  

❌ Към момента няма никакви налични тестове за изследване на учениците на 13 декември т.г.

➡️ Досега МОН е получило от Министерството на здравеопазването общо 1 597 460 теста.

Не знам защо хората все още приемат за чиста монета всичко чуто ... Докато не се появи заповед, не им вярвам!

# 11
  • Мнения: 21 427
Да речем, че допускат, че ще тестват всички ученици по списък.
На практика ще има такива със ЗС, както и други, които не са дали съгласие.
Остава евентуално и въпросът с преразпределянето на неизползваните тестове.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 807
Не знам защо хората все още приемат за чиста монета всичко чуто ... Докато не се появи заповед, не им вярвам!
А, то пък понеже като се появи заповед, всичко тръгва от раз и на шеС. Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 3 463
Слънчева, благодаря за темата!
И за мен ще е много по-удобно децата да правят тестовете в училище, а не да висят пред лабораториите.
Но предпочитам да коментирам заповедта след като я публикуват. Че до тогава нищо не се знае.

# 14
  • Мнения: 4 173
Кога се очаква публикуването й?

Общи условия

Активация на акаунт