ОСМИ клас полека тече, отлично се справя мойто гардже

  • 28 488
  • 668
  •   1
Отговори

Анкета

Кога да бъде втората среща?

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 630
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Второто момиче е от нашия клас. В късните новини казаха, че лекарите все още се борят да го стабилизират. Чакам разсъмването с надежда за добри новини. Praynig

За последните два дни има 4 случая с блъснати тийнеджъри на пътя....

# 631
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Ех, всичко, което исках да кажа и за рекции, и за колата на звездица, и за графика на Спунк-овата мома, се обезсмисли, когато стигнах до поста на мартеа  Sad Трагедия... думи нямам...

# 632
  • Мнения: 3 915
Постоянно шофирам и опитно знам, че зимните вечерни часове са много лоши - запотени отвътре стъкла, външно изплискани от кал, с почистена част единствено от чистачките, пешеходци в тъмни дрехи, задръствания, които изнервят...Всичко това намалява обхвата на видимостта и понижава предпазливостта. От повече от месец се каня да купя от Декатлон свтлоотразителни ленти за колоездачи и да пришия към якето на детето - традиционно тъмно. Нашите наборчета са във възрастта на безсмъртието. Пресичат рисково с усещане, че имат разстояние. Господ да ги пази! Нас също! АйДи, пиши, когато научиш повече за детето!

# 633
  • София
  • Мнения: 3 007
Пиша пак, за съжаление е истина. Двете момичета от НПМГ, блъснати от джип тази вечер, са от стария клас на дъщеря ми. Едното е загинало Sad Дъщеря ми е у нас с приятелката си от стария клас, не мога да ги успокоя. Техни съученици са станали свидетели на случилото се. Трагедия.
Много ми е мъчно.
Господ да пази децата....
Много, много тъжно...
Като чух тази ужасяваща новина си помислих, че това са деца от набора ни.
Колко трагична и смразяваща вест ...
Наистина всички оценки губят смисъла си в такива мигове.
Господ да помага на родителите!

# 634
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Много тъжно Sad
Нали и във Варна наскоро имаше инцидент на спирка,  слава Богу тежко раненото момиче вече е по-добре. Всеки ден преди да излезе й повтарям да внимава,  но.. И мен като шофьор ме е страх кой е насреща ми..

# 635
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
И аз като шофьор се притеснявам също много. Почти нон-стоп съм зад волана, вечер в тъмно, дъжд, фарове, уморена, очите на 100 си отварям за някой изненадващ пешеходец. Днес пак ще говоря и на децата.
Господ да ги пази, че...!!!

# 636
  • София
  • Мнения: 5 352
Думи нямам! Не знам вече, какво трябва да се направи, за да има контрол на пътя!
Мартеа, от нашето, старото училище ли са момичетата?

# 637
  • Мнения: 4 026
Думи нямам! Не знам вече, какво трябва да се направи, за да има контрол на пътя!
Мартеа, от нашето, старото училище ли са момичетата?

Да. Едното дойде след 4ти клас, Бог да го прости,  да почива в мир душичката....

# 638
  • София
  • Мнения: 532
Толкова тъжно! Да почива в мир детенцето, а дано другото да се възстанови без последствия! Горките родители. Трябва да говорим с децата за пресичането.
Щях да ви разказвам разни злободневни неща, но друг път.

# 639
  • Мнения: 722
Боже, колко мъка има по този свят, Боже!

Бог да прости детенце! Да даде утеха на родителите!
Бързо и успешно възстановяване на другите наборчета!
Всичко друго са бели кахъри....

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 10:41 от 6tiplio

# 640
  • София
  • Мнения: 1 210
Как изведнъж разговорите за оценки, подаръци, прозаичните и злободневни теми стават безсмислени и смешни след такава трагична новина. И аз исках да кажа много неща, но всичко губи своя смисъл.
Още вчера разбрахме веднага след трагедията. Най-добрата приятелка на дъщеря ми е от съседен клас и познава децата. Самата тя е минала броени минути преди това от същото място и точно се е качвала на автобуса, когато се е случило. Свършили са училище и са се прибирали към вкъщи. Cry Детето беше много разстроено.
Много ми е тъжно за детенцето и родителите, които тази година са минали през същите тревоги като нас, копнеейки за най-доброто училище за детето си. А то.....Cry

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 08:55 от jenap

# 641
  • София
  • Мнения: 6 146
Тази сутрин изчетох моето слово на децата.
Преди 4 дни малкият изпусна телефонът на баща си в тоалетната. Бяха спрели тока и го взе, за да си свети докато пикае. Баща му се избъзика с "Внимавай да не го изпуснеш във водата" ... и той го изпусна. Не можеше да повярва как се е случило, как уж го е държал здраво, как му се изплъзнал от ръцете за част от секундата, как се е ударил в ръба на тоалетната чиния и после е пльокнал баш във водата... Дааа белите стават за миг, въпреки че сме били специално предупредени. От трите ни малки котета оцеля само най-предпазливото. Другите умряха нелепо Sad
А тази нощ е починал и вуйчо ми Sad Та имах материал за лекция.
Малкият (12г.) си запушва ушите и казва, че не искал да слуша за смъртта. Ама както казва Шарлот не бива да си мислят, че са безсмъртни. Трябва да знаят, че тези неща се случват на хора със същите мечти и надежди като тях.
Щерката си призна, че пресича на червено понакога, защото ако вземела пътя от колежа до метрото за 15мин. успявала да хване после веднага селския автобус. Казах ѝ, че този светофар го поставиха, защото едни дечица загубиха и там живота си.

# 642
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Голяма трагедия.Безмълвна съм.Съболезнования за семейството!

# 643
  • Мнения: 1 806
Поплаквам си от вчера за двете момичета. Сила за родителите на починалото момиче, светъл и път. Моля се за пълното възстановяване на другото дете. Днес поговорих дълго с дъщеря ми за това как се движи по улиците, пресича и колко е концентрирана като го прави..... Никога повече дано няма такава мъка, много деца и възрастни загиват по пътищата, тежко и тъжно....

# 644
  • Мнения: 3 915
Много ми е тъжно за детенцето и родителите, които тази година са минали през същите тревоги като нас, копнеейки за най-доброто училище за детето си. А то.....Cry
[/quote
Това си мислех, когато загина Дафина, девойката от АК, за която МИА спомена: рядко надарено, много колоритно дете...Но ако си учеше в кварталното училище....Някак неподготвени са за прехода от гнездото към свободен полет. Пускаме ги в 8-ми клас, с мисълта, че ние на техните години..., но те са парникови, расли по друг начин и по своему със забавена социална интеграция. Не всички. Удивлявам се пак и пак на момчето на Патето, но повечето са неподготвени.

Общи условия

Активация на акаунт