Отново за кучкарите /не всички, но голямата част/ !

  • 4 823
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 530
То май само с яда си ще си останем-ние живеем до парка,който го наричат Кучешкия.Сутрин гледам как стопаните си разхождат милите любимци и им се радват,че се изхождат по тревичката,а после майките в това число и аз разхождаме децата.....ужас!Кога ще стигнем западняците?!А най ме е яд на една много хубава и млада кучкарка,която всяка сутрин и вечер храни три кучета,че козината с мокри кърпички ли не им чисти,че от ръката си им дава храна....изобщо много специални любимци,а защо се питам аз един път не им е вървяла подир кучешкия задник и не им почисти.Същото се отнася и за останалите кучкари!
Сутрин ходим с една комшийка да бягаме-е, то погледът ни все трябва да е забит в земята,защото и на самата алея и там трудно се стъпва от "произведенията" на любимците!

А в Испания примерно хората са направили специален парк за бягане където е забранено за кучета. 

# 16
  • Varna
  • Мнения: 288
А който си мисли,че кучешко изпражнение може да се измие просто с вода(тъй като в повечето тоалетни в заведенията няма сапун)от подметка жестоко се заблуждава!Аз също след многократно измиване  на детска подметка(нацапана също в пясъчник за игра)най-накрая разкарах гнусната миризма единствено с белина PeaceТака че това за измиването в заведение е смешка просто.

# 17
  • Мнения: 211
То май само с яда си ще си останем-ние живеем до парка,който го наричат Кучешкия.Сутрин гледам как стопаните си разхождат милите любимци и им се радват,че се изхождат по тревичката,а после майките в това число и аз разхождаме децата.....ужас!Кога ще стигнем западняците?!А най ме е яд на една много хубава и млада кучкарка,която всяка сутрин и вечер храни три кучета,че козината с мокри кърпички ли не им чисти,че от ръката си им дава храна....изобщо много специални любимци,а защо се питам аз един път не им е вървяла подир кучешкия задник и не им почисти.Същото се отнася и за останалите кучкари!
Сутрин ходим с една комшийка да бягаме-е, то погледът ни все трябва да е забит в земята,защото и на самата алея и там трудно се стъпва от "произведенията" на любимците!

А в Испания примерно хората са направили специален парк за бягане където е забранено за кучета. 
Е....на това му казвам хубава работа!Да има алеи и за деца с майки, и за кучета,които разбира се да се поддържат....но кога ли ще стане?!

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
А който си мисли,че кучешко изпражнение може да се измие просто с вода(тъй като в повечето тоалетни в заведенията няма сапун)от подметка жестоко се заблуждава!Аз също след многократно измиване  на детска подметка(нацапана също в пясъчник за игра)най-накрая разкарах гнусната миризма единствено с белина PeaceТака че това за измиването в заведение е смешка просто.
 
Въпреки, че темата е приключена и по молба на авторката ще бъде изтрита ще си позволя да отговоря, тъй като "смешката" е моя. От много време не съм посещавала тоалетна на заведение, в която да няма сапун. Това първо и второ - със "смешката" имах предвид да се направи нещо за да не седи вързано детето в количката, защото прецених че това е проблем (или поне за моето дете би бил), а не да се приведат подметките в блестящ вид подходящ за облизване с език. Логично е, че след прибирането вкъщи обувките ще бъдат щателно обработени отново Wink

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За пореден път се убеждавам, че си мил и лъчезарен човек, jullianna!

 

Защо поне веднъж не пуснеш позитивна тема?Всичко, което пишеш е продиктувано от омраза и яд!Какъв човек си,не мога да разбера!Нищо ли не те радва на този свят?
   Вярно е!!!!А за тази злоба и жлъчният тон нямам думи!Ние може да сме селяндури(които имаме кучета), а ти голямата гражданка от къде си?Прекали го вече, наистина аман от тези гневни теми!И като не ти изнесе, че те скастриха дай да трием темата!
 Има и друг начин да изразиш възмоущениет си!

# 20
  • Мнения: 4 965
А който си мисли,че кучешко изпражнение може да се измие просто с вода(тъй като в повечето тоалетни в заведенията няма сапун)от подметка жестоко се заблуждава!Аз също след многократно измиване  на детска подметка(нацапана също в пясъчник за игра)най-накрая разкарах гнусната миризма единствено с белина PeaceТака че това за измиването в заведение е смешка просто.

Много точно.
А и не виждам как (ако нямам как да отида до вкъщи, за да сменя обувките на детето), след като ги измия у някоя друга майка (сори, ама аз съм егоист и няма да пусна просто някоя позната да си измие кучешките акита на мивката, където си мия зъбите) или в някое заведение, ще взема да му ги обуя мокри, за да не стои босо и да го пусна пак да тича наоколо.
 ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
   Вярно е!!!!А за тази злоба и жлъчният тон нямам думи!Ние може да сме селяндури(които имаме кучета), а ти голямата гражданка от къде си?Прекали го вече, наистина аман от тези гневни теми!И като не ти изнесе, че те скастриха дай да трием темата!
 Има и друг начин да изразиш възмоущениет си!

Биляна чудно ми е защо когато някой друг пусне гневна тема не правите разбор на душевното му състояние ? Да, такава съм и реагирам бурно и да, гражданка съм родена в София, 31 години живея в Центъра където Пра дядо ми е построил къща и да, почиствам си след кучето, което никога не съм си позволила да заведа на детска площадка и затова ме влудяват такива като теб за които това е нещо нормално ! И още нещо - моля те когато видиш тема пусната от мен просто я подмини - странно ми е защо винаги влизаш в темите ми след като съм ти толкова неприятна, и вместо като си влязла вече да дадеш отговор започваш да пишеш колко зла и лоша съм. Хайде ако обичаш повече не си позволявай да ме четеш и така няма да си нарушиш душевния мир Simple Smile

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 GrinningА, моля, моля GrinningИзказах негативно мнение по твоя тема за първи път!Нямаше как да се сдържа, защото тона и определенията ти за хората са отвратителни!А кой какво да чете не го определяш ти!Наистина бъди малко по-позитивна, на теб самата ще ти е от полза!
 А за" подбора на душевното състояние " ме разсмя с глас Simple Smile Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 2 623
GrinningА, моля, моля GrinningИзказах негативно мнение по твоя тема за първи път!Нямаше как да се сдържа, защото тона и определенията ти за хората са отвратителни!А кой какво да чете не го определяш ти!Наистина бъди малко по-позитивна, на теб самата ще ти е от полза!
 А за" подбора на душевното състояние " ме разсмя с глас Simple Smile Heart Eyes

разбор Билянче, разбор

и не знам с какъв тон да пиша за такива "мили" хора благодарение на които живеем в една огромна тоалетна без канализация обаче  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 616
За пореден път аз пък се убеждавам ,че ще си газим в кучешките лайна още дълги години...поне докато мисленето на повечето хора не се промени и не смятат за нещо нормално да си стъпват в лайна и после най-спокойно да си измият пътъците и да си продължат по пътя невъзмутимо.
Не познавам авторката на темата,не знам какви други постинги е пускала,но напълно споделям гневния тон.И аз съм имала куче и се стараех да не оставя след себе си следи,доста мои познати правят същото ,но разбира се голямата част от стопаните на домашни любимци въобще не ги вълнуват тези проблеми.Например,когато вземах на дъщеря ми храна от кухнята на ул."Тича",там районът е просто миниран и нека кажат и други майки,разхождащи се в района с каква подскачаща стъпка се придвижват -е това нормално ли е?
И не на последно място-как "забравихте" да дадете още един съвет на авторката-ами да си носи допълнително пари и при такава случка купува веднага нови обувки,старите ги захвърля и всичко е отново чистичко е спокойно?Да,ама не става така,защото не може да купуваш обувки на всеки ъгъл,нали?

# 25
  • Мнения: 46 526
Докато има хора, които приемат това за нормално, а те не са малко както виждам от темата  Tired нищо няма да се промени ...
Разказвала съм миналата година на кафетата зад Мебелната в Люлин, как един дядка си пиеше бирата, булонката до него, после си тръгна, заведе я в пълния с деца пясъчник, тя си свърши работата и потеглиха  Crazy София тогава още не слизаше от количката, но всички майки, чиито деца бяха в пясъчника, приеха това едно куче да се изсере до детето им за напълно в реда на нещата, какво има повече да говорим???

# 26
  • Мнения: 6 315
Твърде много негативизъм струи от постингите ти напоследък и затова хората така скачат  Peace. Не се сърди.

Иначе по темата - не ми се е случвало за сега. Някак успявам да опазя дечко да не стъпва в "мини", а вече не ползвам количката за разходки изобщо. Трябва да се направи нещо и за кучетата и за хората. Например в парковете да си има "кучешки поляни" и там да си се събират, да играят и тичат и там да не ходят хора без кучета, а пък когато кучето си свърши работата след него да се чисти... Ама .. това май е само в мечтите ми  Confused.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Споко, бе хора!  Shocked
И от камък да си, ако стъпиш в кучешко или каквото и да е ако на средата на улицата, ще изпушиш.
Проблемът не е Юлиана, проблемът са лайната (да го напиша ли с главни букви?).
Мюриель го е написала - оплакване, жалба или каквото и да е там. Всички ще се подпишем, нали така? Grinning
И хайде стига с кучешките теми. Както се разбра, въпросът не е до това, дали си собственик на куче, родител или весел, млад ерген.
Въпросът е в ниската култура.

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Жабанка, има си правила, има си контролни органи. Редно е да отправяме жалбите си към тях и да апелираме за добрата работа на тези органи, а не да вдигаме революции и да изпадаме в ярост, което, според мен, никакъв резултат не дава.
Много забележки съм правила и съм питала подобни хора защо го правят, а те се оглеждат и вдигат ръце. Това е, редно е да се плащат въведените глоби за такива нарушения и е редно да ги налага някой.
Мариела предложи вариант, но не то трябва да е драма, трябва да е емоция и, естествено, в реда на нещата е да й предложим да си носи пари за нови обувки. Не така ощипано, моля.
Моят прадядо пък е строил Търговската камара в града (не е редил тухли, ами е участвал във финансирането  Mr. Green) какво да направя-да отида и да ударя един шок на кмета в главата ли или направо с калашника, че да не повтарят грешката?

# 29
  • Мнения: 1 753
Абе какво се захванахте с Джулияна?  Shocked Жената изказва възмущение. Честно казано ако и на мен се случи това ще имам подобна физиономия newsm61 и ще съм способна да убия... не човек, но куче със сигурност... Аз също съм бясна на шибаните помияри навсякъде серящи, пикаещи, ръсещи косми, бълхи, кърлежи и зарази. Само не ми говорете за милите същества, които не били виновни... Децата ми също не са виновни, че са се родили в тази клоака (не бих могла да нарека град София по друг начин). Затова се опитвам каквото мога да направя. Последно изгоних двама пенсионери от градинката зад блока, защото кварталните помияри непрекъснато се влачат след тях, защото те ги хранят. Ма като искат да си ги гледат да си ги вземат в къщи и да ги къпят, да им събират лайната и да ги обезпаразитяват... Пфууууу, повръща ми се от ориенталското мислене на някои от вас...  Twisted Evil

И аз съм станала зла в доста отношеня. А някой да ми тропа между  2 и 4 - отивам и вдигам скандал. А някой да ми хвърли боклук от балкона върху прането - вдигам скандал... Във входа вече ме знаят някои хора, аре стига толкова търпение и толерантност. Тук става въпрос за качество на живот. И ако няма гражданско общество и сами не съумеем да се превъзпитаме никой няма да го направи вместо нас. По мое мнение това може да се спре ако години наред ние непрестанно и неуморно се разправяме с наглите кучкари - само така полека лека те помежду си вече ще се контролират. Просто ни трябва самосъзнание....

Общи условия

Активация на акаунт