Подостър тиреоидит - щитовидна жлеза

  • 8 065
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 372
Sorenta, мн благодаря, че отговорихте. Дано всичко се оправи!

# 46
  • Мнения: 509
От утре съм с намален кортикостероид на 1/2 хапче и локални кортико кремове. Дано вече да мине защото още има възпаление,въпреки че болки няма. Толкова дълго време е вече това лечение...
Вие от колко време сте на лечение?

# 47
  • Мнения: 1 684
Сорента
С какви кремове мажеш жлезата?

# 48
  • Мнения: 372
Има ли сред нас пиещи в момента аспирини, куркума и подобни нестоероидни противовъзпалителни. Сега с приключване на преднизолона искам да опитам.

# 49
  • Мнения: 1 684
Инесс, аз пиех куркума и аспирин портект, преди да започна лечение с кортикостероиди, но си ме болеше доста , докато не почнах КС. Сега освен куркума съм си взела и арония на прах.  Смятам да почна да ги пия , когато мина на едно хапче. Дано сега, когато няма остро възпаление дадопринесат за лечението. Трябва и с тях да се внимава да не се взимат без храна, защото увреждали стомаха.

# 50
  • Мнения: 372
Освен курума взимам босвелия и канчнар гугулу.

# 51
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета! И мен ме диагнозтицираха с подостър тиреоидит, след като две седмици си мислех, че ме боли фарингитът...Имах ужасни пулсиращи болки от едната страна, при преглъщане, пипане, говорене, даже дишане...безсъние, изпотяване, умора, нервност...и ми изписаха Преднизолон Ф. Изпих едно хапче по схемата, веднага ме облекчи, но, като прочетох листовката и страничните ефекти, много се уплаших и не съм пила повече. Чакам си резултатите от хормоните, но понеже съм на 41, с висока захар, едвам спрях косопада преди 4 години, когато родих за втори път, имам 20 кила отгоре още преди да почна каквото и да е лечение и ме чака менопауза, в никакъв случай не искам да ги пия тия стероиди...Какво като си оправя жлезата, ако ще съм диабетичка, примерно или 100 кила...Та въпросът ми беше, има ли някой, който да се е излекувал без хормони и ако да, при кой лекар и как??? Много Ви благодаря предварително и успех в преборването на заболяването на всички Simple Smile

# 52
  • Мнения: 509
Сорента
С какви кремове мажеш жлезата?
С дермоват, но това е локален кортикостероид.

# 53
  • Мнения: 372
Sorenta, Дермоват има ли чак толкова негативни ефекти, както останалите кортикостероиди с вътрешно приемане?

# 54
  • Мнения: 1 684
Момичета, весела Коледа! Пожелавам на всички ни здрави щитовидни жлези.
Да попитам, напоследък много ми треперят ръцете. В началото мислех , че е от глад, но не е! Вие имате ли такъв симптом? Вярно пия по един,  два черни чая на ден, но и преди съм пила , а не съм треперила така. Направо изтървам понякога разни работи.

# 55
  • Мнения: 509
Sorenta, Дермоват има ли чак толкова негативни ефекти, както останалите кортикостероиди с вътрешно приемане?
Именно с тази идея го започнахме първо само с него като нагревки при физиотерапевт,но от натиска явно вместо да се оправя оттока ми стана видим и болката се увеличи(2 седмици нагревки). За това лекарят ми реши да спрем и да си се мажа сама на тънък слой и да пия едновременно и вътрешно Преднизолона + Вимовото. Имаше незабавен ефект при мен но вече от дългото мазане (месец) окосмяването ми на мястото на мазане се засили и това е като дефект при мен,но това ще се изчисти до колкото разбрах за месец след края на лечението , дано да е по-скоро:). Така че и това не е безобидно мехлемче...

# 56
  • Мнения: 1 684
Честита нова година! Пожелавам ви много здраве и спокойствие през новат година. Да ви попитм как върви лечението при вас? Вече съм на по едно хапче на ден и скоро ще спирам кортикостероидите и се чудя с какво да продължа. Инесс дпволна ли си от билките на Аюрведа? Пиеш ли и нещо допълнително към тях. На мен ендото ми изписа и селен по 200 мг на ден + цинк да пия един месец. Вече лошо ми става от толкова добвки.  Пия куркума , селен, цинк . Допълнително пия и магнезий уж по- лесно да спа, но уви - сън не ме хваща. Всяка вечер от 3 до 5,6 съм будна. Вие пиете ли нещо за сън?
Сорента а ти сега като спря КС пиеш ли нещо противовъзпалително.

# 57
  • Мнения: 372
Честита Нова Година! Аз от 2 дни пак усещам лека болка при преглъщане.
Пия същите добавки, селен задължително. За сън мелатонин.

# 58
  • Мнения: 1 684
Инесс, а мажеш ли жлезата с нещо? Като намалих КС на есно и аз исетих леко парене, мазах два дема с масло пт сусам с няколко3 капки маслп от риган и 4 к юасло от чаено дърво и ми мина.
В пресходните стр на темата има пост на wild poppy , мисля и нейните рецепти за мазане да пробвам

# 59
  • Мнения: 372
Мажа жлезата с индийски тамян восвелия, етерично масло. до преди 2 седмици компреси извара, мисля че помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт