Избор на столче за кола - 3

  • 41 322
  • 748
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4
Здравейте, извинявам се ако вече има отговор на този въпрос, но аз не можах да го открия. Може ли да ми кажете каква е разликата между Sirona S, M, Z и Q?

# 406
  • Мнения: 125
Нее, не е с кошница, разбира се. Столът му е до 18кг, група 0+,1. Скоро има рожден ден и исках със събраните парички от роднините да вземем ново столче, а другото да остане за бебето, което още е в кошница. Децата са две, едното е почти на 3, а другото е на 7 месеца 😁

Banana mama, с дете 12 кг и 92 см на 3 години още ползвате кошница, правилно ли разбирам?
Кошниците са до 75 см и 100 процента коланите са под раменете и реално това столче е опасно за детето.
Моля ви, купете му Лорели за 100 лв, ако трябва, но съобразно с височината и сантиметрите,но не го возете повече в кошница....
Иначе за тези пари - Еволва 123 без Изофикс. Друго не се сещам от Амазон.

# 407
  • Мнения: 293
Здравейте! РОШКО, ще се радвам ако може да дадеш мнение за BeSafe izi comfort x3. Трябва ни столче с ISOFIX, но не iSIZE, за да може да го използваме ако се наложи на друга кола. Групата е до 4год и да може да се слага по посока на движението. Ако намеря за добри пари BeSafe, ако ли не Britax или Cybex ще е като марка - в тази последователност. За екстрите, като последен каприз, ми се иска да има добра позиция за сън и ако може да се върти на страни(последното не е много от значение). Ще се радвам да ми препоръчаш модели, по които вече да запопна да търся и бюджетът какво ще позволи. За Comfort x3 ми направи впечатление, че не видях оценка на ADAC с цифри, а само GUT. Може и аз да не съм догледала нещо.

# 408
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте! РОШКО, ще се радвам ако може да дадеш мнение за BeSafe izi comfort x3. Трябва ни столче с ISOFIX, но не iSIZE, за да може да го използваме ако се наложи на друга кола. Групата е до 4год и да може да се слага по посока на движението. Ако намеря за добри пари BeSafe, ако ли не Britax или Cybex ще е като марка - в тази последователност. За екстрите, като последен каприз, ми се иска да има добра позиция за сън и ако може да се върти на страни(последното не е много от значение). Ще се радвам да ми препоръчаш модели, по които вече да запопна да търся и бюджетът какво ще позволи. За Comfort x3 ми направи впечатление, че не видях оценка на ADAC с цифри, а само GUT. Може и аз да не съм догледала нещо.

BeSafe izi comfort x3 се монтира само посредством коланите на автомобила в посока на движение.
Варианта BeSafe izi comfort x3 ISOFIX може да се монтира с изофикс или с колана на автомобила (алтернативно) в посока на движението.
Тестовете и на двата стола са старички, от преди години, но са с добра оценка.
Една идея са по - високи от повечето столчета за кола, за да може децата да имат по - добра видимост през прозореца.
Положението за сън и почивка е оптимално.
Столчетата за кола на Cybex в посока на движението са със съвсем друга концепция и аз лично не ги долюбвам поради ред причини, основната е предпазния щит, който заменя коланите на столчето за кола.
Това което трябва да обърнете като внимание е, че при повечето столчета за кола на Cybex системата не е ISOFIX, а ISOFIX Connect - двете нямат нищо общо, при ISOFIX Connect колана участва винаги, но не алтернативно, а комулатативно.
Според мен наименованието не е много коректно и цели да заблуди потребителите, но това е мое мнение.

iSIZE означава, че столчето може да бъде монтирано само с ISOFIX до 18 кг., ако има стар автомобил без тази система, столчетата отговарящи на iSIZE няма да са подходящи.
При Britax не ми е известен вариант, който да може да се монтира с изофикс или колана на автомобила, обикновено е едно от двете.

Между другото, ще си позволя да коментирам думата "бюджет" при столчетата за коли, без връзка с горния пост.

От много време разсъждавам по следното:

Каква е причината, когато се избира детска количка, бюджета да е от порядъка на 1000 - 2000 лв., а когато се избира столче за кола, той да е 200 - 500 лв.?
Може да кажем, че и двете ползваме за един и същи период, количката приблизително от 0 до 3г., столчето за кола, напр. 9-18 кг. (от 9м. до 4 год.) - същия период.
Дали всички си даваме сметка, че дори без детска количка, макар и трудно за нас (вероятно и за бебето), детето ще порасне.
Да не говорим, че има други детски артикули с достатъчно високи цени за които се отделят средства.
От друга страна ако попаднем в злополука, столчето за кола е единственото което може да спаси ЖИВОТА и ЗДРАВЕТО на детето.
Може би трябва да си зададем въпроса, кое е по - важно, нашето удобство, забавлението на децата или безопасността и живота.
Аз лично смятам, че основния приоритет трябва да бъдат живота и безоасността, вие как мислите?
Обърнали ли сте внимание, че темата за столчетата за коли в този форум е № 3, а за колички № 45 ?

Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 12:12 от РОШКО

# 409
  • Мнения: 293
РОШКО, благодаря много за отговора! За Comfort-a имах предвид ISOFIX модела точно, просто се чудех дали той или няков друга серия на марката да видя. Но да, важно ми е да е с ISOFIX и не iSIZE, заради възможността да се ползва друга кола при необходимост. Та ако имаш други предложения за такова алтернативно захващане съм цялата в слух 😁. CYBEX са ми краен вариант, но не бях погледнала за техния ISOFIX какъв точно е, така че благодаря, че ме светна. Знам че има ISOFIT и ISOCATCH, но за connect.. 😁 За Britax и аз не намерих вариант за мен, но реших, че може да съм пропуснала. 😕

И знам, че мнението за бюджета не беше за мен, но съм съгласна. Колко мога ще отделя за безопасност, затова и на BeSafe съм хвърлила око, но просто някои серии са непосилни. Ако мога за около 800лв да намеря това, което търся ще е супер.

# 410
  • Мнения: 125
Бюджетът си е нещо реално съществуващо при много голяма част от хората.  Не всички живеят в София и стандартът на живот е друг. Масово хората си возят децата в евтини колички за по 200-300лв. Как да отделиш 800лв за столче, ако имаш две деца и живееш на минимална заплата и на едно майчинство? Ами не става.
Бих искала да попитам какви са недостатъците на възглавниците на Cybex? Мислех, че марката е от лидерите в производството на столчета и като че ли към тях се бях насочила.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Масово хората си возят децата в евтини колички за по 200-300лв. Как да отделиш 800лв за столче, ако имаш две деца и живееш на минимална заплата и на едно майчинство? Ами не става.

Колко би отделил човек за здравето и живота си, вероятно всичко.
За съжаление една голяма част от нас, отделят за здраве на по - късен етап, вместо да го правят превантивно.
Разбира се никой не може да надскочи възможностите си. Това което виждам масово е скъпи автомобили, детски колички, часовници, телефони и ............ евтини столчета за коли.
Вместо човек да отдели за акумулаторна количка на на детето, може да добави сумата към отделената за столче за кола, примери много.
Както си отделил 1000 лв за детска количка, за телефон, ............въпрос на приоритети

# 412
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Бюджетът си е нещо реално съществуващо при много голяма част от хората.  Не всички живеят в София и стандартът на живот е друг. Масово хората си возят децата в евтини колички за по 200-300лв. Как да отделиш 800лв за столче, ако имаш две деца и живееш на минимална заплата и на едно майчинство? Ами не става.
Бих искала да попитам какви са недостатъците на възглавниците на Cybex? Мислех, че марката е от лидерите в производството на столчета и като че ли към тях се бях насочила.
Чувала съм, че не са удобни на децата и не искат да стоят в столчето. На мен също тази възглавница ми стои задушаваща. На една позната на сестра ми, детето й се измушвало пък от нея. Не знам доколко е възможно това.
Относно средствата - не мисля, че опира до парите. В повечето случаи хората си казват "столче като столче" и въобще не си дават сметка какво купуват. Харесват си ги по визия, както си и харесват и количките и купуват едни тежки тулупи. Виждала съм коли за десетки хиляди евра с Лорелита и пр измислени марки вътре. Просто хората не са информирани достатъчно за разликата при столчетата

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 17:47 от miss july

# 413
  • Мнения: 4 393
На краш тест на стол с възглавница се вижда как детето изхвърча от стола нагоре и се мята в колата, ето за това столовете с възглавница не са добър избор.

# 414
  • Мнения: 1 278
Какво Ви е мнението за Jane кош за новородени MATRIX Light (light 2), който се трансформира в кош за кола? https://janeworld.eu/car-seat/562540-matrix-light-2.html

# 415
  • Мнения: 16 871
Минало ли е краш тестове? Adac например?

# 416
  • Мнения: 1 278
Верче, не съм наясно, затова попитах тук.https://www.jane-uk.com/Mobile/en/Jane-Crash-Test-Research-Centre/m-cc-46.aspx   Това дава ли отговор на въпроса? Благодаря!

# 417
  • Мнения: 16 871
Аз хич не съм специалист. Моята количка е Jane, има кошница за кола, има и такова легнало кошче, което пише, че става за кола, но някак им нямам доверие.
Аз заложих на вече минало краш тестове с добри оценки от Adac.

Това, което ти гледаш не го видях при тях.
Един консултант на столчета във фирмения магазин на Бритакс ми каза, че Adac не са единствени, но аз само тях знам и от тях се ориентирах.

Дано се включи някой по-разбиращ.

Аз лично не бих им се доверила, не смятам, че са надеждни. Ако влезеш в ю тюб, можеш да видиш характеристиките на миналите с добри оценки. Форма, стабилност, материали и тн. Изгледай няколко и ще видиш за какво говоря. Показаното не смятам, че е особено добро, т.к от легнало става изправено и не съм сигурна колко би било стабилно. Разбира се, абсолютно НЕ професионално мнение, а лично, на база изгледаното от мен преди да избера.

# 418
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм за Макси Кози. Винаги съм имала такива столчета за моите деца и ако трябва да избирам, пак на тях щях да се спра. Най- сигурните столчета

# 419
  • Мнения: 355
Привет! За момента съм се спряла на столче Besafe iZi Modular, но цената ми идва малко в повече. Знаете ли дали ще се правят намаления на столчета до края на годината?
Приемам предложения за сходно столче на по-ниска цена.

Общи условия

Активация на акаунт