Избор на столче за кола - 3

  • 41 231
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Да, така е, но все пак има някакво стандартно разстояние в различните автомобили и колкото и да дойде назад предната седалка, при някои е доста широко. Има ли по-компактни модели със завъртане? Дори и да не са на Britax.

Има достатъчно компактни, които се събират в WV Polo и в компактния клас

# 61
  • Мнения: 2 241
Здравейте! Има ли столче, което да може да бъде използвано и в двете посоки, да може да бъде монтирано на предна седалка без isofix и да е преминало някакви тестове за сигурност? Група 0-18/25. Синът ми е на 7 месеца ( 75 см, 9+ кг ) и пътуваме основно сами.

На предната седалка може да се ползва само столче обратно на движението, при изключен еърбег. В групата, която на вас ви трябва, столчетата са големи и обемисти и това би пречило на видимостта в страничното огледало и през прозореца.

# 62
  • Мнения: 10
Здравейте! Има ли столче, което да може да бъде използвано и в двете посоки, да може да бъде монтирано на предна седалка без isofix и да е преминало някакви тестове за сигурност? Група 0-18/25. Синът ми е на 7 месеца ( 75 см, 9+ кг ) и пътуваме основно сами.

На предната седалка може да се ползва само столче обратно на движението, при изключен еърбег. В групата, която на вас ви трябва, столчетата са големи и обемисти и това би пречило на видимостта в страничното огледало и през прозореца.

Да, благодаря! Наясно съм със законовите изисквания, както и вероятността за слаба видимост. Но този текст: "Идентичен монтаж на предна и задна седалка, посредством 3 точков автомобилен колан" е изваден от описанието на столче Besafe в категория до 25 кг. Може би някой се е сблъсквал с подобен казус и може да сподели опит?

# 63
  • Мнения: 2 241
То може да се монтира, но ще имате силно намалена видимост.
Монтирала съм стол от такава група на предната седалка в колата си и ми беше напълно невъзможно да шофирам.

# 64
  • Мнения: 10
Вероятно сте права и ми е ясно, че ще трябва да направя компромис с изискванията. А някакъв по-компактен модел, който би могъл да се монтира и в двете посоки? И как се справяте, когато децата Ви пътуват на задна седалка обратно на движението и не Ви виждат, нито можете да ги стигнете?
То може да се монтира, но ще имате силно намалена видимост.
Монтирала съм стол от такава група на предната седалка в колата си и ми беше напълно невъзможно да шофирам.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте!
Четох, четох и съвсем се обърках. Търся си столче за кола, което е с Изофикс, може да се слага обратно и по посока на движението, да е в група 1-2 (9-25 кг), да е преминало надеждни краш-тестове (не Лорели, Кикабу и подобни).
Първоначално си бях харесала на Сайбекс - Сирона S i-size, но то е в група 0+/1 (0-18 кг), след груби сметки, столчето щеше да се окаже малко до края на 2020 на дъщеря ми, расте много бързо и на кг и на см. Декемрви беше 80 см и 12 кг, а сега е 83 см и почти 13 кг, с това темпо бързо ще достигне до 18 кг и 105 см, та се отказах. Обаче не мога да намеря друго столче, което да отговаря на горните изисквания, гледах и на Бритакс, но или аз нещо не виждам, или няма.
Моля за предложения! За цена нищо не коментирам, понеже всичко си е цифра, но да речем до 1000 лв ако може да се намери нещо, в краен случай ще е без изофикс. Благодаря!

# 66
  • Мнения: 2 241
Вероятно сте права и ми е ясно, че ще трябва да направя компромис с изискванията. А някакъв по-компактен модел, който би могъл да се монтира и в двете посоки? И как се справяте, когато децата Ви пътуват на задна седалка обратно на движението и не Ви виждат, нито можете да ги стигнете?
То може да се монтира, но ще имате силно намалена видимост.
Монтирала съм стол от такава група на предната седалка в колата си и ми беше напълно невъзможно да шофирам.

Шофирам ежедневно с децата си. И двете винаги пътуват отзад. Голямото до 4 се возеше обратно на движението, с малкото възнамерявам също така да процедирам. Винаги съм слагала огледала, за да мога да ги виждам в огледалото за обратно виждане.

Може би е важно да прецениш, кое ти е най-важно, за да можеш да направиш правилен избор:
- да се вози максимално дълго обратно на движението?
- да се монтира на предната седалка?
- да е минало сериозни краш тестове?
- да може да се ползва в двете посоки на движението?

# 67
  • Мнения: 10
По принцип искам да опитам максимално дълго обратно на движението. Но той е доста неспокоен като не ме вижда и това ще ме разсейва. Говорим за често извънградско пътуване. Ако не успее да свикне, ще трябва да го возя по посоката на движение. Затова предпочитам столчето да може да се монтира в двете посоки, да има сравнително приличен наклон за почивка и място за крачетата и да е минало краш тестове.

Вероятно сте права и ми е ясно, че ще трябва да направя компромис с изискванията. А някакъв по-компактен модел, който би могъл да се монтира и в двете посоки? И как се справяте, когато децата Ви пътуват на задна седалка обратно на движението и не Ви виждат, нито можете да ги стигнете?
То може да се монтира, но ще имате силно намалена видимост.
Монтирала съм стол от такава група на предната седалка в колата си и ми беше напълно невъзможно да шофирам.

Шофирам ежедневно с децата си. И двете винаги пътуват отзад. Голямото до 4 се возеше обратно на движението, с малкото възнамерявам също така да процедирам. Винаги съм слагала огледала, за да мога да ги виждам в огледалото за обратно виждане.

Може би е важно да прецениш, кое ти е най-важно, за да можеш да направиш правилен избор:
- да се вози максимално дълго обратно на движението?
- да се монтира на предната седалка?
- да е минало сериозни краш тестове?
- да може да се ползва в двете посоки на движението?

# 68
  • Мнения: 704
Здравейте,след дълго търсене на детско столче,за дете над 2 г. се обърках още повече,моля ако някой може да сподели от личен опит или да ме насочи към модел ще бъда много благодарна.
Искам столчето да е въртящо със сигурност(в момента не сме с такова и е голяма мъка).Държа да е удобно за детето и да е възможно най-сигурно.Гледах в сайта за краш тестове и също не можах да се ориентирам,тези които са сейф за детето,не са удобни и обратното,поне това успях да видя.Ако може да се ползва и в двете посоки ще е плюс,макар че до сега детето не иска да стои в стола като цяло,още повече обратно  на движението.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте,след дълго търсене на детско столче,за дете над 2 г. се обърках още повече,моля ако някой може да сподели от личен опит или да ме насочи към модел ще бъда много благодарна.
Искам столчето да е въртящо със сигурност(в момента не сме с такова и е голяма мъка).Държа да е удобно за детето и да е възможно най-сигурно.Гледах в сайта за краш тестове и също не можах да се ориентирам,тези които са сейф за детето,не са удобни и обратното,поне това успях да видя.Ако може да се ползва и в двете посоки ще е плюс,макар че до сега детето не иска да стои в стола като цяло,още повече обратно  на движението.

Цитат
тези които са сейф за детето,не са удобни

какво сте ползвали и как точно преценихте, че не са удобни?

Цитат
до сега детето не иска да стои в стола като цяло

Ползването на столчето за кола не зависи от детето. Ако правите изключения и го вземате в ръце, винаги когато се разплаче, то никога няма да намерите удобен стол.

Вижте, най - важната функция на столовете за кола е да са безопасни.
Дори да имате най - прекрасния, удобен и безопасен стол за кола, ако не го ползвате по начина по който е посочено в инструкцията за ползване или въобще не го ползвате, то всъщност все едно нямате.
Никой не обича да бъде ограничен и на мен автомобилния колан не ми харесва, не ми е удобен и ме ограничава ама ........ няма как.

# 70
  • Мнения: 704
Разбирам за какво се ползват столчетата за кола и не търсех мнение за това,благодаря все пак.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Разбирам за какво се ползват столчетата за кола и не търсех мнение за това,благодаря все пак.

Разбирам, съжалявам ако съм Ви подразнил, но за да бъда полезен трябва да съм наясно какви са очакванията Ви.

# 72
  • Мнения: 2 241
... тези които са сейф за детето,не са удобни и обратното...

Това как го установихте?
Аз лично, без да претендирам, че съм голям специалист, съм на мнение, че сигурните столове са и едни от най-удобните за децата. Особено при тези, които се ползват обратно на движението, това важи с пълна сила. Първо, защото детето вътре е леко полегнало, второ, защото краката не висят без опора, и трето, защото главата не клюма при сън. Просто защото е мислено, когато са проектирани.
Едно дете не може да се съпротивлява срещу возенето обратно на движението, освен ако не му е показано, че може и по друг начин.

Подкрепям Рошко, че не бива да се правят компромиси по отношение правилното поставяне и превозване на децата. Ако се правят компромиси, то наличието на стол в колата се обезмисля.

# 73
# 74
  • Мнения: 2 241
Нито едно! Проучете дали и какви краш тестове са минали.

Общи условия

Активация на акаунт