Избор на столче за кола - 3

  • 41 377
  • 748
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Здравейте, чела съм темите преди години за баткото, но съм позабравила. За съжаление неговите столчета все има по нещо счупено и са на 5 години, така че трщбва да купим ново.
Девойката е на 15месеца, 78см, но тежи едва 8400. Не изпълнява критерият за килограми и се чудя може ли да се вземе направо 9+ (за възраст отдавна е ок). Засега се вози в кошница, обратно на движението. Не бива да чакам много, защото главата й е на ръба на кошницата вече.
Иска ми се безопасен стол, да не заема много място (тези с база на Cybex не ми харесват заради размер), да има някакво полягване (тя спи много в колата, но този критерий бих жертвала, ако е несъвместим с другите 2). Имаме второ столче (макар и малко, за голямо дете) и би било добре възрастен да може да седне по средата, затова е важен размерът.
Бюджет е около 300-500 лв, малко отклонение би било ок, но 800+ вече ми е много.
Гледах Cybex Pallas B-fix Steel grey, което е подозрително евтино, но е 9+ и не знам дали в нашия случай  е ок. И това, че няма колан, а само възглавница отпред ми е странно, от една страна лесно поставяне и безопасно, но дали ще е удобно за детето...
Други варианти гледам Brevi и Рекаро, но съм отворена и за други предложения, стига да ги има в Бг, не искам от чужд сайт.
Предварително благодаря за насоките!

# 436
  • Мнения: 3 738
Здравейте, чела съм темите преди години за баткото, но съм позабравила. За съжаление неговите столчета все има по нещо счупено и са на 5 години, така че трщбва да купим ново.
Девойката е на 15месеца, 78см, но тежи едва 8400. Не изпълнява критерият за килограми и се чудя може ли да се вземе направо 9+ (за възраст отдавна е ок). Засега се вози в кошница, обратно на движението. Не бива да чакам много, защото главата й е на ръба на кошницата вече.
Иска ми се безопасен стол, да не заема много място (тези с база на Cybex не ми харесват заради размер), да има някакво полягване (тя спи много в колата, но този критерий бих жертвала, ако е несъвместим с другите 2). Имаме второ столче (макар и малко, за голямо дете) и би било добре възрастен да може да седне по средата, затова е важен размерът.
Бюджет е около 300-500 лв, малко отклонение би било ок, но 800+ вече ми е много.
Гледах Cybex Pallas B-fix Steel grey, което е подозрително евтино, но е 9+ и не знам дали в нашия случай  е ок. И това, че няма колан, а само възглавница отпред ми е странно, от една страна лесно поставяне и безопасно, но дали ще е удобно за детето...
Други варианти гледам Brevi и Рекаро, но съм отворена и за други предложения, стига да ги има в Бг, не искам от чужд сайт.
Предварително благодаря за насоките!
Не съм запозната с въпросното столче на Сайбекс (ние имаме деуг модел на марката 0-18кг),,но от 13 до 15.11 този модел ще бъде с 30% отстъпка в Комсед.

# 437
  • Мнения: 4 429
Тези столове са опасни, детето не е вързано с колан и при превъртане на колата се измушват от стола и летят в колата.

# 438
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Тези столове са опасни, детето не е вързано с колан и при превъртане на колата се измушват от стола и летят в колата.

И аз съм изненадана от липсата на колан, но марката е с добри показателни на Crash tests, водят се от сигурните...

# 439
  • Мнения: 2 241
Аз никога не бих сложила 9 месечно бебе по посока на движението. А тези възглавници на Сайбекс не ми вдъхват доверие изобщо.

# 440
  • Мнения: 4
Здравейте, предполагам какъв ще е отговора, но все пак. Колебаем се между две столчета -
https://www.hippoland.net/brevi-stol-za-kola-alain-i-size-40-105 … bcYiF9T5P3fFpoaJo
и
https://www.hippoland.net/cybex-stol-za-kola-s-baza-40-105sm-sir … p-black-520000513
Моля за мнението Ви! Благодаря предварително!

# 441
  • Мнения: 2 241
Здравейте, предполагам какъв ще е отговора, но все пак. Колебаем се между две столчета -
https://www.hippoland.net/brevi-stol-za-kola-alain-i-size-40-105 … bcYiF9T5P3fFpoaJo
и
https://www.hippoland.net/cybex-stol-za-kola-s-baza-40-105sm-sir … p-black-520000513
Моля за мнението Ви! Благодаря предварително!


Сайбексът е единственият избор тук Simple Smile И то с уговорката че се ползва обратно на движението.
Другото столче едва ли има какъвто и да е краш тест.

# 442
  • Мнения: 2 172
Гледам обсъждате Cybex с въпросната възглавница отпред. Съвсем не е опасна, даже напротив!
Първо, че през въпросната възглавница минава колана на АВТОМОБИЛА, което носи и допълнителен захват за столчето, тъй като има и изофикс.
Второ, възглавницата разпределя силата от евентуален удар така, че тя да не се поеме изцяло от определени части на тялото. Освен това, така детето няма да се прегъне на две.
Затова е въпросната възглавница. Няма как детето да я преодолее, ако тя и коланът са поставени правилно.

Противно на очакванията, децата си я харесват. Много мои познати са с такъв тип столчета и всички до един казват, че са изненадани, че точно това е частта, която най-много се харесва (на детето) от столчето.

Сестра ми има близначки на 2г и 6м и ги вози в Pallas M-fix. Доволна е.

# 443
  • Мнения: 2 241
Детето и с 5-точков колан не се прегъва на две. А при възглавницата има разстояние между детето и нея самата. Ако гледаме световните тенденции, при автомобилните колани има едно самонатягане в секундите преди удар, така че контактът с тялото да бъде съвсем плътен. А точно този контакт липсва при тези възглавници.
Да не говорим, че при различна височина на детето, възглавницата идва на нивото на различни части от тялото. При дете 90 см и дете 105 см, възглавницата е на съвсем различно ниво на тялото.

# 444
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Някой да има мнение за това столче:
https://www.emag.bg/stolche-za-kola-isofix-lionelo-bastiaan-vyrt … earch-Action=view

отговаря ми на повечето критерии, има доста добри отзиви, но е неизвестна марка и не намирам crash тестове в ADAC. Иначе има някакви клипчета, че уж е минала всичко.
Хем ме притеснява да рискувам с неизвестна марка, хем пък и не искам да плащам за марка, акокачеството е сравнимо...

# 445
  • Мнения: 2 241
Ами не е тествано никъде. Това говори достатъчно

# 446
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Ами не е тествано никъде. Това говори достатъчно

Не съм убедена...

от сайта на ADAC:
As mentioned, not all car seats are chosen to be tested and therefore, many seats we stock will not have ADAC scores, but this does not mean they are not safe.

# 447
  • Мнения: 2 241
Ако го ползвате за самоубеждаване - ок. Аз никога не бих купила столче от неизвестна марка, без добър резултат от краш тестове

# 448
  • Мнения: 5 022
В случая марката стои зад продукта с името си, столче от неизвестен производител, който днес е тук, утре не, неминало краш тестове, не бих обмисляла.

Аз да попитам знае ли някой за кошница за кола с пълно легнало положение, който да е съвместим със Cybex priam? Примирих се, че Plus test кошници не тестват, така че ще се придържам поне към ADAC. Първите 6 месеца ще го возим в кошница, за предпочитане с пълно легнало положение, и от 6 м. нататък ще сменим с наистина стабилно столче.

Cybex Cloud Z не ми е вариант, понеже пълното легнало е само за извън колата.

Без значение е цената.

# 449
  • Мнения: 2 241
При всички столчета с пълно легнало положение, тази опция е позволена за ползване само извън колата. В движение е опасно.

Общи условия

Активация на акаунт