Избор на столче за кола - 3

  • 41 227
  • 748
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 013
Така ли? Нямах представа. Отскоро започнах да търся и проучвам и не бях срещнала такова мнение досега, ще прочета допълнително.

А защо някои произвеждат тогава такива, които могат да се ползват единствено в изцяло легнало положение? Или те са различни от стандартните и при тях е допустимо и безопасно?

# 451
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Гледам обсъждате Cybex с въпросната възглавница отпред. Съвсем не е опасна, даже напротив!
Първо, че през въпросната възглавница минава колана на АВТОМОБИЛА, което носи и допълнителен захват за столчето, тъй като има и изофикс.
Второ, възглавницата разпределя силата от евентуален удар така, че тя да не се поеме изцяло от определени части на тялото. Освен това, така детето няма да се прегъне на две.
Затова е въпросната възглавница. Няма как детето да я преодолее, ако тя и коланът са поставени правилно.

Противно на очакванията, децата си я харесват. Много мои познати са с такъв тип столчета и всички до един казват, че са изненадани, че точно това е частта, която най-много се харесва (на детето) от столчето.

Сестра ми има близначки на 2г и 6м и ги вози в Pallas M-fix. Доволна е.

AlexM когато коланът на автомобила участва в монтажа системата не е ISOfix.
В случая Cybex са нарекли въпросната система Isofix Connect, което в превод не означава ISOfix.

# 452
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Ако го ползвате за самоубеждаване - ок. Аз никога не бих купила столче от неизвестна марка, без добър резултат от краш тестове

По принцип и аз, но не мога да приема, че едно прилично столче трябва да струва 1000 лв. Просто не мога да се пречупя с тези цифри.

Дайте тогава препоръка за столче 0-18 или 9-18, 9-36 (всичко около 9кг е ок), което да е безопасно, не много широко, с функция сън, удобно за детето (да има видимост, да не поти много), с Изофикс, до към 500лв.

Имам добри спомени от Бебе комфорт/Мило фикс, но сигурно има и още варианти...

# 453
  • Мнения: 1 038
Така ли? Нямах представа. Отскоро започнах да търся и проучвам и не бях срещнала такова мнение досега, ще прочета допълнително.

А защо някои произвеждат тогава такива, които могат да се ползват единствено в изцяло легнало положение? Или те са различни от стандартните и при тях е допустимо и безопасно?
Къде прочетохте, че може кошницата да се ползва в МПС в легнало положение всички производители точно обратното пишат.
Ваш избор е разбира се как ще си возите детето е колата.
Тези кошници са до 1г максимум идеята е детето да бъде преместено от колата на шасито на количката и тсм кошницата преминава в легнало положение.
В МПС се ползва само като столче.

# 454
  • Мнения: 2 170
Дори и да се опита, пак няма да може да го монтира в МПС-то в легнало положение. Ние бяхме със Cybex Cloud Z и няма как да се монтира на базата, ако е в легнало положение.

Мисля, че единствено Kiddy Evoluna i-size можеше да се монтира в легнало положение в автомобила. При това столче, обаче, самата технология на легналата позиция е съвсем различна, защото не се променя формата на черупката на столчето, а само вътрешно.

Пипи, хубаво столче, и за под 500лв от чуждестранните сайтове можеш да си намериш, особено сега около Черния петък, но единствено условието с размерите...не знам как ще се изпълни.
Пускам линк за Maxi-cosi Axissfix i-size за 199£.
https://www.kiddies-kingdom.com/0-18kg-0-4yrs-group-0-1/40183-ma … thentic-grey.html

Britax Dualfix 2R, 199£
https://www.kiddies-kingdom.com/0-18kg-0-4yrs-group-0-1/37595-br … cosmos-black.html

В същия сайт продават и Milofix, което споменахте, нов модел, горе-долу 180£ беше.

# 455
  • Мнения: 378
Здравейте, предполагам какъв ще е отговора, но все пак. Колебаем се между две столчета -
https://www.hippoland.net/brevi-stol-za-kola-alain-i-size-40-105 … bcYiF9T5P3fFpoaJo
и
https://www.hippoland.net/cybex-stol-za-kola-s-baza-40-105sm-sir … p-black-520000513
Моля за мнението Ви! Благодаря предварително!


Cybex-a, може да го закупите от Англия и ще ви излезе по-евтин. А може и на черния петък, дега ще има доста намаления -30%, -25%, -20%. В рая тойс, скоро и във Вис Виталис.

# 456
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте, столче тип Cybex Sirona s, наистина ли е удобно за новородено? Реално пише, че е от раждането, но на някои сайтове четох, че се препоръчва след 3 месеца. Какво бихте споделили от вашия опит? Кошницата по-добра ли е за новородено от столче?

Ние имаме такова. Използваме го от годинка. Все пак има значение ръста на детето, но в никакъв случай според мен не е удачно от новородено. Бих казала, че е ок за ръст над 70 см., като не е толкова удобно за сън в сравнение с кошницата. Кошницата ни е Cybex platinum i-size и може да се ползва доста време, определено му беше по-удобна до годинка. Но трябва да се има предвид, че бебето се роди малко.

# 457
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте, надявам се последен въпрос от мен...харесах две столчета в промоции:
Леко променям въпроса,защото с база излиза твърде скъпо, и се чудя межди МаксиКози Тоби и Сайбекс Джуно

https://babylifemalechko.com/car-seats/Car-seat-Tobi-Vivid-Red-8601721120-8076

Другото,което съм харесала, но бебка на теста пищя от възглавницата и не знам дали би я приела постепенно- иначе е с оценка 1.0, което е уникално. Минус е, че няма добра спяща позиция и е по-широко:
Cybex Juno 2 Fix

https://www.amazon.de/-/en/Cybex-2-Fix-Child-Group-9-18/dp/B00NF … =googdemozdesk-21

Вие кое бихте избрали? За дете  на 15м, 8400. Спи често в колата, но и вече й омръзва да се вози, акое будна и се замислям за напред.

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 10:15 от Пипи2013

# 458
  • Мнения: 704
Здравейте,спряла съм се на тези столчета,може ли препоръка кое е най--добро като безопасност и най-комфортно за детето.
Britax Romer Kidfix III
Britax Römer KIDFIX II XP SICT
BeSafe iZi Flex FIX i-Size
Интересеуват ме и какви са съществените разлики между моделите и дали имат някакъв наклон за сън.

# 459
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Другото,което съм харесала, но бебка на теста пищя от възглавницата и не знам дали би я приела постепенно- иначе е с оценка 1.0, което е уникално. Минус е, че няма добра спяща позиция и е по-широко:
Cybex Juno 2 Fix


Аз съм скептичен към тази оценка от 1.0
Как пък всички показатели са 1.0, а общата оценка е 2.0

Отделно от горното теста е преди 2015г., когато куклите с които тества ADAC изобщо нямаха датчици за напрежението във врата.

И не на последно място с този резултато от 1.0, Cybex никога не биха променили името на столчето за кола, нито биха спрали да го произвеждат.

Здравейте,спряла съм се на тези столчета,може ли препоръка кое е най--добро като безопасност и най-комфортно за детето.
Britax Romer Kidfix III
Britax Römer KIDFIX II XP SICT
BeSafe iZi Flex FIX i-Size
Интересеуват ме и какви са съществените разлики между моделите и дали имат някакъв наклон за сън.

Всичките се регулират в зависимост от наклона на облегалката на автомобила.
Еднинствено BeSafe iZi Flex FIX i-Size има допълнителна система за регулиране на седящата част на столчето за по - голям наклон.
Все пак имайте предвид, че и при BeSafe iZi Flex FIX i-Size наклона не е като при столчетата до 18кг., а е приблизително с допълнителни 10 градуса

Последна редакция: сб, 14 ное 2020, 12:51 от bubanka

# 460
  • Мнения: 704
Здравейте,спряла съм се на тези столчета,може ли препоръка кое е най--добро като безопасност и най-комфортно за детето.
Britax Romer Kidfix III
Britax Römer KIDFIX II XP SICT
BeSafe iZi Flex FIX i-Size
Интересеуват ме и какви са съществените разлики между моделите и дали имат някакъв наклон за сън.

Всичките се регулират в зависимост от наклона на облегалката на автомобила.
Еднинствено BeSafe iZi Flex FIX i-Size има допълнителна система за регулиране на седящата част на столчето за по - голям наклон.
Все пак имайте предвид, че и при BeSafe iZi Flex FIX i-Size наклона не е като при столчетата до 18кг., а е приблизително с допълнителни 10 градуса
Да,имам го в предвид,благодаря Рошко за мнението,а ти кое би ибрал от трите?

# 461
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Здравейте, имам нужда от помощ. Търсим столче за сина ни, който е на 2г, но е 80см и е 10кг..Дребен е доста, до сега се вози в кошницата /Сайбекс Атон/ само на градско. Търся стол задължително с изофикс. Гледам в момента промоциите, почти нищо не ми харесва. Искам да има по възможност и легнало положение и естествено да бъде с прилична оценка на тестовете. Бюджета, обаче ни е леко ограничен, та ако цената е под 600лв би било чудесно.
Голямото ни дете е със Сайбекс Солюшън и сме доволни. Гледах Сайбекс от тези с борда, но те пък нямат легнало положение.
Отворена съм за предложения.

# 462
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте,спряла съм се на тези столчета,може ли препоръка кое е най--добро като безопасност и най-комфортно за детето.
Britax Romer Kidfix III
Britax Römer KIDFIX II XP SICT
BeSafe iZi Flex FIX i-Size
Интересеуват ме и какви са съществените разлики между моделите и дали имат някакъв наклон за сън.

Всичките се регулират в зависимост от наклона на облегалката на автомобила.
Еднинствено BeSafe iZi Flex FIX i-Size има допълнителна система за регулиране на седящата част на столчето за по - голям наклон.
Все пак имайте предвид, че и при BeSafe iZi Flex FIX i-Size наклона не е като при столчетата до 18кг., а е приблизително с допълнителни 10 градуса
Да,имам го в предвид,благодаря Рошко за мнението,а ти кое би ибрал от трите?

И трите стола са добър избор, вече е въпрос на лично решение какви екстри са нужни.

# 463
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте, имам нужда от помощ. Търсим столче за сина ни, който е на 2г, но е 80см и е 10кг..Дребен е доста, до сега се вози в кошницата /Сайбекс Атон/ само на градско. Търся стол задължително с изофикс. Гледам в момента промоциите, почти нищо не ми харесва. Искам да има по възможност и легнало положение и естествено да бъде с прилична оценка на тестовете. Бюджета, обаче ни е леко ограничен, та ако цената е под 600лв би било чудесно.
Голямото ни дете е със Сайбекс Солюшън и сме доволни. Гледах Сайбекс от тези с борда, но те пък нямат легнало положение.
Отворена съм за предложения.
Вижте сайта на Raya toys, има доста Сайбекси в промоция. Бях харесала Juno 2 Fix, но в крайна сметка взехме GB Everba Fix, който е с колани, но го водят сходен на сайбекс (малката не хареса възглавницата). Цената е малко над 500 в момента, легнало няма, има лек наллон и наклон на облегалката за глава, който уж не дава да пада. Но е мек, удобен, с добри показатели, изофикс. Още не е тестван на дълъг път, но има добри отзиви.
Столове 9-36 с легнало няма да намерите, единствено 0-18 обратно на движение, maxi cosi имат добър наклон в този бюджет.

# 464
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Между Maxi-cosi mica, Maxi-cosi axissfix и Cybex sirona M2 кое е най-добрия избор?
Загледах също и GB uni all, но за него много малко информация намирам.

Общи условия

Активация на акаунт