Избор на столче за кола - 3

  • 41 203
  • 748
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Здравейте, имам нужда от помощ. Търсим столче за сина ни, който е на 2г, но е 80см и е 10кг..Дребен е доста, до сега се вози в кошницата /Сайбекс Атон/ само на градско. Търся стол задължително с изофикс. Гледам в момента промоциите, почти нищо не ми харесва. Искам да има по възможност и легнало положение и естествено да бъде с прилична оценка на тестовете. Бюджета, обаче ни е леко ограничен, та ако цената е под 600лв би било чудесно.
Голямото ни дете е със Сайбекс Солюшън и сме доволни. Гледах Сайбекс от тези с борда, но те пък нямат легнало положение.
Отворена съм за предложения.
Вижте сайта на Raya toys, има доста Сайбекси в промоция. Бях харесала Juno 2 Fix, но в крайна сметка взехме GB Everba Fix, който е с колани, но го водят сходен на сайбекс (малката не хареса възглавницата). Цената е малко над 500 в момента, легнало няма, има лек наллон и наклон на облегалката за глава, който уж не дава да пада. Но е мек, удобен, с добри показатели, изофикс. Още не е тестван на дълъг път, но има добри отзиви.
Столове 9-36 с легнало няма да намерите, единствено 0-18 обратно на движение, maxi cosi имат добър наклон в този бюджет.
Не сте ме разбрали. Не търся такъв Сайбекс без легнало. Дъщеря ми има такъв със същата функция за главата и не в подходящо за малък човек изобщо. Търся да ИМА функция сън. И НЕ търся 9-36 в никакъв случай. Търся 9-18кг.

# 466
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 737

Всъщност Ви разбрах, но не мисля, че има такъв вариант, вижте пак последния ми абзац. Или 0-18 обратно на движението, или се жертва легнало положение, аз поне не намерих столче в същия бюджет с добър резултат в ADAC, изофикс и функция сън. Освен през Амазон, там въпреки солената доставка излиза по-евтино, но не намерих перфектния вариант. Уви все с нещо компромис трябва Sad
Ако детето приема возене назад не харесвате ли макси кози?
А защо категорично не 9-36, а 9-18, какви са плюсовете?

Последна редакция: сб, 14 ное 2020, 12:52 от bubanka

# 467
  • Варна
  • Мнения: 2 263

Всъщност Ви разбрах, но не мисля, че има такъв вариант, вижте пак последния ми абзац. Или 0-18 обратно на движението, или се жертва легнало положение, аз поне не намерих столче в същия бюджет с добър резултат в ADAC, изофикс и функция сън. Освен през Амазон, там въпреки солената доставка излиза по-евтино, но не намерих перфектния вариант. Уви все с нещо компромис трябва Sad
Ако детето приема возене назад не харесвате ли макси кози?
А защо категорично не 9-36, а 9-18, какви са плюсовете?
Защото не мисля, че един стол би бил достатъчно сигурен еднакво за дете 80см /като сина ми/ и дете 140см като дъщеря ми. Отделно такъв стол с широк диапазон ще се ползва много години, а пластмасата се компрометира за това време, което от своя страна компрометира сигурността.
Малкият се вози в момента назад, но не държа непременно да е назад, макар че е по-сигурно. Като цяло не е много доволен да гледа назад. В смисъл трудно го удържаме, иска да гледа като сестра си напред.
Ще трябва да огледам в Амазон какво се предлага като варианти. Не съм сигурна как се поръчва оттам, предполагам с превозвач.

# 468
  • Мнения: 817
Детето февруари става на 4 години, харесала съм Cybex Solution X-Fix с Изофикс, предполагам че е добро, ще се ползва чак на пролет или лятото, сега още е със столче с 5 точкови колани.
Моля за мнения на по опитни Hug

# 469
  • Мнения: 4 375
Силно препоръчвам стол, на който колана , който линава през таза има точка за закрепяне между краката, както има един на besafe и мисля че един на britax. За моето дете този колан е ужасно неудобен, притиска долната част на корема и детето се оплаква, че го боли. Реално пътя на колана е какъвто трябва да бъде, но това не го прави удобен.

# 470
  • София
  • Мнения: 5 456
Здравейте,някой има ли мнение от това столче и знае ли каква е разликата с Z fix и останалите
https://cybex-online.com/bg-bg/car-seats/solutionmfix

# 471
  • Мнения: 817
Здравейте,някой има ли мнение от това столче и знае ли каква е разликата с Z fix и останалите
https://cybex-online.com/bg-bg/car-seats/solutionmfix
От това което четох Z fix има опция за разширяване при раменете (отстрани).
И аз съм в чуденка между X fix и M fix SL?

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 11:11 от Pingvin4e

# 472
  • Мнения: 17
Здравейте, след дълго разглеждане нашият младеж вече има стол cybex sirona s i-size. Въпросът ми е до каква възраст или килограми трябва да стои възглавничката( подложка) за новородени? Той е на близо 6 месеца и е 8кг.

# 473
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте, след дълго разглеждане нашият младеж вече има стол cybex sirona s i-size. Въпросът ми е до каква възраст или килограми трябва да стои възглавничката( подложка) за новородени? Той е на близо 6 месеца и е 8кг.

Най - добрият и със сигурност верен отговор, ще намерите в инструкцията за употреба, която придружава столчето за кола.
Всякакви интерпретации, на кое дете, до каква възраст му е била удобна или до кога я е ползвал са неправилни и нежелателни с оглед на безопасността.

# 474
  • Мнения: 1 038
На самата възглавница пише има етикет сантиметри мисля 65  см.,но не помня със сигурност, ако открия къде или опътването ще пиша

# 475
  • Мнения: 304
Здравейте! Имам такава кошница з а кола от количка kinderkraft xmoov

Като слагах бебето в нея ми се стори нещо неудобна. Сякаш не може да си отпусне гърба напълно и май и на детето не му е удобно много. Затова още не съм я ползвала. Струва ми се, че проблема е в подложката. Ако трябва да я сменя каква да е тя?

# 476
  • Мнения: 1 033
Здравейте, бебето ни е на 5м и е 8кг. Кошчето от количката ще омалее съвсем скоро и ще трябва ново столче. От всичко прочетено разбрах, че трябва да е за по- кратък срок, т.е. не от 0 до 12г, да се вози обратно на движението. Нямаме бюджет от 800-1000лв. Моделите, които гледам от 9кг са за деца от 9м и няма да ни свършат работа. О до 13кг с тези темпове, с които расте ще може да ползваме само няколко месеца. Разбира се иска ми се да може да го ползваме малко по-дълго. Та бихте ли ми препоръчали нещо? Още нещо колите ни нямат изофикс

# 477
  • Мнения: 91
Здравейте. Включвам се с молба да препоръка. Трябва ми столче 15-36 кг за един почти 5-годишен юнак. Трябва да се монтира без изофикс (колата няма), но същевременно много държа да осигурява добра защита. И тук идва проблемът ми - повечето столчета с добри резултати са с изофикс, на някои пише, че могат да се монтират и без, но предполагам, че резултатите на теста са при монтаж с изофикс. Правилна ли е логиката ми? Взех много да се оплитам и затова моля за препоръки за сигурно столче в тази група БЕЗ изофикс. Благодаря предварително!

# 478
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте! Имам такава кошница з а кола от количка kinderkraft xmoov
Като слагах бебето в нея ми се стори нещо неудобна. Сякаш не може да си отпусне гърба напълно и май и на детето не му е удобно много. Затова още не съм я ползвала. Струва ми се, че проблема е в подложката. Ако трябва да я сменя каква да е тя?

Понякога е по - добре на детето да му е неудобно, но да е безопасно, отколкото да се окаже в нечия небезопасна прегръдка.
Всякакви допълнителни "екстеншъни" неодобрени от производителя са силно непрепоръчителни.

Здравейте, бебето ни е на 5м и е 8кг. Кошчето от количката ще омалее съвсем скоро и ще трябва ново столче. От всичко прочетено разбрах, че трябва да е за по- кратък срок, т.е. не от 0 до 12г, да се вози обратно на движението. Нямаме бюджет от 800-1000лв. Моделите, които гледам от 9кг са за деца от 9м и няма да ни свършат работа. О до 13кг с тези темпове, с които расте ще може да ползваме само няколко месеца. Разбира се иска ми се да може да го ползваме малко по-дълго. Та бихте ли ми препоръчали нещо? Още нещо колите ни нямат изофикс

Преди всичко детето ви трябва да пътува обратно на движението минимум до 12 месеца ( по старата наредба) и до 15 месеца (по новата наредба).
Има варианти които са предвидени за деца от раждането или от 6 месеца и са до 18кг. (4 год.) и могат да се монтират посредством автомобилните колани.
Какви са колите, марка, модел и година на производство?

Здравейте. Включвам се с молба да препоръка. Трябва ми столче 15-36 кг за един почти 5-годишен юнак. Трябва да се монтира без изофикс (колата няма), но същевременно много държа да осигурява добра защита. И тук идва проблемът ми - повечето столчета с добри резултати са с изофикс, на някои пише, че могат да се монтират и без, но предполагам, че резултатите на теста са при монтаж с изофикс. Правилна ли е логиката ми? Взех много да се оплитам и затова моля за препоръки за сигурно столче в тази група БЕЗ изофикс. Благодаря предварително!

Ако автомобилите са без ISOfix то столчетата за кола не се монтират, понеже няма към какво.
Въпреки това, обезопасяването и при двата вида с и без изофикс реално се осъществява от колана на автомобила.
Какви са колите, марка, модел и година на производство?

Питам за марка, модел и година на производство на автомобилите, защото много често хората си мислят, че няма а всъщност има.
На различните автомобили системата може да изглежда по различен начин, което не означава, че липсва.

# 479
  • Мнения: 91
Колата е Volkswagen Passat 1.9TDI, 2002 г.

Общи условия

Активация на акаунт