Лъжата и истината

  • 6 363
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 317
Зависи от доста неща,но и двете болят.

# 16
  • Мнения: 3 248
Мен повече ме боли от лъжата. Предпочитам истината.
Не лъжа ... държа се с хората така, както искам те да се държат с мен! Peace

# 17
  • Мнения: 13 512
Истината повече боли.

# 18
  • Мнения: 2 924
Има разни лъжи и разни истини. В някои случаи е по-добре да се каже лъжа. Всъщност ние изричаме дребни лъжи поне по 10пъти на ден и не смятам ,че с това има наранени. Напротив. Защо да кажа примерно на проиятелка ,че днес изглежда ужасно  и да и разваля деня? Казвам и ,че е много хубава, че прическата и е прекрасна и и отива, че детето и е много умно,че и завиждам за такъв добър мъж и т.н . И я правя щастлива.
 Или казвам на половинката ,че е най-умния,най-способен, най-секси мъж и най-добър татко на света и отново го правя щастлив Ако цената да направиш някой щастлив е толкова дребна ,то аз съм способна да лъжа всяка минута, едва ли носа ми ще порасне значително.
 Почитател съм на дребните лъжи ,които правят хората около нас щастливи:)

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хората лъжат за да спестят болка или разочарование. Значи истината боли, не лъжата.

Ама това са толкова философски въпроси... Не може да се отговори кратко и ясно на тях, нещата са относителни... А истината пак е някъде по средата Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 39 770
Според мен истината боли повече.
Не лъжа и не обичам да ме лъжат. Мама ме беше поставила в кофти ситуация. Не ме е лъгала, но ми спестяваше истината. Боли истината когато става дума за близък.

Общи условия

Активация на акаунт