Какво правите, когато съпругът ви ви приема за даденост

  • 12 152
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Ама авторката не се чувства добре в кожата си на кариеристка. Т.е. тя дори не е в тази кожа, очевидно, понеже не желае.

# 241
  • Мнения: 2 857
Случва се да се чудя на казуса с граденето на кариера, на каква цената е постигната и в крайна сметка струвало ли си е.
Асоциирам го понякога с алпинист, катерещ висок връх, драпащ с последни сили, за да се качи. И когато е там, отгоре, гледащ на света отвисоко, усеща само студа, бръснещия вятър и липсата на любим човек, на когото да каже : "Видя ли? Заедно успяхме."
А след това идва ред на следващ, по-висок връх ...

# 242
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Никога не съм била кариеристка и никога не ми се е струвало, че смисълът на живота ми е "да ходя на работа", и едва ли не иначе съм безполезна. Не го проумявам това нещо. Добре, че не съм и срещала досега хора (приятели, любовници, съпрузи), които да ме оценяват по тоя критерий.
Не, че съм  стояла без работа, освен покрай децата по няколко години, де. Да не ме сметнете сега за някоя мързелива домакинка, която чака на гОркия си мъж да й купи превръзки.
 макар че, ако трябва да съм честна, той ми купува тампоните, че тук не внасят такива Grin

# 243
  • Мнения: 27
Ех какво ли не бих дал да съм на мястото на мъжа ти. Аз също съм с 10години брак но за жалост аз правя това, което ти си написала. Но въпреки всичко жена ми ми изневери и сега сме на прага на развод. Браво страхотна жена си има мъжът ти дано се усети и го види.

# 244
  • Мнения: 1 290
Случва се да се чудя на казуса с граденето на кариера, на каква цената е постигната и в крайна сметка струвало ли си е.
Асоциирам го понякога с алпинист, катерещ висок връх, драпащ с последни сили, за да се качи. И когато е там, отгоре, гледащ на света отвисоко, усеща само студа, бръснещия вятър и липсата на любим човек, на когото да каже : "Видя ли? Заедно успяхме."
А след това идва ред на следващ, по-висок връх ...


А защо да е студ и вятър?!? Може да е невероятна гледка, което ти отваря нови небосклони?
Аз понеже обичам да катеря върхове, та обикновенно гледката горе винаги си заслужава усилията.

Аз чак кариеристка не съм, но пък както споменах в предишни постове, ценя независимостта.

Та в този ред на мисли, ме налегнаха едни теории. Борим се срещу домашното насилие, най вече срещу жени. А в крайна сметка жената в периода, в който гледа малко дете/майчинството/ е притисната от държавата до такава степен, че не може да противодейства по никакъв начин.
Пояснявам:
Първата година, ако са те осигурявали на реална заплата ще получаваш прилична пари. А след това държавата ти дава едни 380 лв. Ако мъжа ти те тормози и искаш да се махнеш, до къде стигат?!? Ясли няма или се вреждаш трудно. Аз като жена съм патила с работодатели и въпроса "като се разболее детето, кой ще го гледа?"
И какво ....улица без изход!

# 245
  • Мнения: X
Абсолютно. Като раждах сина си, далечната 2006, първата година беше 240 лв. Сега е направо прелест.

# 246
  • Мнения: 2 220
Абсолютно. Като раждах сина си, далечната 2006, първата година беше 240 лв. Сега е направо прелест.
Те сега и цените на всичко са прелест.

# 247
  • София
  • Мнения: 16 211
Държавата ли ни притиска или собствените некултурни мъже? Държавата не е длъжна да издържа всяка решила да роди жена до пълнолетие на детето, с пари от нашите данъци (на тези, които работим). Разговорът стана "на калпавата ракета космоса ѝ крив".
 

# 248
  • София
  • Мнения: 12 374
Държавата ли ни притиска или собствените некултурни мъже? Държавата не е длъжна да издържа всяка решила да роди жена до пълнолетие на детето, с пари от нашите данъци (на тези, които работим). Разговорът стана "на калпавата ракета космоса ѝ крив".
 
Възприемането на държавата като продължение на и комбинация от мама и тате ми е непонятно и на мен. Подкрепям поста ти.

# 249
  • Мнения: 1 290
Държавата ли ни притиска или собствените некултурни мъже? Държавата не е длъжна да издържа всяка решила да роди жена до пълнолетие на детето, с пари от нашите данъци (на тези, които работим). Разговорът стана "на калпавата ракета космоса ѝ крив".
 
То никой не е длъжен на никой. Ама много офтопик стана.
Но има жени дето имат помощ от баби и от лели и от комшии, на тях тоя тънък момент с безизходицата не можеш да им го обясниш.

# 250
  • София
  • Мнения: 16 211
Няма такова нещо безизходица. Има страх. Има нежелание да се напънеш да работиш. Аз започнах да превеждам (за пари) на 15тия ден от раждането на първото ми дете - бях на 21 тогава.  На 35, като родих третото, се върнах в офиса на 20тия ден. Когато имаш добро образование, можеш да си позволиш да плащаш частна ясла и/или бавачка.

# 251
  • Мнения: 2 857
...
А защо да е студ и вятър?!? Може да е невероятна гледка, което ти отваря нови небосклони?
Аз понеже обичам да катеря върхове, та обикновенно гледката горе винаги си заслужава усилията.

...

Когато го писах, тъкмо това си помислих - сега ще ме захапят планинарите и катерачи от форума Smile
Уважавам вкусовете, мненията и хобитата на всички.
Понеже карам ски, а през зимата рядко е приятно и ясно по върховете, а напротив - студ и вятър, та затова и асоциациите ми са такива. Hands Raised Hand

# 252
  • Мнения: 1 290
Няма такова нещо безизходица. Има страх. Има нежелание да се напънеш да работиш. Аз започнах да превеждам (за пари) на 15тия ден от раждането на първото ми дете - бях на 21 тогава.  На 35, като родих третото, се върнах в офиса на 20тия ден. Когато имаш добро образование, можеш да си позволиш да плащаш частна ясла и/или бавачка.
А като се върна в офиса на 20тия ден, къде остави 20дневното бебе и кой ти го къремеше?!?
Пък от апартамента спомена нещо за първото дете....ми ако нямаше апартамент?!? Къде?!? До казана с лаптопа?!?

# 253
  • София
  • Мнения: 17 334
А тези, които нямат добро образование, да ги оставим да мрат от глад с децата си ли?
Нали това е ролята на държавата, колкото и да не им се иска на някои.
Голямо надуване.

# 254
  • Мнения: X
Особено на държава с такова прогресивно намаляващо население.

Аз имах ипотека за плащане, на 27 години и ипотека, и бавачка и туй и онуй си беше мисия невъзможна. И не е било, аз се справих де, по-скоро страхът преди това беше голям. И възпитанието, мен дълги години ми отне да се откъсна от това 'държавата ми е длъжна' и сульо и пульо, беше ми вменено от постоянно хленчещия ми баща.
За калпавите мъже съм 100% съгласна. На БНД майка му не работеше през голяма част от времето, после взе един гараж в блока и си направи магазинче, колкото да изкарва за единия хляб. Била е издържана през по-голямата част от живота си. Сиреч баща му не беше калпав. При нас даже обратното стана, явно БНД реши, че не иска да хрантути жена /такъв модел е видял/, като баща си, цял живот. Никъде не го е виждал всъщност, но е виждал жена-готованка.

Общи условия

Активация на акаунт