За приятелите, които емигрираха

  • 1 922
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ми липсват, но ми липсва това, което беше преди. Сега, в различни държави, се променяме по различни пътища и трудно намираме общи приказки, освен мазохистично да се ровим в спомените и там да търсим нещо общо.
Понякога ми става криво, щото звънят и казват "Мога да те видя еди кога си, еди колко си време". Нормално, първо се срещат със семействата, бла-бла, ама ми докривява понякога да съм все онлайн и да хвърлям всичко, за да видя едни непознати, които са тук за малко, по принуда и не им допада много.
От друга страна те очакват някакво определено поведение от мен-да завиждам, да се оплаквам или точно обратното-да бъда усмихната и любезна.
Като цяло, хубавото е, че с радост се срещаме и с радост се разделяме  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 495
имам такива, по-скоро познати
ами нещо ми прави лошо впечатление
значи, особено тези, дето от години са в САЩ, Великобритания, Исландия и прочие...
еми...... те започнаха да говорят високопарно и да ръсят едни от сорта "...вие в Бг сте жертва на остарели разбирания, пък ние тук така и така,...."
имам една позната, с нея посещаваме един друг женски форум, та същата пропагандира безразборния секс, вземането на наркотици и прочие модерни глупости на "загниващия капитализъм"...
ами, какво да ви кажа, малко в повече ми идват подобни щуротии

# 17
  • Мнения: 1 639
Болна тема ми е .
И не само в чужбина , пръснаха се  из България , също .

# 18
  • Мнения: 7 837
От друга страна те очакват някакво определено поведение от мен-да завиждам, да се оплаквам или точно обратното-да бъда усмихната и любезна.

Аз, ако дойда да те виждам, как ще се държиш  Flutter

# 19
  • Мнения: 704
Да, доста приятели заминаха  Confused - САЩ, Канада, Испания, Австралия...

И заминаха естествено с децата си - на 2г; на 6 и 8г....

Връщат се  в БГ .... за малко; виждаме се и си спомняме за времето, когато сме били приятели не само по нета...

Това е доста тежка тема - поне за мен....

П.С. Имаше момент, когато и ние бяхме на една съвсем малка крачка от емиграцията в Канада. Rolling Eyes

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
От друга страна те очакват някакво определено поведение от мен-да завиждам, да се оплаквам или точно обратното-да бъда усмихната и любезна.

Аз, ако дойда да те виждам, как ще се държиш  Flutter
ми, аз не обичам да разпитвам, вероятно ще бълвам хиляда и петстотин простотии в секунда, ще вложа всичкия си чар и ще ми станеш фен, без да си имала възможност да кажеш и една дума. На другия ден ще ме хванеш в криво настроение и ще решиш, че съм най-големия мърморко. Ако прекаля с алкохолецът, може да зачекна и екзистенциални въпроси с повишена трудност-равна нямам, но съм леко сълзлива.  Mr. Green
Ммм, идваш ли? или да не си събирам торбата с мъдрости  bowuu

# 21
  • Мнения: 7 837
Хм, зависи Франзела. Свенлива съм, но мисля, по-нататък да пусна анкета, за да видя каква е форумската нагласа към срещата с моята личност и дали ще ми е рентабилно да разходя телеса из родната земя  Mr. Green
Но няма да ви забравя, пазете си мъдростите скътани  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 792
  И трите ми сестри не са в Бг., една от най-близките ми приятелки също, друга чат-пат е тук, чувам се с тях от време на време, по-често си пишем на някой от месенджърите, а 1-2 пъти годишно се виждаме, със сестрите ми за по-няколко седмици. Да живее Интернет.

  Кейс, аз не бих имала нищо против да изпия една бира с теб.

# 23
  • Мнения: 6 315
Хм, зависи Франзела. Свенлива съм, но мисля, по-нататък да пусна анкета, за да видя каква е форумската нагласа към срещата с моята личност и дали ще ми е рентабилно да разходя телеса из родната земя  Mr. Green
Но няма да ви забравя, пазете си мъдростите скътани  Grinning

И как ще ни обиколиш всичките, м? Или ще направим обща форумска среща  CrazyLaughing

По темата - много от близките ми и приятелите ми са извън страната и нямат намерение да се връщат. Връзката се губи, определено. Независимо че има нет  Confused. Нови приятелства си имам, но не е същото - хората са други и различни, но аз си обичам много и новите  Heart Eyes, разбира се. Това е нормално според мен.

# 24
  • Мнения: 2 212
Повечето ми съученици от гимназията са навън, досега  - вече завършваме студентство - почти никой не се е върнал, нямат и такива намерения...Някои от тях ми бяха наиситна близки приятели, но вече не е същото, не за друго, ок - имаме всички кю-та, скайпове и прочие, но те нямат време, едното момиче в Щатите например учи и работи на 3! места, чуваме се ведннъж на няколко месеца, не може да си дойде с години...просто малко или много се губи връзката, някои пък се промениха, не знам защо решиха, че затова, че живеят и учат там "акциите" им се покачиха и с едно самочувствие...променят се хората... Преди 2 седмици изпратих една от най-добрите ми приятелки в Швеция, уж първоначално за 1 година, да видим, но засега поне за нея съм сигурна, че отношенията ни няма да се променят дори и да остане и после, но все пак ми е кофти, че няма да си водим задушевните разговори скоро на живо...
И така, но не ги виня, самата аз си мисля, че ако имам добра и сериозна възможност за живот навън ще го направя, ама от голословие няма смисъл в момента Simple Smile


  Кейс, аз не бих имала нищо против да изпия една бира с теб.

Иначе за бирата с Кейс и Кифлата съм първа китка, и с двете ви искам да пия по бира та ако стане свиркайте Whistling

# 25
  • Мнения: 918
Мда, нищо вече не е същото Confused  Пак си ги обичам и ги нося в сърцето си, но.........всеки върви по своя път и се променя(то иначе няма да е нормално), няма ги споделените моменти, напиването, споровете.

# 26
  • Мнения: 386
С тези,които емигрираха, постепенно стапяме приятелството. Отначало много, много ми е мъчно, после всички в различни посоки и все по-клоним към познати.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Най-добрата ми приятелка замина преди 6 години за Щатите. Много ми беше мъчно, но времето лекува. До ден днешен си пишем - преди с писма сега в нета, а отскоро има и телефон на който можем да се чуваме почти за без пари Simple Smile Всеки месец си пращаме снимки на нас и децата. Когато се върне в България се виждаме и сме много щастливи заедно. Тя казва, че още не е свикнала с живота там и може би никога няма да го приеме като свой, но и няма как да се върне - семейството й е там.

# 28
  • Мнения: 1 639
Свенлива съм, но мисля, по-нататък да пусна анкета, за да видя каква е форумската нагласа към срещата с моята личност и дали ще ми е рентабилно да разходя телеса из родната земя  Mr. Green

За да не е нарцистично , аз да я пусна , а ? Mr. Green

# 29
  • Мнения: 619
Ами мачно ни е и на нас,
имаме няколко истински приятели в БГ ,и едни които са тук.Тях си ги познаваме от България,ина4е тук е по-трудно да намериш истински приятели.
Някак хората са по -разли4ни ,поне при нас е така .
Пълно е с стари емигранти ,които вместо да ти помогнат, те ти обясняват как те са се мъ4или и за това и ти трябва да се мъчиш.
 Sad

Общи условия

Активация на акаунт