Дванадесети клас 2019/2020 - тема 79

  • 44 343
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 096
Преди малко чух по телевизията за петиция относно това да се позволи на абитуриентите да имат поне изпращане в двора. В сутрешния блок на Нова ще го коментират.

# 691
  • Мнения: 21 455
Заповед № РД09-919/05.05.2020 г. относно нови дати за провеждане на държавните зрелостни изпити , изменяща  Заповед № РД09-2150/27.08.2019 г.
https://www.mon.bg/upload/22612/Zap919_izm-dati-DZI_05052020.pdf

# 692
  • Мнения: 367
Все си мисля, че има възможност да се изпратят абитуриентите подобаващо, макар и да не е по традиционния начин. На 26 юни , когато се предполага, че  ще са готови дипломите им, може да се съберат в двора на училището и да им се връчат официално. Само абитуриентите и желаещите учители на открито. Дори да не са безкрайно официално облечени. Просто, за да  почувстват прехода от един етап от живота си към друг. Това всяко училище може да си организира по различно време на деня. По- малки ученици няма да има. Че и на два метра може да са - двор голям, те си вървят така или иначе сега на тумби. Други неща разрешиха. Това като един  жест към учениците, които завършиха по този начин училищния си път и се срещнаха така в очи с бъдещето си. И на мен ми е мъчно за тях...

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 13:44 от DebelaMara

# 693
  • София
  • Мнения: 1 046
Гледах заместник министърката по новините на обяд днес. До матурите никакви събития няма да има със сигурност. Ако искат училищата да си правят онлайн изпращания и да си предават знамето виртуално, зашото това било най-важното в този ритуал.

За после нищо не е ясно, но като гледам каква е тарапана по паркове, градинки и кафенета, кина вече се отварят, не виждам проблем да организират нещо на двора в училището и да им раздадат дипломите. Но според мен това много си зависи и от ръководството на съответното училище. Ако са пасивни и инертни и не искат да си усложняват живота, просто ще си минат децата през канцеларията за дипломата и това ще е.

# 694
  • Русе
  • Мнения: 1 519
Нашата класна още миналата година каза, че Абитуриентските балове не са ангажимент на у-щето, а на учениците. Учителите щели да отидат, само ако учениците ги поканят, но ако не се държали добре, нямало даже и да отидат на бал.

# 695
  • Мнения: 367
Аз затова смятам, че е възможно навън. Все пак става въпрос за след месец. Че ако трябва и с маски може да са.Така или иначе бал не се очаква да има.

# 696
  • София
  • Мнения: 6 096
... онлайн изпращания и да си предават знамето виртуално...
Да се смея ли, да плача ли? Head Band

# 697
  • Мнения: 627
Нашата класна още миналата година каза, че Абитуриентските балове не са ангажимент на у-щето, а на учениците.
А трябва да е техен . И така да е организирана, че абитуриентите да се държат прилично. Не е нужно да е в скъп хотел. Примери много.

# 698
  • Мнения: 367
Аз си мисля,че имат някакъв ангажимент. Имам спомен ,че училищното настоятелство при нас имаше някакъв ангажимент.  Моя близка е учителка и ми е споделяла, че за нея баловете са си  ангажимент, особено когато са извън града. Въпреки, че учениците са на по 19, за учителите си е отговорност да мине всичко без инциденти. ROKI_MOKI  е права.

# 699
  • Мнения: 47 998
Официално не са им ангажимент
Ама имаше толкова навиване, комуникация и какво ли не за тия балове ОТ УЧИЛИЩЕТО, та айде да не си измиват ръцете. От друга страна на всики познати деца сега по-важно им е да си вземат матурите и изпитите. Бала...ще го направим...вероятно както тряба да е-  вприятелски кръг и когато решим...без резервации, ангажименти, натиск и безумни традиции

# 700
  • Мнения: 445
Попаднах на тази статия преди малко https://varnanovini.bg/2020/05/12/razreshiha-svatbite-no-na-otkr … _IYn3xx7EX8wu5WB4
 Има  някаква надежда да разрешат  изпращане на открито. До 26 юни има доста време , когато е дипломирането , че защо не и за бал. 

# 701
  • София
  • Мнения: 6 096
Аз мисля, че и баловете ще разрешат в края на юни, но както писа ♥ HAPPY ♥, повече ме вълнуват матурите и приемните изпити. Страхувам се да не се окаже, че не е записал нужното ДЗИ, а приемни изпити няма.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 640
Спунк, помолете да впишат трета матура, директора или РУО. Би трябвало да не е проблем, в полза на ученика е все пак.

# 703
  • София
  • Мнения: 6 096
Лошото е, че засега не знаем с какви матури СУ ще заменят изпитите. Ако са 1:1, подсигурил се е.

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 21:32 от Спунк

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
Но всичко трябва да се структурира така, че да не ощетява учениците, нито пък да ги поставя пред свършен факт. Всяко друго решение е висша форма на непрофесионализъм и нехайство към бъдещия данъкоплатец.

Общи условия

Активация на акаунт