Дванадесети клас 2019/2020 - тема 79

  • 44 257
  • 724
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 204
ТУ ще проведе предварителния изпит по МАТ в събота, както си беше предвидено, но онлайн. Ще има квестори по скайп, които ще следят дали си сам в стаята. Тази информация получих току що то девойката.

Това и аз го видях току-що. За СУ и МУ нищо не пише, поне преди малко.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 154
МУ София нали обявиха, че окончателно се отменят предварителните изпити?

# 302
  • Мнения: 4 204
Да, все се надявах да има някаква промяна и като ТУ реши да провежда изпит, рекох да проверя и МУ и СУда не са казали нещо ново. Не са.

# 303
  • Мнения: 6 697
Да, все се надявах да има някаква промяна и като ТУ реши да провежда изпит, рекох да проверя и МУ и СУда не са казали нещо ново. Не са.

МУ обявиха, че ще има само редовна сесия през юли.

СУ е затворен до 10.05, така че и там е вероятно да има само редовна сесия през юни/юли.

# 304
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И аз ще карам матура Философия. Ние имаме ЗИП 4 часа + 2 - та часа Свят и личност, госпожата още от началото на годината подготвя групата за матурата. От както излязохме ваканция направихме група на класа с тези, които ще карат Философия и там госпожата ни праща материали с които да се готвим.
Fros, ако смяташ, че би било от полза мога да ти изпратя материалите + няколко допълнителни теста, които сме решавали Simple Smile

Много благодаря за предложението! Ще изпратя мейл на лични.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 6 873

В Холандия са решили тази година да няма матури, а да им пишат оценки в зависимост от резултатите през годината. Дипломите им ще бъдат напълно валиднии ще ме може с тяха да се продължи обучението в университет. /това го видях в едни швейцарски новини/
Да видим дали Швейцария и Франция ще измислят нещо подобно.

И в Англия решението е като холандското.  Без матури и с валидни оценки за прием в унита.

# 306
  • София
  • Мнения: 6 094
Да ама у нас за някои университети матурите се явяват приемен изпит. Не редно в последния момент да им променят условията. А ако решат да кандидатстват след година-две? Всички други набори имат оценки от ДЗИ, а нашите  - не. Всички други отиват да учат за електротехника /произволен пример/ с ДЗИ БЕЛ, а нашите държат изпит по математика. Оценките от дипломата са субективна работа. Thinking

# 307
  • Мнения: 47 981
ДЗИ по бел едва ли ще отпадне! Вероятно в краен случай ще го държах наесен или когато и да е, но да отпадне само за тях не вярвам. Не знам.
Липсата на пробни е много неравен шанс Sad

# 308
  • Мнения: 367
Да ама у нас за някои университети матурите се явяват приемен изпит. Не редно в последния момент да им променят условията. .......Оценките от дипломата са субективна работа. Thinking
Ситуацията е извънредна и условията се променят. Всяка заповед е предпоследна.  До ДЗИ има по-малко от 2 месеца, но всичко е възможно.

Липсата на пробни е много неравен шанс Sad
Защо да е неравен шансът? Едно време как си имаше само редовни кандидатстудентски изпити. Моят е зарязал училище и се готви само за матурите. Оценките от у-ще са му по-слаби, отколкото очаква на матурата, защото в у-ще не било сериозно и не се старае.  Ако у нас решат да няма матури, ще му се стъжни. Sad

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 15:15 от DebelaMara

# 309
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Да ама у нас за някои университети матурите се явяват приемен изпит. Не редно в последния момент да им променят условията. А ако решат да кандидатстват след година-две? Всички други набори имат оценки от ДЗИ, а нашите  - не. Всички други отиват да учат за електротехника /произволен пример/ с ДЗИ БЕЛ, а нашите държат изпит по математика. Оценките от дипломата са субективна работа. Thinking

Факт, че са субективни оценките, особено сега, с дистанционното обучение. Може и да не се вземе част от материала и т.н. Все пак, ако кажат да няма матури тази година и пишат някакви оценки, сметнати по друг признак, но признати като еквивалентни - то и след Н години пак ще си е така и ще се вземат предвид там, където се изискват.

При нас едва ли ще има особено разминаване между оценките през годините и очакваната от матурата.

# 310
  • Мнения: 40
Има ли деца, които ходят на допълнителни уроци по някой предмет и сега в извънредното положение как се справят? Продължават ли да ходят, спрели ли са или учат дистанционно?
Моето дете взема допълнителни уроци по химия,  но сега временно са спряли. Учителят се чуди как да продължат.

# 311
  • Мнения: 367
При нас едва ли ще има особено разминаване между оценките през годините и очакваната от матурата.
Не е точно така. Имам един завършил преди 9 години, който  през годините между 4 и 5 докарваше, но последната година си седна на д-то и изкара 5, 75. Плюс това е важно къде си учил.В някои училища трудно се изкарва 6 , в други много лесно.

Има ли деца, които ходят на допълнителни уроци по някой предмет и сега в извънредното положение как се справят? Продължават ли да ходят, спрели ли са или учат дистанционно?
Моят учи дистанционно. Групата се разбират в опр. час и ден, взлизат всичките 7-8 ученици и преподавателят преподава, те слушат.

# 312
  • София
  • Мнения: 6 094
Факт, че са субективни оценките, особено сега, с дистанционното обучение. Може и да не се вземе част от материала и т.н. Все пак, ако кажат да няма матури тази година и пишат някакви оценки, сметнати по друг признак, но признати като еквивалентни - то и след Н години пак ще си е така и ще се вземат предвид там, където се изискват.
Точно това имам предвид. Не е тайна, че има училища, в които оценки се пишат и само за присъствие. Ще се напълни с отличници, които години наред ще блокират места в университетите.

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
В кои университети ще блокират места? Там, където се влиза с матура, напливът не е особено голям.
А и университетите винаги могат да наложат кандидат студентски изпит за завършилите през 2020, както беше с тези, завършили преди въвеждане на задължително ДЗИ.

# 314
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Точно това ме притеснява и мен. Защото на дзи шестиците /отличните оценки/ са малко и имат тежест а ако се заменят с годишни/от дипломата оценки, печелят .... да не казвам кои ученици.
Както и да е.
Моето дете плаче оттатък в стаята си.
Току-що получи отказ от университета в който желаеше да учи най-много, в Единбург.
Изключила си климатика, в стаята и студено, тъмно, нещастно.
Баща и е рожденик днес, подари му подаръка плачейки с думите, извинявай, че те разочаровах.
А тя е дете - мечта. Защо не иска да го повярва и защо живее с друга нагласа, не знам. И ми е тежко.

Общи условия

Активация на акаунт