За тези, които четат любовни романи № 34

  • 36 691
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 28 463
Ооо, аз много харесвам дарк, но зависи от конкретния сюжет – трябва да ми звучи поне логично.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
Пак да помоля, ако се сещате за "дарк" преведен роман на български да ми посочите, защото аз не зная дали харесвам такива предвид това, че не съм /или поне не зная дали съм/ чела.

# 722
  • София
  • Мнения: 28 463
Почти не следя какво излиза на български, май някакви фен преводи имаше Thinking

# 723
  • Варна
  • Мнения: 2 305
А аз май не съм нещо в час с жанровете, но под дарк какво значи, че трябва да има в книгата Thinking

# 724
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
Скоро не съм чела "дарк", а по принцип ги харесвам.

# 725
  • София
  • Мнения: 28 463
А аз май не съм нещо в час с жанровете, но под дарк какво значи, че трябва да има в книгата Thinking
Най-общо казано става въпрос за по-мрачни теми.

# 726
  • Мнения: 6 146
Следя и двата пазара, че чета и на двата езика, но за дарк на български наистина не се сещам да е излизало някога.

# 727
  • Мнения: 737
на Лили Сейнт Джърмейн поредицата  „Джипси Брадърс“ пример за дарк ли е?

# 728
  • Варна
  • Мнения: 2 305
А това дали е такъв https://chitanka.info/book/6067-tsvetja-na-tavana
Не съм ги чела но гледах филмите по тях.

# 729
  • Мнения: 703
Да, „Джипси Брадърс“ е дарк, обаче мисля , че е единствената преведена на български дарк книга/поредица. А за официално издадени книги не се сещам, някое издателство да е превеждало дарк романи.
Като цяло не са моят жанр, чела съм тази https://www.goodreads.com/book/show/12513614-captive-in-the-dark и то до средата нормално, след това прескачах, за да видя как поне свършва.

А това дали е такъв https://chitanka.info/book/6067-tsvetja-na-tavana
Не съм ги чела но гледах филмите по тях.

Не знаех, че са преведени на български, не че смятам да ги чета де. Наскоро гледах първия филм. Майката и бабата бяха големи кукувици, просто ужас беше това, което причиниха на децата.

Иначе в момента чета https://www.goodreads.com/book/show/48855342.Inappropriate и много ми хареса. В началото с имейлите ми напомни малко на "Обяснения в омраза" обаче.

# 730
  • Мнения: 5 300
Мисля да започвам Хотели, уж френски отговор на Нюансите. Някакви мнения?

# 731
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Страшно бавно ми върви Този мъж. Много ме дразни главния герой. Имам чувството, че всеки момент ще каже на главната, че трябва да му иска разрешение за да ходи до тоалетна. Да по едно време не я пускаше и до тоалетната Anguished

# 732
  • Мнения: 4 021
Страшно бавно ми върви Този мъж. Много ме дразни главния герой. Имам чувството, че всеки момент ще каже на главната, че трябва да му иска разрешение за да ходи до тоалетна. Да по едно време не я пускаше и до тоалетната Anguished
Дай й шанс, хубава е поредицата
Сега видях, че има и 4-та част от поредицата. Някой чел ли я е?

# 733
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Страшно бавно ми върви Този мъж. Много ме дразни главния герой. Имам чувството, че всеки момент ще каже на главната, че трябва да му иска разрешение за да ходи до тоалетна. Да по едно време не я пускаше и до тоалетната Anguished
Не съм я чела аз стои в чакащи от години.
Аз преполових втората от Shatter me, четох и новелата за Уорнър, 1.5. Адам искам някой да го гръмне, не мога да го търпя просто, толкова лигав и ревлив мъж. Ох, направо ми иде да му бия два шамара. Да видим как авторката ще се отърве от него.

# 734
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Laughing  ох, много се смях с някои коментари Smile

Аз съм сега на поредицата Fall away/Bully на ПД.
Стигнах вече до средата на 4-та книга - харесаха ми, макар да са еднотипни.

Бих сложила Credence в листата с dark романи (но само заради намека за изнасилване в някои коментари; не съм чела книгата).... мисля, че съм отворен човек, но за тройка даже в книга не бих чела, а и как скача от единия брат, на другия, че и с бащата. Като прочетох коментарите и се отказах да я чета. Ще ми дойде прекално тази разкрепостеност.

Джипси брадърс си е dark, но не много, поносимо е (че в wattpad на какви извращения попадах Rolling Eyes но имаше и не толкова лоши dark романи).
Жалко е, че не са преведни всички книги за братята. Последните си ги дръпнах на английски, стигнах до края на Three Years, но така и не довърших поредицата, защото П.Дъглас ме завъртя.... харесва ми как пише. Честно казано някак си по-лесно възприемам книги ѝ на английски, може би на български не ги превеждат както трябва и някои изречения са ми много "дървени".
Харесала съм си още няколко нейни.
mi666i, до къде си с Inappropriate? Лесно ли се чете? В списъка ми е, заедно и с другите на Кийланд.

Чудя се дали да не сменя за малко с Аби Глайнс - Твърде далеч и после пак да се върна на Дъглас/Kийланд.... Иска ми се нещо като Изневяра Sleepy

Общи условия

Активация на акаунт