Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 34

  • 50 970
  • 737
  •   1
Отговори
  • Бостън
  • Мнения: 13 309



1. Кой ФДТ ползвате най-често в момента (пролет'2020)??
2. Кой от новите продукти на пазара ви изкушава да го закупите??


Информация за базите  за грим на Smashbox от Мадам Мираж
Скрит текст:
Smashbox Photo Finish (Original)  -Оригиналната база, основно силикони. Подходяща за по-суха към нормална кожа. Oil-free, безцветна.

Smashbox Photo Finish Light -По-лека версия на оригиналната. За разлика от нея, в по-голямата си част е вода. По-подходяща за мазна и склонна към акне кожа, по-силно матираща. Оil-free, без парабени и без аромат. Безцветна.

Smasbox Photo Finish SPF 15 & Dermaxyl Complex   -Подходяща за по-зряла кожа заради anti-aging действието си. Със слънцезащитен фактор 15. По-тежка и мазна от оригиналната версия. Самата база има телесен цвят, върху кожата (след изсъхване) е безцветна.

Smashbox Photo Finish Color Correcting Primer - Adjust (Зелена) -За коригиране на червенини. Почти прозрачна върху кожа, подходяща за всички типове такава.

Smashbox Photo Finish Color Correcting Primer - Blend (Прасковена)   -За коригиране на несъвършенства със син/лилав цвят - тъмни кръгове, вени и т.н. Почти прозрачна върху кожа, подходяща за всички типове такава.

Smashbox Photo Finish Color Correcting Primer - Balance (Лилава) -За коригиране и "озаряване" на кожи с прекалено жълти подтонове. Почти прозрачна върху кожа, подходяща за всички типове такава.
Други бази
Скрит текст:
Матиращата база на Lumene. Достъпна и върши чудесна работа - леко матира и изравнява пори и бръчки; фдт-нът се нанася по-равномерно и трае по-дълго.
Скрит текст:
База Кларинс Lisse Minute Незабавно изглажда и изпълва бръчки, прикрива пори и несъвършенства. Съдържа кухи микроперли, които привличат влагата под кожата и по този начин от вътре изпълват бръчици и линии.
Скрит текст:
И пак на Кларинс Instant-light-complexion-perfector Изравнява, придава сияние, удължава трайността на грима. Съдържа комплекс срещу замърсявания. Според някой мнения от форума не е подходяща за смесена и мазна кожа, защото идва тежка.
Скрит текст:
На Герлен Meteorites Light-Diffusing Perfecting Primer -за комбинирани, мазни кожи. Матира, коригира, придава сияние 
Скрит текст:
И пак на Герлен L'or Radiance Concentrate With Pure Gold Make-up Base  Силно хидратиращо действие, лифтинг ефект. За зряла кожа.
Скрит текст:

Фон дьо тени и Пудри
Скрит текст:
ФДТ за лятото, подходящ за суха кожа
Скрит текст:
Есте Лаудер - тониран крем дава хубава покривност, лек, хидтратиращ, дава сияен завършек, не матов, и има фактор 15. А, и мирише на краставичка

ФДТ за нормална кожа, при Т-зоната  по- мазна - Лореал -
Скрит текст:
Лек но покривен, стои много естествено, не запушва порите, добра издръжливост, и има страшно много цветове(24), не е трудно да се напасне с кожата, има фактор 17. Пудрата също е добра.
Други - База за сенки на Артдеко, База на Гош , База Clinique Pore minimazer, База L'oreal Studio secrets
ФДТ който стои естествено на лицето - Ревлон Фотореди
Скрит текст:
- много по-лек и естествен завършек. Не позволява наслояване. Започва много да белее заради физичните филтри . Има блестящи частички

Траен ФДТ, със сериозно покритие - Ревлон Колър стей,
Скрит текст:
има го в разновидности за суха, нормална и мазна кожа, повече инфо - http://www.revlon.com/Revlon-Home/collections-menu/col_ColorStay.aspx

Клиник от серията Блемиш Солюшънс
Скрит текст:
- кремест с лека пудреност,идеално покривен,слива се с кожата и стои естествено,прави я мекичка и кадифена

Минерален ФДТ/пудра - Артдеко, подходящ за смесена кожа - http://www.artdeco.de/en/cosmetics/makeup/pure-minerals/foundati … foundation-brush/

Герлен Parure Aqua Radiant Feel-Good Foundation 
Скрит текст:
- за суха кожа , хидратиращ, обогатен с минерали, 20 фактор, камбинира свойствата на изворна и морска вода, дава интензивна хидратация на кожата
Герлен Parure Extreme Luminous Extreme Wear Foundation
Скрит текст:
- за комбинирана и мазна кожа, 25 фактор, придава ватово покритие, което издържа до 8 часа

Със специалното съдействие на Мис Нели, някой трикове и хитрини при избирането и поставянето на ФДТ.
Скрит текст:
Последователността е - КРЕМ, БАЗА, ФДТ и/или ПУДРА /прахообразна, безцветна/
За поставянето на грима -  За постигане на перфектното 'платно' за останалия ви грим, основните компоненти са: Крем (по възможност с фактор), база, коректор, ФДТ, прахообразна пудра за завършек. Може да звучи много и да си мислите, че резултата ще е наклепана маска, но тайната е в количеството, техниката на нанасяне, и съобразяването на продуктите с типа кожа.
Съобразяване с типа кожа - най-общо казано, ако кожата ви е суха и си вземете продукти, подходящи за мазна, най-вероятно само ще подчертаят сухотата и т.н. Затова, колкото и да е хвален даден продукт, уверете се, че отговаря на нуждите на кожата ви.
Техника на нанасяне - много зависи от типа на продукта, гъстотата му, и какво ползвате - пръсти, тип четка или гъбичка. На кратко, експериментирайте с различни техники, с различни четки, интернет вече  предлага доста клипчета които дават добра основа. И накрая - количество. Винаги почвайте с малко, и добавяйте, само ако има нужда, като преливате много добре.  Гримирайте се на силна, равномерна светлина. С малко експерименти ще постигнете едно перфектно, издръжливо платно за останалия грим. Peace

Базата се използва за:
 - 'попълване' на несъвършенстав по кожата - бръчки, хлътнали белези, разширени пори и др.
 - по-равномерно и прецизно нанасяне на ФДТ, без да става на петна, неравномерен и т.н.
 - за да издържа по-дълго ФДТ и другият ви грим на лицето - ако ФДТ нормално примерно след 5 часа почва да прозира, да се свлича от лицето , то с база живота му ще се удължи и примерно 8-10 часа ще е перфектен (числата са произволни, всичко зависи от типа кожа и продуктите)

За коректорите - Важен е не толкова типа кожа, колкото типа коректор и предназначението. Ако се прикриват пъпки, се търсят по-гъстите и сухи коректори. За под очи, те са прекалено сухи и стоя напластено и се събират в гънките, защото там кожата винаги е по-сухичка. За това е необходим коректор с по-лека консистенция.
L'oreal Touche Magique, много добър коректор, много подходящ за под очи, консистенцията не подчертава фините бръчици, и леко озарява погледа, лесно се нанася и е траен.
Коректор за под очите Avene Couvrance Concealer Pen в бежово. Лек, покривен, не се наслоява в бръчките и стои естествено, траен и има леко жълтеещ отенък, който неутрализира синия цвят под очите. Има фактор 6. Става и за петънцата по лицето.

Загар на лицето се постига повече с бронзанти, от колкото с пудра!!!

Много полезен трик за дехидратирана кожа - повечето хидратиращи кремове 'заключват' влагата в кожата и не й позволяват да се изпари. Затова трябва да се нанасят на мокра кожа за много по-добът ефект, т.е. след душче, вместо да си попиеш лицето тогава да сложиш кремче, изтръскай част от водата и на влажна кожа нанеси крема. Ще се събудиш с доста по-хидратирана кожа

"Суха кожа" може да се използва за два различни вида кожа.Единият е  сухия тип кожа, който е сух понеже е намалено производството на липиди. Другия вид е просто дехидратирана кожа, т.е. може да е нормална, може да е мазна, но моментно да е дехидратирана поради разллични причини - лошо време, хормони, неподходяща козметика, заболявания и т.н. http://www.iwostin.bg/man.php?mode=view&id=24

Мис Нели - За лъсването - аз лично се отказах да търся супер матиращи продукти защотото не ми харесва как ми изглежда лицето матирано, не ми стои естествено...за това просто ръсвам малко безцветна пудра на Т зоната и разнасям много хубаво, така матирам където е лъснало, но останалата част от лицето остава свежа. Доволна съм от безцветната пудра на Ben Nye.

Мис Нели за Минералната пудра - тя си е ФДТ и се постига сериозно покритие с нея! Просто изисква хубава специфична четка и малко по-различна техника на нанасяне. Четката, която те слагат е с подходящата форма, но е много твърда и ако се опиташ да спазиш техниката, ще е направо болезнено. общо взето, кабуки с връх като купол ти трябва, и да е мека. Слага се с кръгообразни движения с лек натиск, нещо като да я 'набиеш" вътре в кожата, няма да запуши порите не се плашете, минерален е, точно за хора с проблемна кожа...повтаряш докато постигнеш необходимия ефект. Важното е да се разнесе и набие хубаво.

Мис Нели - За поставянето на грима - Важното е първо, хубаво кремче навсякъде, да попие много хубаво..Пробваш няколко пъти да нанесеш ФТД и гледаш какво количество изглежда добре, разнасяй и преливай хубаво, и на челото по-мъничко, не слагай около очите въобще. Аз позлвам и минерален руж и минерален бронзър отгоре и ми стои добре, просто слагай с лека ръка, изтръсквай четката първо и после минавай пак ако има нужда, така няма да стане прекалено. Аз лично, ако случайно прекаля и нямам време пръсвам малко термална вода и е 6.


[/quote]

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 16:38 от Agent Provocateur

# 1
# 2
  • Мнения: 6 834
Ползеам Диор Форевър. Не матовия, а другия, но му забравих името.
Искам да си купя някакъв ББ или СС крем, нещо, което да нанасям бързо и лесно като обикновен крем. Не ми се дават 60-70-100 лева, понеже не ми е и толкова спешно. Пробвала съм този на Шанел, но за жалост въобще не ставаше за моята суха хожа.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 914
Напоследък почти не ползвам фдт, но когато слагам е Виталюлиер Аква.
Не съм сигурна, че ще купувам скоро нов, имам запаси,но определено този на ЕЛ от първото клипче ми е в полезрението заради фактора, от дрогерийните мисля МаксФактор искараха нещо подобно, ако не бъркам, и той ми е интересен.

# 4
  • Мнения: 30 866
Не ползвам фон дьо тен, откакато има Пандемия.
Не желая и да си купувам нищо на този етап.

# 5
  • Мнения: 134
Ползвам този от 1 година насам
Не е супер покривен,но изглежда така,сякаш си без ФДТ

# 6
  • Мнения: 15 202
Благодаря за новата тема.
Откакто е ситуацията с вируса, не нося фдт, заради носенето на маска. Някак фдт се обезсмисли, а и цапа маската.

# 7
  • Мнения: 2 248
Благодаря за новата тема!
Няма нов продукт, който да искам сега, а и честно казано не ги следя много. Гримът (почти) винаги се състои от едни и същи продукти, дори и за по-специални вечери/събития.
Нося си Estee Lauder Double Wear, когато ходя в офиса, когато ходим на пазар Lancome Teint Idole Ultra (не е моят и искам да го изразходя вече). Вкъщи, логично, skin care only. И червило 💄

# 8
  • Мнения: 22 378
Рядко излизам сега, но съм с любимия 24 Hour Fresh Wear и Dior Backstage, до магазина отскачам с ББ крем на Bioten, който купих за неглиже случаи, тъй като не излизам , без да си скрия петната по лицето.
Имам един Римел ,тъмен за лятото, купен погрешка с грешен тон.
Под очите слагам Диор forever fluid , много светъл цвят.
Не мисля да купувам нови, докато не видя дъното на наличните Simple Smile

# 9
  • Мнения: 975
Като стоя вкъщи слагам само крем+слънцезащита и използвам да изпробвам един комплект със сс серумите на  by terry /трите цвята в нещо като травъл размер/. Честно казано, не мисля да си ги купувам пълноразмерни. Очаквах да ми е малко по озарена кожата. Не са лоши, но имах доста по-високи очаквания. Не искам да съм като диско топка, но розовеещият почти не се забелязва, тъмният ми е прекалено тъмен, пробвах да го слагам в слънцезащитата като д-бронзи, става някакъв покъртителен цвят на капучино, ще го съхраня за лятото. Средният цвят ми е най добре, но пак не  е нещо впечатляващо. Сега чакам един нов слънцезащитен с цвят, ако ми е ок ще продължа с него, а живот и здраве като мине ип ще отида на място да пробвам нещо ново.

# 10
  • Мнения: 1 984
Не ползвам ФДТ, почитателка съм на оцветените кремове последно поръчах NARS  Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF https://www.cultbeauty.co.uk/nars-pure-radiant-tinted-moisturizer-spf-30-pa.html и преди съм го ползвала но имаше по-малък избор на цветове.
THE ORDINARY Serum Foundation https://www.cultbeauty.co.uk/the-ordinary-serum-foundation.html - стана ми любимец мигновенно, днес установих че не се разбира с Порефешънъла, но така или иначе рядко ползвам праймъри. Welt ако не търсиш плътно покритие може да го пробваш, имайки предвид и цената му Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Най-често изпозлвам Backstage, Forever Glow и Mac Waterweight. Всички ги използвам целогодишно, но през пролетта и лятото по-активно, защото не ми се носят матови фдт. Backstage го обожавам, без значение с какво го нанасям винаги застава страхотно на кожата и не мърда. Waterweight също има много естествен завършек, но след 6-7 часа започва да изчезва около носа. Glow го изпозлвам, когато искам ефект сочна кожа. За бързи излизания или когато закъснявам много, слагам ББ на Биотен, който също много харесвам. Малко преди ИП се сдобих и с Double Wear. Изпробвах го на няколко дискотеки и не мръдна цяла вечер. Не ми е толкова изсушаващ както Fenty, и цвета не ми жълтее колкото Studio Fix.

И аз не следя много новите продукти, но ми се иска да пробвам бронзанта на Chanel. Съвсем случайно днес попаднах и  на това и ми събуди интереса:
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 19:33 от Анонимен

# 12
  • Мнения: 30 866
Лятната колекция на Диор в България от много години не се зарежда.

# 13
  • Мнения: X
Благодаря за темата, Агент!
Използвам момента да пробвам нови неща вкъщи и отливки, които имам, днес съм с Ланком Миракъл и си спомних защо не ме кефи. Утре ще го пробвам с базара на ByTerry, която е пролетното ми откритие.
Искам и хиалуроновия ФДТ от серията им, а ако не се ограничавам до нови продукти, съм си набелязала и разни ФДТни от Нотино за тест.

# 14
  • Мнения: 1 421
Благодаря за новата тема Simple Smile
Аз в момента ползвам Lancome Teint Idole и хидратиращия на Фенти,който мнооого харесвам. Нямам търпение да почернея и да започна да си нося летните фдт,защото сега са ми тъмни.

Общи условия

Активация на акаунт