За тези, които четат любовни романи № 34

  • 36 994
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 222
26% от новата на М. Марч https://www.goodreads.com/book/show/46373209-the-fall-of-legend и никак не ми върви. Досадно описателна, което ми е необичайно за авторката, историята е от името и на двамата – една глава от нея, следващата от него и се редуват, което въобще не ми харесва...
Наистина е неприсъщо за нея действието да върви тако мудно. Аз първоначално мислех да я зарежа, обаче ми беше любопитно да разбера какво се е случило с Гейбриъл.

# 616
  • София
  • Мнения: 28 833
Да ти кажа, и аз май вървя към зарязване.

# 617
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 813
Да ви попитам, тези, които четохте Друговремеца, на български колко и какви са издадени? Има някаква нова, Огнен кръг или нещо подобно, обаче са три книги заедно. Раздробени са томовете ли? Изобщо какъв е случая с тая книга Simple Smile

# 618
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
Те май са много обемни и затова ги разделят. Красе е напред с тях на английски и ще каже по-добре.

# 619
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 813
Аз така и не можах да се ориентирам он лайн какво и как е с тях. Чудех се дали ги има и някъде електронни. Гледах, че има нещо до 5та книга, ама на томове. И не мога да схвана - Друговремец е една, а останалите са ги раздробили? Или са някакви под книги Simple Smile

# 620
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
"Друговремец" е цялата поредица. Като "Игра на тронове". Авторката много пише и тук разделят поредната книга на няколко тома. Като гледам на английски петата е 1443 страници!

https://www.goodreads.com/series/43943-outlander

"Друговремец" 1 е една книга. После мисля, че са книга с по няколко тома.

# 621
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 813
Да да, и аз гледах, че първата, която е издадена е 880 страници. На български имаше първа книга Друговремец, аз затова питам някой запознат знае ли как е Simple Smile Не можах да се ориентирам.

# 622
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Ергон са издали нова книга. Резюмето звучи забавно, авторката ми е непозната обаче. Иначе си чакам да издадат следващата на Клейпас. Дано да е скоро.





Тайните, прошепнати в църковната дамска стая, трябва да си останат там. Но щом и стените имат уши, мълвата литва през прозореца и животът на Труди се обръща с главата надолу… Клюката съска, върху Труди се сипят подигравателни погледи, двуличният ѝ съпруг нагло я мами, а порасналата ѝ дъщеря тайно е сключила брак, за който и зъб не обелва пред собствената си майка… За капак, леля ѝ Герт се възнася при Свети Петър (готова и него да научи на ред) и ѝ завещава една съборетина, пълна със счупени кранове и безброй спомени… А на всичко отгоре, в комплект с разпадащата се къща май върви и чудакът- съсед Били Лий, влюбен в нея още от преди да тръгнат на училище…

Само това липсваше!

"Горката Труди, Господ да ѝ е на помощ!" – злорадстват лицемерните роднини. Но след всичко дочуто, подслушано и натякнато, търпението на Труди се взривява: о, не, не сте познали – тя няма повече да бъде удобният за всички щраус, заровил глава в пясъка и вирнал пухкава опашка към възмутените небеса!

Една сутрин Труди ще се събуди за нов живот – не само защото деспотичната, но предвидлива леля Герт е криела, оказва се, няколко силни коза в дантелените си ръкави, и не само защото вкусът на отмъщението се оказва упоително сладък, а и защото… е, разбира се, нищо не е такова, каквото изглежда, а свободата и любовта са по-силни от всичко!
наистина звучи любопитно, но ще изчакам аз някой да я прочете преди да я купя, защото имам кофти опит с Ергон .. в смисъл - прекрасно звучащи анотации към книги, а самите книги не бяха така добри

# 623
  • Бургас
  • Мнения: 5 933
наистина звучи любопитно, но ще изчакам аз някой да я прочете преди да я купя, защото имам кофти опит с Ергон .. в смисъл - прекрасно звучащи анотации към книги, а самите книги не бяха така добри
На мен пък нещо не ми допада, че са непоследователни. Не продължиха поредицата на Лайза К. Започнаха една книга от поредица на Катрин Байби, оставиха я до там и започнаха друга поредица на същата авторка .... И сайта и фейс страницата им не са поддържат. Дори новата книга не е промотирана, а вече е в продажба по другите сайтове.... Загубена работа.

Дочитам "Герой" на Саманта Йънг и после ... Имам "Любов и други думи" на Кристина Лорен, пък нещо не ми се захваща и Една на Мамен Санчес - "С дъх на лимонада". Някой чел ли е последният автор? Харесва ли ви?

И още една питанка:
"Седем сестри" на Лусинда Райли как е? Моя приятелка много харесва поредицата, а другият месец излиза 6-та книга и може би вече е време да и обърна внимание т.е. без последната вече почти всички ще са налични?

# 624
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 887
На мен пък нещо не ми допада, че са непоследователни. Не продължиха поредицата на Лайза К. Започнаха една книга от поредица на Катрин Байби, оставиха я до там и започнаха друга поредица на същата авторка .... И сайта и фейс страницата им не са поддържат. Дори новата книга не е промотирана, а вече е в продажба по другите сайтове.... Загубена работа.
На същото мнение съм.

Аз се дразня, когато някое издателство почва някоя поредица, пуснат първата книга и в хартиен, и в електронен формат, а следващите - само на хартия. Уж подготвяли и електронните - все това отговарят на запитванията. За мен остава недовършена серията, не искам част от книгите да са електронни, останалите да ги търся на хартия. А ми е по-лесно и бързо да купувам електронен формат.
Така сега чакам да пуснат останалите три книги на Девни Пери. Работело се по въпроса... Simple Smile

# 625
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Поредицата е Другоземец, при нас е станало Друговремец. Аз съм ги зарязала на средата на седма книга. Ужасно обемни книги, 80% от книгите не се случва нищо, това за книгите след трета. Действието е в Щатите на прага на Войната за независимост. Изобщо не обичам да чета за този период, за индианци, за прерии, за английски войници. Първата книга започваше със сватбата на лелята, Джокаста, и кръщенето на внука на Клеър и Джейми, 120 стр за да се опише един ден. Побъркващо е.
Ако на някой му е интересен животът на заселниците, ще бъде доволен. Ден след ден, раждания, болести, реколти, нелегално уиски... Магарета, коне, прасета, ухапвания от змии, лечебницата на Клеър, потрес! Нямам идея защо са толкова популярни книгите. На мен сериалът ако го довършат, ще ми бъде заместител на останалите книги.

# 626
  • Мнения: 377
Поредицата е Другоземец, при нас е станало Друговремец. Аз съм ги зарязала на средата на седма книга. Ужасно обемни книги, 80% от книгите не се случва нищо, това за книгите след трета. Действието е в Щатите на прага на Войната за независимост. Изобщо не обичам да чета за този период, за индианци, за прерии, за английски войници. Първата книга започваше със сватбата на лелята, Джокаста, и кръщенето на внука на Клеър и Джейми, 120 стр за да се опише един ден. Побъркващо е.
Ако на някой му е интересен животът на заселниците, ще бъде доволен. Ден след ден, раждания, болести, реколти, нелегално уиски... Магарета, коне, прасета, ухапвания от змии, лечебницата на Клеър, потрес! Нямам идея защо са толкова популярни книгите. На мен сериалът ако го довършат, ще ми бъде заместител на останалите книги.

Защото е оригинален и достоверен за живота едно време. Миналото е болести и мизерия, а авторката добре танцува между смесването на действителност с романтичния ореол в съзнанието на хората. А Джейми и Клер са много ярки герои, чийто чувства дръпват най-фините струни у романтика, като ти доказват, че любовта наистина може да оцелее отвъд време и пространство Wink. Затова е целия шум и се харесва на хората.
Зависи кой какво търси в книгите. За някои хора като мен е страшно интересно да видят как са живели хората едно време, какво са яли, какво са обличали, вярванията им, страховете им, мечтите им. В този аспект "Друговремец" го постига.

# 627
  • Мнения: 4 065
Аз снощи приключих с втора книга от поредицата на М.Марч -  Beneath - Beneath this ink. Не беше лоша, но първата ми допадна повече. Сега мисля да продължа със следващата Beneath these chains.

# 628
  • София
  • Мнения: 28 833
Аз снощи приключих с втора книга от поредицата на М.Марч -  Beneath - Beneath this ink. Не беше лоша, но първата ми допадна повече. Сега мисля да продължа със следващата Beneath these chains.
Ха, точно снощи я качих на киндъла и смятам днес по някое време да я започна.
Зарязах новата ѝ поредица, не се получава.

# 629
  • Мнения: 222
Когато успея да прочета третата книга ще я разкажа. Мудно върви обаче.  Между другото ще има нова поредица за Магнолия. Тя не беше ли приятелката на главната от Mount?

Общи условия

Активация на акаунт