Здравите деца пият от природата

  • 8 369
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 474
Нямам специален трик. Децата ми обичат пресните плодове и всеки ден си ги хапват.

# 31
  • Мнения: 29 341
Казвам му, че ще е здрав и няма да боледува, понеже плодовете и зеленчуците съдържат много витамини!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Нямам трикове, яде зеленчуци и плодове. Ако откаже да опита нещо е категорична. И само се нервирам хаха.

# 33
  • София
  • Мнения: 10 862
За щастие не ми се налага да прилагам трикове, защото хапваме без проблем всякакви плодове и зеленчуци.

# 34
  • Мнения: 6 017
Като кулинарен блогър не ми е трудно да измисля вариант да ги "вкарам" в нещо, нооо дъщеря ми надушва всичко. Боря се с това вече няколко месеца - на 1.2м е., а опитите ми датират от 6месечна.
Не обича зеленчуци, но аз всячески се опитвам да и ги натрапя.

# 35
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Децата ми обичат плодове и зеленчуци, за щастие не се налага да прилагам трикове.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Режа ги на много ситно и го карам да се опитва да ги боде и яде. Към момента, върши работа тази уловка, но след някои друг месец/ година вече ще търся друг начин

# 37
  • Мнения: 2 485
Обяснявам, че са полезни и го моля да опита. Ако не му допадне вкусът, знае, че не е нужно да яде. Но поне е опитал и преценява. Нямам намерение да го 'лъжа' с някакви трикове. Въпрос на вкус е.
Аз съм пила Регулатори преди 2-3 години може би. Спомням си, че беше кисел. Детският вариант с какъв вкус е?

# 38
  • Мнения: 844
За да създам добри хранителни навици на детето си още от много ранна възраст обяснявам колко полезни за него са плодовете и зеленчуците. Детето от малко вижда мен и баща си да хапваме плодове и зеленчуци редовно, а по - добър начин от личния пример няма. Другото, което практикуван, за да стимулирам правилно хранене е даването на примери до какво води редовното консумиране на вредна храна. Децата са умни и когато им дадем нужната информация разбират кое е полезно за тях.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 411
Триковете трудно минават - усещат ако се опитам да им пробутам между другите храни. Затова просто предлагам или питам - ако искат ядат, ако не - не насилвам.
С пресните зеленчуци определено е много трудно, но пък сготвено хапват всичко.
От плодовете най-обичат банан

# 40
  • Мнения: 154
Трябва да види, че някой друг яде съответния плод или зеленчук! Само тогава има някакъв шанс да опита, иначе на инат отказва Blush

# 41
  • Мнения: 216
За мое щастие детето ми яде и обича почти всички зеленчуци и плодове. Като не иска не настоявам, давам право на избор.

# 42
  • Мнения: 241
На една година и един месец е и сама носи ябълка към чешмата да мия и да и нарежа..,.с манджите е друго сито. Там трудно пласирам.

# 43
  • Мнения: 715
Като ги нарязвам в забавни и  интересни форми.

# 44
  • Мнения: 682
С личен пример, дояжда и се в повечето случаи и пробва.

Общи условия

Активация на акаунт