Здравите деца пият от природата

  • 8 436
  • 158
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 445
Трикове, с които успявам  да накарам  детето да опита парче плод или зеленчук са рязане в различни форми,така че да са  интересни за детето. Отделно  говоря  как  ако хапне  даден зеленчук или плод  косата ще и стане по- дълга и красива , кожата по- блестяща.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 626
Детето ми обича да яде плодове, зеленчуци не чак толкова. Винаги има нарязана на парчета ябълка или круша вкъщи. Сега за сезона измито и сложени само грозчетата на грозде в чиния. Т.е. винаги да има да вземе парче плод и да го сложи в устата Simple Smile

# 92
  • Мнения: 2 615
Единствения ми трик да накарам сина ми да опита и яде плод е като ям пред него, и му казвам, че сега ще имам много сила, и ще тичам по-бързо от него Simple Smile

# 93
  • София/Търново
  • Мнения: 814
Трикове нямам, но го обръщаме на пазарлък.Обяснявам колко са полезни. Яде ги,но не всички харесва.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 191
Трудно, ако реши яде, ако не... От плодовете яде някои без проблем и с желание, със зеленчуците обаче и изобщо с почти всякаква друга храна е доста трудно. Да се състезаваме понякога помага.

# 95
  • Мнения: 287
Говорим си, четем книжки и заедно хапваме.

# 96
  • Мнения: 572
Режа плодовете с формички за сладки, помага на родителите ми при брането на зеленчуците и плодовете и последващото консервиране на част от тях и по този начин проявява интерес и при тяхното опитване. Не винаги всичко й харесва, по принцип е доста капризна по отношение на храната.

# 97
  • Мнения: 793
Нарязвам ги с формички и ги нареждам в чинията. Казвам му, че ще бъде много здрав и силен.

# 98
  • Мнения: 261
Без трикове! От бебе давах парчета ябълки, круши, диня, пъпеш, банан, каквото има.
Ползвах специална биберона за тази цел, и след  това не съм съм имала проблеми с плодовете и зеленчуците.
Препоръчавам: Hands Thumbsup

# 99
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Много трудно!

# 100
  • Мнения: 1 090
Нямам трик.
Предлагам и ако иска яде. Не настоявам, т.к. е на периоди яденето на даден плод и зеленчук.

# 101
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Моето бубе си хапва от всичко,понякога може да направи миск от плод и зеленчук..Или банан да хапне с домат..За такива неща нямам проблеми 💚

# 102
  • Лясковец
  • Мнения: 765
Под формата на сок или хапки

# 103
  • Мнения: 205
Дъщеря ми обича повечето плодове и зеленчуци. Тези, които не са ѝ мнпго любими ги "скривам" в крем супи, мъфини, кюфтенца или кексове.

# 104
  • Мнения: 998
Обикновено ги пробутвам в готвен вид без да казвам точно какво е. Simple Smile Ако им хареса, тогава вече им казвам.

Общи условия

Активация на акаунт