Непоставена Анти Д Гама Глобулин след аборт?

  • 1 817
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, преди две седмици се наложи да ми правят кюртаж след мисед аборт в 10г.с. Аз съм с отрицателен резус фактор, бащата е с положителен. И това го разбираме сега. Не ми е поставена ваксината в допустимия период.

Някой знае ли какви са последствията от това. Първа бременност е и беше желана. А сега умирам от страх за следващата. На някой случвало ли му се е? Ще ми попречи ли да забременя или износя бебе?

Благодаря.

# 1
  • Мнения: 15 601
Веднага се консултирай с лекар. Тази инжекция е много важна. Не съм сигурна дали е възможно някакво специално лечение или наблюдение на следваща бременност, ако след предишната не е поставена тази инжекция. До колкото помня май трябваше да се постави до 72 часа след всяко раждане или аборт при отрицателен резус фактор. Не помня, обаче дали нямаше изключения зависещи от резуса на бащата или на бебето

# 2
  • Мнения: X
Консултирах се с гинеколог. Но тя нищо не ми каза. Каза, като забременя да кажа на следящия ме лекар... И оставам в неведение.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 642
В момента нищо не можете да направите.
При следваща бременност се следят антитела.

# 4
  • Мнения: 646
При следваща бременност се поставя по време на бременоста. Не се притеснявайте излишно, важното е че знаете, че не ви е поставена за да кажете на лекаря следващия път. Отидете на читав лекар следващущия път. Успех

# 5
  • Мнения: X
Благодаря ви... Просто не мога да повярвам каква глупава грешка е това. А ме накараха да си платя допълнително за кръвна група изследване. Явно няма какво да направя сега... Надявам се само да не е фатално.

# 6
  • Мнения: 2 883
Имаш шанс 50:50 Ако плода е бил с отрицателен резус фактор няма нужда от това лекарство.
 Така или иначе по време на следваща бременност ще си правиш регулярни изследвания за анти тела.

# 7
  • Мнения: 1 746
Ще ви следят при следваща бременност за антитела и при нужда ще ви я бият по време на нея, не се безпокойте.
Пропуск е, но изобщо не се учудвам, защото и аз преди време се наложи да кажа, за да ми сложат. Никой дори не ме попита кръвна група и дали пък случайно не се налага... Нямам думи да коментирам такива лекари. 
При всички случаи в днешно време имате опция за реакция, така че не се притеснявайте излишно сега, всичко ще бъде наред.

# 8
  • Мнения: X
Благодаря ви❤️

# 9
  • София
  • Мнения: 4 884
не се тревожи за инжекцията , момичетата вече са ти отговорили. По-скоро начоси мисли в посока причина за аборта. Мисед в 10 седмица не става случайно.

# 10
  • Мнения: X
Да. Ще си правя изследвания за тромбофилия и нива на ТСХ. Малко не ме взеха насериозно тъй като е за първи път. Но не желая да рискувам излишно за следващия.

# 11
  • Мнения: 15 601
Не знам дали са ти казали лекарите, но след аборт е хубаво да се изчака между 6 м и 1 г. преди да се забременее отново. От личен опит ти препоръчвам - изчакай година.

# 12
  • Мнения: X
Казаха ми три месеца. Аз така или иначе не забременях бързо...но има време.  Искам да си направим всички възможни изследвания преди да опитаме отново. Искам да съм сигурна, че каквото зависи от нас сме го направили.  Не мога скоро пак да се подложа на този страх и ужас.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 884
Да. Ще си правя изследвания за тромбофилия и нива на ТСХ. Малко не ме взеха насериозно тъй като е за първи път. Но не желая да рискувам излишно за следващия.

Чудесно решение. Добави и по един кариотип на теб и на него, особено щом казваш, че не е станало лесно, плюс токсоплазмоза и цитомегаловирус за теб.

Общи условия

Активация на акаунт