Карти Таро тема 22

  • 21 417
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Примерно за отговор на въпрос, как да тълкувам - Светът, Четворка Жезли и Звездата? Да или не.

Благодаря, ама никъде не го намирам, поразрових се, ама явно не довиждам 😂

Ето как аз знам:
Големи аркани- ДА
Малки аркани:
Четни-ДА
Нечетни-НЕ
Дворцови карти-НЕ
В твоя случай имаш два големи арка , което е ДА и един малък аркан четворка жезли , която е четна също ДА. Така, че три категорични ДА.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 14:14 от lina2

# 706
  • Мнения: 4 706
А в този случай  - императрицата (да), 10 меча обърнати (да?), 9 пентакли - не
отдолу дяволът обърнат

Или в този, въпросите са взаимосвързани
рицар меча (не), две жезли (Да), страшният съд (Да)
отдолу крал пентакли

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 14:32 от Morella Allan Poe

# 707
  • Мнения: 43
Здравейте момичета!
Хвърлих карти за отношение на човек 1 към човек 2.
Паднаха се колесницата - звездата - 9 меча.
По колесницата и звездата съдя, че човек 1 е решил и иска да бъде с човек 2, 9 меча някак не ми се връзва, евентуално нещо го дърпа назад, страх го е поради някаква причина.
Според вас 9 меча какво означава в тази конкретна комбинация?
Редакция: Изтеглих и за чувства.
Паднаха се Любовниците - Крал чаши - 4 пентакли.
По любовниците и крал чаши съдя че човекът е увлечен, но същевременно се колебае и е склонен да остави нещата такива каквито са тоест да не си даде воля на чувствата. Което пък е в противоречие на предишната подредба.
Привет!☺Мисля ,че човек 1 смята да си плюе на петите на далеч към звезите.Звездата е отдалечавани,може би не иска притеснения или все още изживява стара раздяла по 9 мечове с Колесницата.Може и да форсирал в началото ,но за его.
По втората,скоро имаше мн. хубави тълкувания за Крал чаши-манипулативен,хлъзгав...Любовниците са избор,мисля че е взел решение да се прави на готин,не те режа ,ама не съм и с теб,нещо такова,да си трае и нищо да не прави,не мисля че има чувства.

# 708
  • Мнения: 43
Здравейте ,момичета!
Зададох въпрос свързан с мен. Ще срещна ли нов(друг) мъж?
Паднаха се:
Дяволът Шестица мечове Паж жезли

Моето тълкуване е: Ще бъда подложена на изкушение (Дяволът) чрез някаква новина или предложение, свързано с пътуване или преместване в друг град.Не виждам фигура за мъж( дворцови карти). Тълкуването ми е отгоре отгоре.
Ако иска някои да се включи с неговата интерпретация.
Благодаря!
Пажът нали е дворцови карта!Момичета как разбирате дали е човек и кой от двамата и кога не е.Примерно тук се пита за мъж,ако е той тълкувам млад,още не зрял и неспокоен,търсещ комуникация,но колеблив и със съмнения в съчетание с Дяволът-проблем с общуването, или заекване може,или свръх емоционален и ревнив.Или това е тя,да прегори/Жезли-огън/,да не издържи на влиянието Дявола,вкопчена да има връзка.Тоя дявол видя ли го,не е добре работата,особено за отношения.

# 709
  • Мнения: 236
Здравейте момичета!
Хвърлих карти за отношение на човек 1 към човек 2.
Паднаха се колесницата - звездата - 9 меча.
По колесницата и звездата съдя, че човек 1 е решил и иска да бъде с човек 2, 9 меча някак не ми се връзва, евентуално нещо го дърпа назад, страх го е поради някаква причина.
Според вас 9 меча какво означава в тази конкретна комбинация?
Редакция: Изтеглих и за чувства.
Паднаха се Любовниците - Крал чаши - 4 пентакли.
По любовниците и крал чаши съдя че човекът е увлечен, но същевременно се колебае и е склонен да остави нещата такива каквито са тоест да не си даде воля на чувствата. Което пък е в противоречие на предишната подредба.
Привет!☺Мисля ,че човек 1 смята да си плюе на петите на далеч към звезите.Звездата е отдалечавани,може би не иска притеснения или все още изживява стара раздяла по 9 мечове с Колесницата.Може и да форсирал в началото ,но за его.
По втората,скоро имаше мн. хубави тълкувания за Крал чаши-манипулативен,хлъзгав...Любовниците са избор,мисля че е взел решение да се прави на готин,не те режа ,ама не съм и с теб,нещо такова,да си трае и нищо да не прави,не мисля че има чувства.
Благодаря за тълкуването, аз съм далеч от толкова добро тълкуване Simple Smile
Има ли някъде някакви читави комбинации в Таро, защото моето тълкуване почива на сайтове на английски, а там далеч не са тия значения... Sad
В допълнение, мисля че гледане едно отразява моя личен живот а не на хората за които гледах... Sad Има ли някакви тактики за абстрахиране, когато гледаш на някой друг и тоя някой друг не си тегли картите сам.

# 710
  • Мнения: 43
Слиипи,за нищо!Не знам дали съм уцелила и аз съм нова.Прочела съм всички теми тук,чета и от Мона и от Линда Ли  и др.и си водя записки,имам и 2 книги,трудно ми е,а и разликите в тълкуванията на разл. автори хич не помагат😥

# 711
  • София
  • Мнения: 973
И аз да споделя - имам книга, но тя ми беше само основата, въведението както се казва. Започнах да чета темите тук, във форума, после в ютуб намерих подходящи канали, които следя и си записвам някои неща от там. И на мен понякога ми е много трудно и се чудя какво искат да ни кажат картите, а понякога ми "светва" лампичката и по лесно се получава.

# 712
  • Мнения: 6 166
Имам едни карти за въпросът: Как ще се отрази Х на Й? Картите са:8 жезли, което е добре, възможности, отваряне на врати; дяволът, 8 чаши обърната (невъзможност да пуснеш нещо). Скритото: обесеният. Й няма много възможност да въздейства на ситуацията.

На въпросът: Как ще се чувства Й с Х: 8 чаши обърната, скритото Дяволът. Към 8цата чаши добавих още две карти: 6 чаши и Звездава обърната.

8цата с Дяволът са разковничето. Какво мислите вие?

# 713
  • София
  • Мнения: 973
Имам едни карти за въпросът: Как ще се отрази Х на Й? Картите са:8 жезли, което е добре, възможности, отваряне на врати; дяволът, 8 чаши обърната (невъзможност да пуснеш нещо). Скритото: обесеният. Й няма много възможност да въздейства на ситуацията.

На въпросът: Как ще се чувства Й с Х: 8 чаши обърната, скритото Дяволът. Към 8цата чаши добавих още две карти: 6 чаши и Звездава обърната.

8цата с Дяволът са разковничето. Какво мислите вие?
Според мен тези отношения не са от скоро, ако са били от преди и сега са прекъснати, то има някаква карма за изчистване. Още повече 6чаши изразява точно това, тя е карта на Меркурий, а в момента е ретрограден и е съвсем възможно поява на стари приятели или хора, с които трябва да се изчистят кармични отношения.
За дяволът и 8 чаши обърната, мисля че някой се опитва да се откъсне от влиянието на другия, от подчинението му, от токсичната енергия, но като че ли точно в този момент е решил да изчака по подходящ такъв, което не означава, че ще си промени мнението, просто в момента отлага тази крачка.
Обесеният "говори" точно за това, че в момента стоейки в тази позиция мисли други начини, различни варианти и нов поглед върху ситуацията.

# 714
  • Мнения: 1 544
Имам едни карти за въпросът: Как ще се отрази Х на Й? Картите са:8 жезли, което е добре, възможности, отваряне на врати; дяволът, 8 чаши обърната (невъзможност да пуснеш нещо). Скритото: обесеният. Й няма много възможност да въздейства на ситуацията.

На въпросът: Как ще се чувства Й с Х: 8 чаши обърната, скритото Дяволът. Към 8цата чаши добавих още две карти: 6 чаши и Звездава обърната.

8цата с Дяволът са разковничето. Какво мислите вие?

Този Дявол и тези 8 чаши... Като обсебване са ми тези отношения ,мания ...
Виждам 8 жезли като променливост на настроенията,неустойчивост,нетърпение...Днес много те обичам и значиш много за мен,но утре изчезвам и хич не ме търси.
С Дяволът + 8 чаши обърната - невъзможност да се изплъзнеш от това маниакално състояние,решил е да напусне тези отношения,но нищо не предприема,отказал се е да действа. А Обесеният мисля,че само затвърждава липсата на инициатива за промяна,има остра нужда от смяна на гледната точка и поведението,иначе ситуацията ще продължава да си виси...

И Звездата,и 6 чаши са си карти на миналото -живееш в някаква мечта,която вече е угаснала , в спомени,които вече не топлят...
Не знам каква е тази зависимост по Дявола,но нито един от двамата не се чувства ок в тези отношения.Омагьосан кръг.

# 715
  • Мнения: 6 166
Много благодаря и на двете, Менарини и Илюжън. Просветна ми Дяволът какво е. В първата подредба е емоционална зависимост и психичен тормоз, които увреждат психиката и здравето. В първата подредба няма възможност за интервенция по Обесеният.

Във втората подредба, когато Х като събитие ще се е случило вече Дяволът показва скрит проблем, а Й ще се чувства като без право на глас и желание какво да направи по 8 чаши. В момента, в който се почувства така значи действа заложената програма на Дявола.

Звездата обърната понякога значи, че това, което искаш ще започне да се случва и в този случай е: 6 чаши, свързване с приятелче от минал живот. Като се стигне до там след 4-5 месеца, ще пиша какво е станало. Но 8 чащи обърната е много безпомощна. 6 чаши и карта от голяма аркана ми изглеждат като да се притичват на помощ.

# 716
  • Мнения: 2 122
Имам едни карти за въпросът: Как ще се отрази Х на Й? Картите са:8 жезли, което е добре, възможности, отваряне на врати; дяволът, 8 чаши обърната (невъзможност да пуснеш нещо). Скритото: обесеният. Й няма много възможност да въздейства на ситуацията.

На въпросът: Как ще се чувства Й с Х: 8 чаши обърната, скритото Дяволът. Към 8цата чаши добавих още две карти: 6 чаши и Звездава обърната.

8цата с Дяволът са разковничето. Какво мислите вие?
Елфичка, какво имаш предвид под "как ще се отрази Х на Й"?
За мен тези карти означават абсолютна обсебеност на единия човек от другия. Не знам каква е ситуацията, кой на кого ще се отразява не ми е ясно при така зададен въпрос, но някой тук изобщо не може да си тръгне, никак не може да пусне другия и е готов на всякакви манипулации, за да го задържи. В същото време изобщо не може да понася ограничения върху себе си, не притежава никакъв самоконтрол и е погълнат единствено от собствените си желания. Освен това е твърде вероятно човекът да страда от някаква компулсиван зависимост, шопинг мания или нещо подобно.
Изобщо не е в състояние да гради нормални взаимоотношения и е по-добре човек да стои далеч от него.

# 717
  • Мнения: 6 166
Питане на картите с Да или Не въпрос.
Правила:
1. Намисля се въпроса и се бъркат картите. След това се цепят. Не се чака да изпадат карти.
2. Теглят се нечетен брой карти - 1, 3 или 5. Предварително се намисля колко ще бъдат изтеглени.
3. Гледат се значенията на картите. Ако преобладава Да, значи е да; ако преобладава Не значи е не.
4. Обърната карта носи противоположното на да/не значението си, т.е. ако е може би да, става може би не.
    Карти с неясен отговор и да са обърнати пак са с неясен отговор, но по-скоро към не.

Значение на картите:

Голяма аркана
0 - Глупакът - Да, чрез свободолюбие и оптимизъм
1- Магьосникът - Да, чрез фокус, воля и умела комуникация
2 - Висшата Жрица - Не е ясно. Жрицата в дъното на сърцето си знае отговора, но си крие картите и не казва
3- Императрицата - Да, начинанието ти е подкрепено и ще се изпълни.
4- Императора - Да, начинанието ти ще се изпълни, ако действаш и си гониш целите си. В някои книги го пишат като Не. За мен лично е една голяма червена лампичка за Не, което ако се превърнеш в много пробивна и нахална ще стане на да. За да стане да трябва енергията на Императора да се канализира а това значи да се пуснат танковете напред и да се изрине всичко, което стои на пътя.
5 - Жрецът - Може би, нито е да, нито е не. Най-вероятно въпросът ти е свързан с това да потърсиш компетентен съвет от друг.
6 - Любовниците - Да, най-вероятно трябва да кажеш да на някакъв избор, на някакво партньоство
7 - Колесницата - Да, свързано е с придвижване напред, може да е физическо преместване от едно място на друго, а може и да е достигане на желаната цел
8 - Силата  - Най-вероятно да, но ако впрегнеш сила и търпение по пътя, т.е. и от теб зависи
9 - Отшелника - Може би, нито да, нито не. Трябва да потърсиш в себе си и там да откриеш, промениш, осъзнаеш нещо преди да можеш да вземеш решение по въпроса
10 - Колелото на съдбата - Да, ще има и на горе и надолу, но накрая ще е нагоре късмета. Ако е обърната, обратното
11 - Справедливостта - Нито да, нито не. Ще има резултат и той ще е свързан със справедливост, получаване на заслуженото и ако си водил справедлива битка, Съдбата ще е на твоя страна, ако си доказвал егото си, ще ти се сервира карма
12 - Обесеният - Може би, но от теб зависи дали ще е Да. Трябва да пуснеш нещо старо, старо вярване, нещо към което си се закачил и не ти трябва повече
13 - Смъртта - Не. Ще се загуби нещо.
14 - Умереност - Най-вероятно да, стида и ти да си помогнеш с малко умереност в преценките, емоциите, реакциите
15 - Дяволът - Не, и то защото си впримчена в лъжи или токсични отношения
16 - Кулата - Не. Нещо повече, очаквай в най-скоро време да се разрушат фалшиви вярвания, взаимоотношения, да изскочат сериозни житейски, здравословни, финансови проблеми, нещо с което ще ти се наложи да промениш нагласата и да се справиш.
17 - Звездата - Да, има надежда
18 - Луната - Не и много внимавай, защото не ти се представя цялата картина
19 - Слънцето - Да, ще успееш, Слънцето ще огрее и теб
20 - Страшният съд - Да, вече си направила постъпките и сега е време да жънеш реколтата
21 - Светът - Да, наградата, славата, признанието - твои са.

За малката аркана ще продължа в друг пост.

# 718
  • Pavlikeni
  • Мнения: 74
Елфичка, може ли да посочиш от къде копира тази глупост? Редно е да посочиш източника все пак.
Стана ми интересно, кой /коя таровед/ка ги е съчинявал? Нали не вярвате на това 😁

# 719
  • Мнения: 236
Здравейте дами!
Днес, докато си теглих дневна карта излетя Справедливостта. Нямам планирани някакви специални неща за днес, затова ми стана интересно какво би означавало Справедливостта като дневна карта.
В Картите на Ема е записано следното: Завършване на цикъл. Удовлетворение. Всички усилия се отплащат. Постижения. Пътешествия и нови преживявания. Мащабен поглед над ситуацията. Да приложиш знанията си в името на успеха и на по-добро бъдеще.
В sha-tarot пък има крайни значения.
С две думи: не очаквам да взимам някакви големи решения днес.
Какво означава Справедливостта за вас?

Общи условия

Активация на акаунт