Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте група имам един въпрос става въпрос за детето ми родено е в българия с 60 ..% овреждане  премина 6 Операции на дясната ръка телк комисия минахме детето ми получаваше обещетение до 2013 година със съпругата ми заминахме за германия и от социалните спряха всичко което моето дете взимаше като обещетение поради причината че детето ми не живее в територията на българия  да за семейните съм съгласна но те му спряха и инвалидните всичко а в германия  детето ми взема само семейни нито цент свързано с овередената му рака питам вас това нормално лие да ли си В германия  или в холандия ивалидноста на синъми ще се оправили и защо му спряха обезщетението което му се полага по закон .

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 15:30 от Не се сърди, човече

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 352
А на моя син му е определена толкова инвълиднос, колкото е опридилена на други дица с много помалка тежес на заболяванито това да ли е нормално питам вас моя син ше станили като тия дица които говорат и се опслужват сами.


А дали е редно, е философски въпрос Wink и мненията по него се различават. За вашия случай обаче в закона пише така.

Закон за семейните помощи за деца.
Чл. 8д. (Нов - ДВ, бр. 24 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 98 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) (1) Месечни помощи за отглеждане на дете с трайно увреждане до 18-годишна възраст и до завършване на средното образование, но не по-късно от 20-годишна възраст, се предоставят на родители (осиновители), когато отглеждат деца с трайни увреждания, независимо от доходите на семейството, при условие че детето живее постоянно в страната и не е настанено за отглеждане извън семейството по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето.

# 2
  • Мнения: 5 679
На мен друго ми направи впечатление /освен правописа/, че детето е получавало помощите до 2013 год. Ако след това ви е нямало /тъй като сте били в Германия/, то е напълно логично да ви ги спрат, тъй като не сте подали молба за преосвидетелстване и стария ТЕЛК е изтекъл.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 423
И аз така мисля. Никой няма да "спре" парите, отпуснати от ДСП. Те си вървят по картата до датата за край на ТЕЛКа /около 3г/. След това подавате пак молба за преосвидетелстване.

# 4
  • Мнения: 13 783
Магдена, свалих ти шапка!

# 5
  • Мнения: 4 518
Много съжалявам за детето и неграмотността, но лично аз с удоволствие си давам данъците за пенсионери и хора с увреждания стига да живеят в България. Сумати хора с деца с увреждания избягаха за да могат да се грижат за децата си, не е ли по-уредено там?
А вие данъци в България плащате ли?

Общи условия

Активация на акаунт