Смесено хранене

  • 533
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мами, знам че сега ще има много упреци към мен, но търся информация. Какво ли не четох в какви ли не форуми. Бебо е на 23 дни суче, но кърмата ми е недостатъчна за нуждите му дохранвам с ам защото след него не мога да изцедя почти нищо и това ме навежда на мисълта, че не му стига  и когато му дам ам е по-спокоен, а като е само  на кърма почни не заспива, а ако заспи след 30/60  пак е буден и се изнервя заспива ми на гърдите и не суче  искам да спра ам и да увелича кърмата без да стресирам бебо и да го държа гладен, но мисля, че няма как да стане. Оставям го понякога и по 1 час да суче, но после пак е гладен. Дохранвам с 60мл ам, тъй като като се цедя преди да е спукал цедя 35/40мл. Тази седмица Не съм го теглила и не знам дали качва нормално,  миналата седмица педиатърката го тегли беше качил 200гр. Дохранвам го още от болницата там така ме посъветваха.

# 1
  • Мнения: 682
Какъв е въпросът? За мен няма нищо лошо, моето дете все смесено съм го хранила, това има и много предимства, особено навън, когато е по-удобно да го успокоиш с шишето. Хубаво е като приема и двете, при нас преди поникването на първите зъби имаше няколко пъти периоди от по 3-4 дни, в които я боляха венците и не можеше да суче, опитваше се, но се дърпаше и ревеше понеже я болеше. Тогава само шишето ме спасяваше да я нахраня. И съм цедила в началото (понеже не можеше да суче, много мъничка беше), и АМ съм давала, и двете си приемаше и няма нищо лошо. Не се притеснявай, щом така е по-заситено и спокойно детето, храни го и така, не го мъчи. Като расте може да почне и повече да суче. Пак си цеди колкото можеш, за да се стимулира кърмата. Моето и досега си суче (на год.и 7) и даже се чудя как ще спрем.

# 2
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ти си на прав път вече. Моя съвет е да слагаш бебенцето да суче на всеки час, така постепенно ще си повика повече кърма. Също кърми нощем ако се буди, тогава пролактина е най-висок и стимулацията върши повече работа. Давай са суче на всяко мрън, но не го оставяй гладно, давай АМ при нужда. Ако заспи и след 30 мин се събуди пак гладно - пак даваш и така. Успех Blush

Общи условия

Активация на акаунт