Домашно приготвена храна или купешка?

  • 1 084
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
аз приготвям пюретата сама. В началото подбирах повече местата, откъдето взимам зеленчуците. Купешки пюрета - когато пътуваме. А кашите са готови, инстантни.

# 16
  • Мнения: 799
За начало: въвела съм глутен, месо, почти всички видове зеленчуци, повечето плодове.
Каши - купувам. В началото бях решила сама да ги правя, но като прочетох хамалогията ми мина ентусиазЪма.
Пюрета (зеленчуци) - докато ядеше в малки количества - купувах Хип и други марки, които предлагат разфасовки от 125 мл., защото ме беше яд като трябваше да хвърлям. Когато започна да кльопа по цяло бурканче минах на Ганчев и Ам-ам. А за да има и разнообразие, веднъж в месеца забърквам микс от тиквички, морков, зелен фасул, грах, домат и др. подходящи зеленчуци, пасирам и още докато е горещо го разсипвам в бурканчета от 200 мл. Като изстинат ги прибирам във фризера и поне 2 пъти в седмицата давам от това пюре, като понякога добавям и прясно сварен картоф, кърма, масло, зеленчукова каша (ако стане много радко), месо.
Пюрета (месо) - днес направих първия си опит с домашно пюре с месо - в размразеното пюре добавих 2-3 ч. лъжички пасирано пилешко и се прие с голяма охота. Остатъкът от пасираното месо съм замразила в малки кутийки от 40 мл.
Пюрета (плодове) - обикновено пасирам пресен плод (банан, пъпеш, сини сливи, кайсии) и го добавям към забъркана готова каша на Слънчо.
Когато съм в движение, ползвам готови пюрета (Ганчев и Ам-ам), а напоследък и от кашите "Лека нощ" (могат да се ядат и без да се притоплят) (Ганчев, Хип, Хаме).  А в съвсем екстремни условия прибягвам до течните каши в кутийки на Нестле.

# 17
  • Мнения: 5 026
 Аз започнах с готови пюрета.Но при появата на сезонните зеленчуци започнах да му правя.Много ги харесва.Комбинирам най-различни зеленчуци.Варя ги по-дълго и ги пасирам-става фино като купешките.Така е и с плодовите пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт