Изследване на ХОРМОНИ – 20 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 987
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 293
Здравей, Денис. Интересувам се при мъжки фактор какви хормонални изследвания и витамини е добре да се пуснат, за да видим дали има някъде проблем там и ако можем да вземем мерки. Благодаря.

# 91
  • София
  • Мнения: 36 174
Привет!
Имам въпрос. На какво може да се дължи розово зацапване 3 4
Скрит текст:
дни преди цикъл. За 3 месец подред ми се случва. Този месец не сме бебепраивли, така че изключвам имплантация. Някакви идеи и съответно какво мога да изследвам? На доктор мога да отида най-рано средата на другия месец. Изследванията ми от 3 ден на този цикъл са на страница 1 или 2. (съжалявам,  че не мога да копирам, но пиша от телефон)
По памет фсх беше около 5 лх около 3
А естрадиола беше висок.
Здравей!
Причината може да е проблем или липса на О.,  хормонален дисбаланс, респ по-ниски нива на Прогестерона или проблем с яйчници, матка - което се установява от лекар (АГ), чрез преглед.
В един и същ МЦ е добре да те видят на УЗ + изследване на всички хормони ( посочени са на 1 стр. на темата) и ако в края на МЦ има зацапване - лекаря ще може да прецени къде е проблема.
ФСХ, ЛХ и Е2 може да са различни всеки МЦ и не винаги само по тях може да се прецени какво се случва.


Здравей, Денис. Интересувам се при мъжки фактор какви хормонални изследвания и витамини е добре да се пуснат, за да видим дали има някъде проблем там и ако можем да вземем мерки. Благодаря.
Здравей!
По-добре посетете клиника по репр. медицина - там ще направят всички необходими изследвания.
Най-общо - разширена СГрама, ЛХ, ФСХ, Е2, Пролактин, ТСХ, Т3, Т4, Тестостерон, Инхибин В, АМХ, различни имунологични и генетични изследвания, МБиологично изследване на еякулат, Хламидия трахоматис, Мико- и Уреаплазми, Херпес симплекс 1 и 2 и т.н.
Дефицити - цинк, селен, В12, желязо, ФК, вит. Д и т.н.

# 92
  • Мнения: 676
Здравей Денис, може ли коментар по изследването ми на хормони. Направено е на 3- ти ден от МЦ.

# 93
  • София
  • Мнения: 36 174
Здравей Денис, може ли коментар по изследването ми на хормони. Направено е на 3- ти ден от МЦ.
Скрит текст:

Здравей!
Имаш сериозен дефицит на вит. Д - трябва да го приемаш ( да стигне нива 70-80).
Другите са супер.

# 94
  • Мнения: 676
Здравей Денис, може ли коментар по изследването ми на хормони. Направено е на 3- ти ден от МЦ.
Скрит текст:

Здравей!
Имаш сериозен дефицит на вит. Д - трябва да го приемаш ( да стигне нива 70-80).
Другите са супер.
Аз по- скоро се притеснявам за естродиола. Как мислиш той добре ли е?

# 95
  • София
  • Мнения: 36 174
lady25
Е2 е много добре - той трябва да е на долна граница ( на 2-3 ден от МЦ).

# 96
  • Мнения: 3 284
здравей Денис, това е прогестерон на 21 ден, овулацията мисля, че беше на 12 ти ден, на 43г съм, ако има значение

# 97
  • Мнения: 1 986
Денис, моля да дадеш коментар на моите изследвания. Направени са на 3 ден от Мц

Фсх 9.31.    Фол. фаза 4-13
Лх 7.06          фол. фаза 1-18
Естрадиол. 38,84.   Фол. фаза 39-189

Според ендокринолога няма никакъв проблем... Няма пременопауза и вегетативни те проблеми и нощнтното изпотяване по време на цикъл били вероятно от щитовидната

# 98
  • София
  • Мнения: 36 174
здравей Денис, това е прогестерон на 21 ден, овулацията мисля, че беше на 12 ти ден, на 43г съм, ако има значение

Здравей!
Прогестеронът е нисък, най-вероятно не е изследван на точния ден и респ. не е показателен.
Ако О. е на 12 ден от МЦ, Прогестерон се пуска на 19 ден от МЦ.
В случая, ако беше изследван точно на 7-ми ден след О. - тази стойност показва, че или не е имало О., или е имало проблем с нея - киста, ЗФ, ЛУФ...

Ако не можете да изследвате даден хормон в точния ден, не го изследвайте и не си давайте парите напразно.
Изследванията трябва да се правят или както трябва или изобщо да не се правят, защото така се подвеждат и лекарите.
При тези нива на Прогестерона, почти всеки лекар би назначил прием на Прогестин.


Денис, моля да дадеш коментар на моите изследвания.
Скрит текст:
Направени са на 3 ден от Мц
Фсх 9.31.    Фол. фаза 4-13
Лх 7.06          фол. фаза 1-18
Естрадиол. 38,84.   Фол. фаза 39-189
Според ендокринолога няма никакъв проблем... Няма пременопауза и вегетативни те проблеми и нощнтното изпотяване по време на цикъл били вероятно от щитовидната
ФСХ е висок и може да показва НЯР.
Дали си в пременопауза се определя от възрастта и стойностите на хормоните ( ФСХ, АМХ, Инхибин В...)
Е2 е нисък, но това не е проблем - може да показва по-късна О.
За ЩЖ - провери ТСХ, Т3, Т4, ТАТ и МАТ.

# 99
  • Мнения: 1 986
Денис, моля да дадеш коментар на моите изследвания.
Скрит текст:
Направени са на 3 ден от Мц
Фсх 9.31.    Фол. фаза 4-13
Лх 7.06          фол. фаза 1-18
Естрадиол. 38,84.   Фол. фаза 39-189
Според ендокринолога няма никакъв проблем... Няма пременопауза и вегетативни те проблеми и нощнтното изпотяване по време на цикъл били вероятно от щитовидната
ФСХ е висок и може да показва НЯР.
Дали си в пременопауза се определя от възрастта и стойностите на хормоните ( ФСХ, АМХ, Инхибин В...)
Е2 е нисък, но това не е проблем - може да показва по-късна О.
За ЩЖ - провери ТСХ, Т3, Т4, ТАТ и МАТ.
[/quote]


Благодаря ти, на 44 год.съм, цикъла ми напоследък е на 20-22 дни...Предполагам, че О изобщо няма.Някакви добавки за регулиране на хормоните бихте ли препоръчали?
ТСХ е 2.750 ФТ4 - 1.01 - засега съм я кротнала

# 100
  • София
  • Мнения: 36 174
Благодаря ти, на 44 год.съм, цикъла ми напоследък е на 20-22 дни...Предполагам, че О изобщо няма.Някакви добавки за регулиране на хормоните бихте ли препоръчали?
ТСХ е 2.750 ФТ4 - 1.01 - засега съм я кротнала

Според възрастта ти, си  в пременопауза.
Ако МЦ падне под 21 дни, не е добре.
Ако се редуват по-дълги МЦ с по-къси, дори и 19-20 дни, е по-добре, това показва, че поне единия яйчник функционира нормално, макар и с доста по-бавни темпове.
ТСХ е висок и ти вреди, опитай да го смъкнеш поне до 2.0.
Следи го заедно с Т3 и Т4 - те трябва да са поне по средата на рефер. граници  ( идеалният вариант е да са в горните 25% от тях, но с възрастта, това много трудно се постига, защото тогава и проблема с конвертирането е по-изявен).
За добавките - погледни темата за Добавките, скоро посочих всичко, което може да се приема и за пременопауза.
Не ти пречи да опиташ за 3-4 месеца.
Всички мои приятелки и познати са с редовен МЦ, въпреки годините си - има няколко и над 50 год.
Те са съгласни с всички мои предложения и смело опитват всичко Wink, що е свързано с красота, здраве и по-добро физическо и психическо състояние.
Имам една, много скъпа приятелка, която след като навърши 50, всеки МЦ ни подготвяше, че този МЦ е последния и изпадаше в лека паника... и така вече 4-5 год., а М. не спира, няма и неприятни странични ефекти от пременопаузата.
Доста се шегуваме с нея, че този стрес, който преживява всеки месец, няма нищо общо с наближаващата менопауза, но тя си е по-чувствителна - ако беше си наложила да не го мисли толкова, щеше да е по-добре, защото този етап от живота, няма как нито да се избегне, нито да се прескочи, а психологическата нагласа за него е много важна.
Така, че не го мисли толкова, има някакъв вариант, който може да ти е от полза - решението е твое.
Пробвай - и да не не ти помогне, няма да ти навреди - това са само витамини, минерали, ЕМК, АК, антиоксиданти и т.н., които не влияят пряко на хормоните, като билките напр. (богати на фитоестроген, който може да се конвертира и в андрогени, а някои директно си влияят на андрогените)
Доста са, защото имат синергично действие - но, не е задължително да приемаш всичко. Аз ги пия от доста години и повечето ги редувам, като си правя различни комбинации.
Отразяват се много добре на кожата, косата, тонуса. Поддържам добри серумни нива и не страдам никога от дефицити ( В12, вит. Д, ФК, Биотин ...)

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 08:01 от denis.

# 101
  • Благоевград
  • Мнения: 156
Здравейте! Изследвах следните хормони: LH, FSH, AMX, prolactin, testosteron, progesteron, estradiol и при тях всичко е наред, но нямам цикъл от 7 месеца. Гинекологът казва, че е на стресова основа (наистина преживях силен стрес и може би все още не съм се успокоила) , но възможно ли е толкова дълго време да продължава тази липса? Какво друго да изследвам... прочетох, че  и щитовидните хормони може да влияят на цикъла, така ли е?

# 102
  • София
  • Мнения: 36 174
Здравейте! Изследвах следните хормони: LH, FSH, AMX, prolactin, testosteron, progesteron, estradiol и при тях всичко е наред, но нямам цикъл от 7 месеца. Гинекологът казва, че е на стресова основа (наистина преживях силен стрес и може би все още не съм се успокоила) , но възможно ли е толкова дълго време да продължава тази липса? Какво друго да изследвам... прочетох, че  и щитовидните хормони може да влияят на цикъла, така ли е?
Здравей!
Да, така е, но освен хормоните на  ЩЖ ( ТСХ, Т3 и Т4) , провери Кортизол и Пролактин ... и потърси второ мнение.
След много силен стрес, просто си трябва физиологично време, за да се възстанови хормоналния баланс.
Дано, по-бързо да се възстанови.

# 103
  • Благоевград
  • Мнения: 156
Здравейте! Изследвах следните хормони: LH, FSH, AMX, prolactin, testosteron, progesteron, estradiol и при тях всичко е наред, но нямам цикъл от 7 месеца. Гинекологът казва, че е на стресова основа (наистина преживях силен стрес и може би все още не съм се успокоила) , но възможно ли е толкова дълго време да продължава тази липса? Какво друго да изследвам... прочетох, че  и щитовидните хормони може да влияят на цикъла, така ли е?
Здравей!
Да, така е, но освен хормоните на  ЩЖ ( ТСХ, Т3 и Т4) , провери Кортизол и Пролактин ... и потърси второ мнение.
След много силен стрес, просто си трябва физиологично време, за да се възстанови хормоналния баланс.
Дано, по-бързо да се възстанови.

Благодаря ти, Денис! 🤗
А възможно ли е да има овулация без цикъл 🙄🤔? Докторът казва, че вижда фоликули и се шегуваше със сестрата да не би като отида другия път да съм бременна, затова се зачудих, но изобщо не го попитах, толкова бях притеснена...

# 104
  • София
  • Мнения: 36 174
Скрит текст:
Здравейте! Изследвах следните хормони: LH, FSH, AMX, prolactin, testosteron, progesteron, estradiol и при тях всичко е наред, но нямам цикъл от 7 месеца. Гинекологът казва, че е на стресова основа (наистина преживях силен стрес и може би все още не съм се успокоила) , но възможно ли е толкова дълго време да продължава тази липса? Какво друго да изследвам... прочетох, че  и щитовидните хормони може да влияят на цикъла, така ли е?
Здравей!
Да, така е, но освен хормоните на  ЩЖ ( ТСХ, Т3 и Т4) , провери Кортизол и Пролактин ... и потърси второ мнение.
След много силен стрес, просто си трябва физиологично време, за да се възстанови хормоналния баланс.
Дано, по-бързо да се възстанови.

Благодаря ти, Денис! 🤗
А възможно ли е да има овулация без цикъл 🙄🤔? Докторът казва, че вижда фоликули и се шегуваше със сестрата да не би като отида другия път да съм бременна, затова се зачудих, но изобщо не го попитах, толкова бях притеснена...
Да, възможно е.
Ако има обаче О. и няма бременност - ще има М.

Общи условия

Активация на акаунт