Изследване на ХОРМОНИ – 20 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 200
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Здравейте момичета, моля ви да погледнете тези резултати 🙏🏻 Девойката е на 31г.  с последна менструация на 09.01.2020г. от тогава не и идва и е пуснала тези хормони на своя глава и другата седмица ще ходи с тях на доктор. С поликистозни яйчници е и края на миналата година и правиха лапароскопия за “остъргване” на яйчниците защото  били леко “калцирали” и според него операцията е минала много добре (това са думи на доктора който и прави лапарото).
Много ви благодаря предварително!!!
Скрит текст:
🙏🏻💗
Здравей!
Изследванията не показват да има проблем, но по-добре, да я видят на УЗ.
Може би яйчниците нещо  не могат да се възстановят и да функционират нормално.
Да провери нивата на вит. Д ( 25 ОН вит. Д и 1,25 ОН вит. Д)  - може да има проблем с калциевият метаболизъм и от там, калция да се отлага по меките тъкани ( в случая яйчници)

Денис, здравей!

Като четох този отговор, ми направи впечатление болднатото. Това 3 различни изследвания ли са (вит. Д, 25 ОН вит. Д и 1,25 ОН вит. Д)?
Защото аз досега като съм изследвала вит.Д, на самите резултати излиза "Витамин D3". Само това достатъчно ли е или трябва да се пускат и другите две?
Toва са две, различни изследвания:
25 ОН вит.Д
1,25 ОН вит. Д
Който може да си го позволи е добре да направи и двете изследвания - те дават информация на нивата на вит. Д, Калция и какви дози вит. К са нужни за правилния калциев метаболизъм. Ако при него  има проблем, това влияе зле и на репр. с-ма - напр. при ПКЯ ( а и не само при нея)  - калциране на яйчниците (неправилно отлагане на калций в меки тъкани), респ. проблем с О.


Здравей Денис,
Витамин Д приемам всеки ден около 3000-4000 не съм го спирала.
Витамин Б12 съм спряла да приемам от месец някъде - приемам само малка доза която е в мултивитамините.
Чудя се дали да не почна да приемам пак от метилирания който е по 1000?
Скрит текст:
Здравей!
Вит. Д е добре. Поддържаща доза 1000МЕ/дн.
В12 може да е и по-висок - може да приемаш по 1000мкг един месец - след това почивка 1 месец - контрола.
Другите са добре.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 13:52 от denis.

# 376
  • Мнения: 7 182
Скрит текст:
Здравейте момичета, моля ви да погледнете тези резултати 🙏🏻 Девойката е на 31г.  с последна менструация на 09.01.2020г. от тогава не и идва и е пуснала тези хормони на своя глава и другата седмица ще ходи с тях на доктор. С поликистозни яйчници е и края на миналата година и правиха лапароскопия за “остъргване” на яйчниците защото  били леко “калцирали” и според него операцията е минала много добре (това са думи на доктора който и прави лапарото).
Много ви благодаря предварително!!!
Скрит текст:
🙏🏻💗
Здравей!
Изследванията не показват да има проблем, но по-добре, да я видят на УЗ.
Може би яйчниците нещо  не могат да се възстановят и да функционират нормално.
Да провери нивата на вит. Д ( 25 ОН вит. Д и 1,25 ОН вит. Д)  - може да има проблем с калциевият метаболизъм и от там, калция да се отлага по меките тъкани ( в случая яйчници)

Денис, здравей!

Като четох този отговор, ми направи впечатление болднатото. Това 3 различни изследвания ли са (вит. Д, 25 ОН вит. Д и 1,25 ОН вит. Д)?
Защото аз досега като съм изследвала вит.Д, на самите резултати излиза "Витамин D3". Само това достатъчно ли е или трябва да се пускат и другите две?
Toва са две, различни изследвания:
25 ОН вит.Д
1,25 ОН вит. Д
Който може да си го позволи е добре да направи и двете изследвания - те дават информация на нивата на вит. Д, Калция и какви дози вит. К са нужни за правилния калциев метаболизъм. Ако при него  има проблем, това влияе зле и на репр. с-ма - напр. при ПКЯ ( а и не само при нея)  - калциране на яйчниците (неправилно отлагане на калций в меки тъкани), респ. проблем с О.

Последното ми изследване на вит.Д от преди три дни е:

Vitamin D3      43.5  ng/ml                             >30

Ще пия по 3000 ед. вит.Д (от този https://vitamin4e.com/product/doctors-best-vitamin-d3-1000-iu-180-softgels/), заедно с вит.К2 от 45 мкг (този https://vitamin4e.com/product/doctors-best-natural-vitamin-k2-mk … 7-45mcg-60-vcaps/).

Според теб добре ли са като дози двата витамина?

# 377
  • София
  • Мнения: 35 919
Последното ми изследване на вит.Д от преди три дни е:
Vitamin D3      43.5  ng/ml                             >30
Ще пия по 3000 ед. вит.Д (от този https://vitamin4e.com/product/doctors-best-vitamin-d3-1000-iu-180-softgels/), заедно с вит.К2 от 45 мкг (този https://vitamin4e.com/product/doctors-best-natural-vitamin-k2-mk … 7-45mcg-60-vcaps/).
Според теб добре ли са като дози двата витамина?
Дозата на К2 може да е и 90мкг., дори и 135 мкг( 3 капс.)

# 378
  • Мнения: 7 182
А при риск от тромбофилия?

# 379
  • София
  • Мнения: 35 919
А при риск от тромбофилия?
Консултация с лекар ( както и прием на метилирани форми В12, ФК, В6 и т.н., следене нивата на хомоцистеина ...)

К2 или МК-7 има отношение към калциевия метаболизъм, а К1 към кръвосъсирването.

МК-7 предпазва кръвоносните съдове от отлагане на калций по тях, което ги прави нееластични, "чупливи"... респ. превенция на ССЗ, ИБС, намалява риска от инсулт и т.н.

# 380
  • Мнения: 7 182
Благодаря, Денис!

Аз приемам метилирани форми на Б12 и ФК. Понеже имам мутация. А коя е метилираната форма на Б6? АЗ приемам този Б комплекс, уж са метил формите - https://vitamin4e.com/product/jarrow-formulas-b-right-100-veggie-caps/

За вит.К2 явно съм в грешка тогава. Но преди време в някоя от предните теми ти ми препоръча този К2 (от 45 мкг), когато споменах за риска от тромбофилия и затова от тогава приемам тази доза. Щом казваш, че и 90 мкг е ок, ще я увелича тогава.

# 381
  • София
  • Мнения: 35 919
Благодаря, Денис!
Скрит текст:
Аз приемам метилирани форми на Б12 и ФК. Понеже имам мутация. А коя е метилираната форма на Б6? АЗ приемам този Б комплекс, уж са метил формите - https://vitamin4e.com/product/jarrow-formulas-b-right-100-veggie-caps/

За вит.К2 явно съм в грешка тогава. Но преди време в някоя от предните теми ти ми препоръча този К2 (от 45 мкг), когато споменах за риска от тромбофилия и затова от тогава приемам тази доза. Щом казваш, че и 90 мкг е ок, ще я увелича тогава.
Вит. В6 трябва да е форма Pyridoxal 5' Phosphate или Р-5-Р.
Този В-комплекс е хубав, но дозите на витамините, които трябва да приемаш заради тази мутация, особено ако трябва и да държиш хомоцистеина в определени граници, може да са ниски. Напр. В6 е само 10мг - трябва да е повече.

На вит. К - не зная, ако съм усетила, че се притесняваш от него, не съм посмяла да ти препоръчам по-висока доза.
По-добре с 45мкг, когато има дефицит на вит. Д, отколкото без него.

# 382
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Денис, моля те за коментар на изследванията ми. Днес ми е ден 5 след трансфер на два 5- дневни бластоциста. Беше ми любопитно за ТСХ и пуснах и останалите изследвания. Пия вит.Д на Джеймисън по 4000 с течни есенциални мазнини, но така като гледам нивата, май не го усвоявам достатъчно. Имам мутация в усвояването на Б витамините и 4G/4G по PAI

# 383
  • София
  • Мнения: 35 919
Денис, моля те за коментар на изследванията ми. Днес ми е ден 5 след трансфер на два 5- дневни бластоциста. Беше ми любопитно за ТСХ и пуснах и останалите изследвания. Пия вит.Д на Джеймисън по 4000 с течни есенциални мазнини, но така като гледам нивата, май не го усвоявам достатъчно. Имам мутация в усвояването на Б витамините и 4G/4G по PAI
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ трябва да е по-нисък, под 1.0 и тъй като Т4 е нисък, има вероятност ТСХ да скочи още  - обсъди го с лекаря си.
Вит. Д трябва да е по-висок.  Добре е, че го приемаш Peace
Прогестеронът е нисък - колко беше в деня на трансфера? Имаш ли база за сравнение? Повтори го след 2-3 дни

# 384
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
В деня преди трансфера прогестерона беше 49.95 ng/ml при референтни граници 0.055-59, изследван в лабораторията на клиниката. В момента съм на Кринон гел сутрин и вечер и затова съм склонна да мисля, че днесшния резултат от друга лаборатория е некоректен. Не знам дали е възможно за толкова кратко време -6 дни да спадне толкова много ?
А за ТСХ - преди стартиране на стимулацията беше 0,97 и понеже съм чела, че се покачва при имплантация, реших да го пусна.
Ще го обсъдя задължително с лекар.

# 385
  • Мнения: 1 192
Здравей, Денис. По време на стимулацията прогестеронът ми скочи много - два дена преди пункцията беше 10. Отложихме трансфера, позачетох се от какво се вдига прогестеронът, има статии за преждевременното покачване на ЛХ, но то нали се блокира с Цетротид, в моя случай. Някои пишат, че от многото фоликули, но аз не бях с много. Започвам да мисля, че може би това е бил проблемът за естествено забременяване при нас, защото и друг път съм го изследвала на 3-ти ден и е бил 2,5, което означава, че до овулация още се е повишавал. Имаш ли някаква друга информация по темата? Мисля да направя още изследвания, може би на кортизол...

# 386
  • Шумен
  • Мнения: 60
Здравейте момичета,

ДНес ми излезнаха последните изследвания в 9ти ден от цикъла и нищо не разбирам. Моля помогнете ми!

TSH   2.55       µIU/ml     0.27 - 4.20     ECLIA
Free Т4 (fT4)       14.23       ng/l     9.30 - 17     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   <10.00       IU/ml     0 - 115     ECLIA
стойност под обхвата на измерване


A-TPO (MAT)       11.9       IU/ml     0 - 34     ECLIA
Prolactin       348.4       mIU/L     101.76 - 487.60     ECLIA


Здравейте,
От известно време имам проблем с акне по лицето и гърба, мазна кожа, подуване, задържане на течности и напълняване, въпреки че не съм променила начина си на живот, дори ограничих доста храната.
Приемам вечерна иглика от около година, Витамин Д от няколко месеца и пробиток.
Мисля на следващ цикъл да пусна пълен пакет полови хормони и хормони на щитовидната жлеза, може би и кръвна захар, за да търся причината.
Моля, посъветвайте ме това достатъчно ли е за начало като изследвания.
Здравей!
На 1 стр. на темата са посочени всички базови хормони, които трябва да се изследват - те са достатъчни.
Направи и тест за ИР - обременяване с глюкоза и 3-кратно изследване на Инсулин и КЗ, на 0, 60 и 120 мин.
Провери за дефицити - вит. Д ( спри приема за 10-на дни), В12, желязо, хемоглобин, ЖСК, феритин...


Здравейте,
след посещение с репордуктолог и липса на менструация от 46 дни, след 10 дни 2х1 дуфастон на 3ти ден от менстуацията пуснах хормони и това е резултата:
LH   4.6       IU/L     2.40 - 12.60    
FSH    8.03       IU/L     3.5 - 12.5    
Estradiol   41.53       ng/L     12.5 - 166    

и въпреки, че е в рефентни стойности, факта че съм на 24 години и FSH e 8.03 ме притеснява доста,тъй като ми се струва високо. Ще отида отново на гинеколог другата седмица.
Моля някой да ми даде насока относо FSH и дали само на мен ми се струва висок.
Мерси предварително.
Здравей!
ФСХ е висок за годините ти  ( трябва да е 4-5, колкото е и ЛХ).
За да е висок ФСХ - причината може да е киста/ЗФ ( макар, че Е2 не показва да има, но по-сигурно е, да те видят и на УЗ), нещо да потиска функцията на яйчниците ( това се проверява, като се изследват всички базови хормони)  или проблем с ЯР  -  въпреки, че си  малка,  добре е и това да се провери, защото има и такива случаи.

# 387
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей, Денис. По време на стимулацията прогестеронът ми скочи много - два дена преди пункцията беше 10.
Скрит текст:
Отложихме трансфера, позачетох се от какво се вдига прогестеронът, има статии за преждевременното покачване на ЛХ, но то нали се блокира с Цетротид, в моя случай. Някои пишат, че от многото фоликули, но аз не бях с много. Започвам да мисля, че може би това е бил проблемът за естествено забременяване при нас, защото и друг път съм го изследвала на 3-ти ден и е бил 2,5, което означава, че до овулация още се е повишавал. Имаш ли някаква друга информация по темата? Мисля да направя още изследвания, може би на кортизол...
Здравей!
Лекар трябва да прецени каква е причината.
Прогестерон се повишава след О. или ако си с по-високи нива на 17ОН Прогестерона ( андроген, синтезира се от НбЖ ... най-вече ).
Провери функцията на НбЖ, консултирай се с Ендокринолог.

ПП.
Цетротид  блокира ЛХ и ФСХ ...  и потиска овулацията.



Здравейте момичета,
Скрит текст:
ДНес ми излезнаха последните изследвания в 9ти ден от цикъла и нищо не разбирам. Моля помогнете ми!
TSH   2.55       µIU/ml     0.27 - 4.20     ECLIA
Free Т4 (fT4)       14.23       ng/l     9.30 - 17     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   <10.00       IU/ml     0 - 115     ECLIA
стойност под обхвата на измерване


A-TPO (MAT)       11.9       IU/ml     0 - 34     ECLIA
Prolactin       348.4       mIU/L     101.76 - 487.60     ECLIA
Здравей!
Имаш Хипофункция на ЩЖ, нямаш Хашимото. Пролактинът е малко висок - следи го. Той може да се е повишил и от Хипофункцията на ЩЖ.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 14:58 от denis.

# 388
  • Мнения: 703
Здравей Денис,

Може ли да коментираш резултата.
Възможно ли е НК клетките да са толкова високи тъй като бях болна като ми взимаха кръв и защо самите клетни са толкова високи а % е в границата?

Фенотипизиране на NK/TNK клетки      Профил   *   *
Общи Т лимфоцити (CD3+)      2 065   Cells/µl   572 - 2350
Общи Т лимфоцити (CD3+) %      62.0   %   54.0 - 85.0
NK клетки (CD3-/CD16+/CD56+)¹   ↑   946   Cells/µl   90 - 430
NK клетки (CD3-/CD16+/CD56+) %¹      28.4   %   5.6 - 30.0
T клетки с NK активност (CD3+/CD16+/CD56+)      12.00   %   0.01 - 12.00
1.   При жени в репродуктивна възраст е жалателно да са в границите от 100 до 320 броя Cells/µl и от 8 до 21%

# 389
  • Мнения: X
Здравейте, нямам цикъл от ноември м. г., на 28 съм. Пих дуфастон, но не дойде с него. Сега пия CycleBalance. Но лекарката така и не ми каза откъде може да е проблема, било "някакъв хормонален дисбаланс", да сме пробвали със CycleBalance, ако не стане - щяла да ми изписва хормони. Ама какъв е точно проблема... Тези изследвания ми прави последно и каза, че били добри...

Общи условия

Активация на акаунт