Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 24

  • 23 798
  • 752
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 909
Здравейте,  от няколко дни бебчо прави пауза през нощта от 7 или 9 часа. През деня има 6, 7 хранения. Да оставя ли нещата така и да видя какво ще се случи или да го будя, за да не ми намалее кърмата?                                                     

Скрит текст:
Роди се на 28,10,2019г. 3,500-50см, изписаха ни 3,350. След една седмица беше 3,700. На 28,11,2019 тежеше 4,600- 55см, а на 23,12,2019-5,900-58см. Кърмим се на поискване, не давам нито вода, нито чай. За съжаление сега не можем да се премерим, заради грипната ваканция, но на кантара в къщи(,който е обикновен и се меря първо с него и после само аз) показва, че е към 7 кг. Притеснявам се и защото с първото ми дете кърмата ми спря точно в този период.Аз имам проблем с щитовидната, който следя редовно, но и първото ми дете имаше къса юздичка (малкият няма къси юздички), за която разбрахме доста късно. Смятам , че грешката за спирането на кърмата с първото ми дете е моя, заради недостатъчната ми информация за кърменето. Не искам и сега да се получи така. /spoiler]

# 661
  • Мнения: 4 393
Аз бих спала. Ако ви е много препълнено през нощта може да цедите. Като почнете захранване ще се върнат нощните може би. А може и тази пауза да е само временна.

# 662
  • Мнения: 633
desi_slava, чудесно е, че спи 😉 така и вие ще поспите малко. Щом кърмите на поискване, А не под час и педиатърски схеми, всичко ще се адаптира по детето и няма да имате проблеми в количеството. И мен много ме беше страх, но ето, малкия е на близо 14 месеца и продължаваме.
Наслаждавайте се на съня, че със захранването и зъбите тези дълги периоди на спане стават мираж 😬

# 663
  • Мнения: 909
Ваня А. и Fluffy Fluff,Благодаря ви за бързите отговори и определено ще се наслаждавам на този дълъг и така чакан сън Smile Sleeping

# 664
  • Мнения: 4 393
Аз почти 2 години го чакам и го няма.

# 665
  • Мнения: 909
Аз почти 2 години го чакам и го няма.
Дано скоро се случи и при теб Smirk

# 666
  • Мнения: 113
Здравейте кърмя вече 1 година и един месец. Изцяло безпроблемно кърмене имах и изведнъж днес едната ми гърда е много подута и вените са изскочили, много боли. Малката цока по 3 пъти на ден някъде и то по малко. Какво може да става, защо изведнъж се поду така някой знае ли

# 667
  • Мнения: 7 776
Адриана,

Имате ли температура? Бучки,твърди участъци? Зачервявания? Ранички по зърното? Да сте пропуснали да дадете тази гърда за кърмене няколко пъти? Нещо друго различно от рутината?

# 668
  • Мнения: 113
Адриана,

Имате ли температура? Бучки,твърди участъци? Зачервявания? Ранички по зърното? Да сте пропуснали да дадете тази гърда за кърмене няколко пъти? Нещо друго различно от рутината?
Нямам нищо от тези неща, само горната част на гъдрдата е подута и направо като парализирана. Пробвах да изстискам, стисках много силно гърдата и изтече доста кърма, но веднага след това започва да св пълни сама и пак става същата

# 669
  • Мнения: 296
Не стискайте силно! Може да влошите нещата. Може да е "вътрешно" запушване, аз бях писала тук с подобни оплаквания. Вчера и онзи ден пак бях така, но без силна болка. Мислех, че е защото малкия суче главно от другата нощем, но после се сетих, че е във фаза да раздава шамари. Както си суче, шамари другата гърда. На същата възраст като вашето е, има ли нещо такова при вас? Или вие да сте се контузили някак, може и да не сте обърнали внимание. Третирах като запушване - нежно изцеждане под горещ душ, приоритетно тази гърда и за ден и половина се оправи.

# 670
  • Мнения: 113
Не стискайте силно! Може да влошите нещата. Може да е "вътрешно" запушване, аз бях писала тук с подобни оплаквания. Вчера и онзи ден пак бях така, но без силна болка. Мислех, че е защото малкия суче главно от другата нощем, но после се сетих, че е във фаза да раздава шамари. Както си суче, шамари другата гърда. На същата възраст като вашето е, има ли нещо такова при вас? Или вие да сте се контузили някак, може и да не сте обърнали внимание. Третирах като запушване - нежно изцеждане под горещ душ, приоритетно тази гърда и за ден и половина се оправи.

Аз си мисля, че е защото снощи когато я кърмих през нощта бях в доста неправилна поза, но няма как много са я опиша бях легнала на дясната си страха и кърмвх с лявата гърда и с ръката си я бях смачкала много докато малката ядеше, но нямам никаква на престава дали това има някаква роля с това което става днес

# 671
  • Мнения: 4 393
Проверете за блистер. Такива големи запушвания обикновено се причиняват от блистер на зърното. СЪщо така описанието ви на това как сте стиснала и е изтекло много си прилича на блистер.  Ако има, го махнете със стерилна игла, ще изтече много мляко и всичко ще е наред.

# 672
  • Мнения: 113
Имала съм блистер и знам как излежда горе долу, но сега не виждам нищо такова а гърдата продължава да св пълни направо ще се пръсне и съм много притеснена какво да правя

# 673
  • Мнения: 4 393
Стиснете зърното и го огледайте добре за място, където е започнал да се образува, да се вижда бяло при стискане, но да не тече или да е само на капка, а не на струя.

# 674
  • Мнения: 2 988
С изключение на един блистер в самото начало на кърменето и напрежение в гърдите от време на време не съм имала проблеми, но от всичко, което съм изчела бих започнала прием на Лецитин 3*2, топли компреси преди кърмене/ цедене и студени (най-добре с намачкан и охладен зелев лист). Освен това, което е казала вече Ваня.

Общи условия

Активация на акаунт