Отговори
# 45
  • Мнения: 1 440
Моят корем спадна моментално, но остана матката, която е като лека подутина точно в средата. Иначе не съм се теглила още, а ми е много интересно колко килца съм сега?
Аз имам и поредния въпрос към мамите: тъй като се оказа, че не мога да се справя с тези хлътнали зъна, си купих силиконови, които беба вече се научи да засмусква. Но изобщо не мога да видя колко пискат те и да преценя за 20мин. колко кърма изсуква. Иначе се цедях в болницата и забелязах, че събирам поне 60-70мл. от гърда, а мога и още. Мислите ли, че това количество е достатъчно за едно хранене?Пампите ни не са много акани все още, а пишканите не са особено тежки  newsm78 От два дни ревем след ядене поне час и като дам водичка не иска да я пусне. Мислите ли, че не яде достатъчно и трябва да давам повече?

# 46
  • Мнения: 1 298
Narina Четито ти бебче!
Щом бебето плаче след хранене значи го боли коремчето.Т.е. колики.

Аз тия дни нямам време защото имаме изострени колики.Започнах да храня на поискване и лекарката каза че това е причината да ни се изострят толкова.Логично е.Защото като ядяхме през 2,5-3 часа и нямахме този проблем.А те децата нали ги заболява след ядене и сега при нас се получи едно непрестанно пищене  #Crazy

Ще даваме сега еспумизан освен Саб.Мензим форте 1/4 хапче счукано в чайчето.
Максин  #Crazy Твоята майка бие всички рекорди.А аз си мислех че съм горката  Tired
sugar_lady като даваш чай на Хип не е хужно да даваш и вода.  Hug Пъпчето ни падна на 9-тия ден.

# 47
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
Здравейте пак от мен!
Ние пак бяхме на гости при баба и дядо /свекитата/ и сега докато изчета и двете теми... ooooh! Пък и тоя малък звяр оставя ли те Naughty От два три дни постояно плачем,къв ти плач,направо пищене до посиняване.И вече си мисля че не е само от коликите,ами и капризи проявяваме-да са ни здрави ръцете Crazy
Иначе таткото поема една голяма част от грижите за беба-мие дупето,сменя памперса,гушка я,даже си говорят Party Майка ми я къпе и за мен остава само храненето на практика. И въпреки,че сме яка бригада,Дая си реве и реве.Само цица я успокоява.
И ние си ползваме Бочко и за сега сме доволни от него-не се е подсякла. Мажем я след всяко миене.
За ноктите-струва ми се раничко да ги режем. Макар че са големи,но са меки и се чупят Пък и тези малки пръстчета-направо ме е страх. hahaha Май и тази работа ще остане за мама newsm78
Пъпчето ни падна на 6-тия ден,както тати сменяше пампата. Така че той реши ,че привилегията да го хвърли някъде е негова. И понеже е върл левскар,Щял да го хвърля на Герена. Интересно ми е каква ще стане Даяна в този случай newsm78
Аз бях качила 6 кг и си ги свалих веднага при раждането. И корема ми изглежда добре-ползвам едно кремче на Ажон и съм доволна. Снимки не съм качила,щото не съм се снимала. То сега от малката не може да се вреди човек пред фотоапарата-като фотомодел е.
Нарина,на мен  болницата ми казаха че количеството мляко за едно хранене е броя на дните умножен по 10 /в грамове/. Примерно на 6 дни бебе трябва да изяжда по 60 г през 3 часа,на 10 дни-100 г и до края на първия месец да задържи на 110 г.
Туй е от нас,отиваме да папаме,че Голяма уста гладен  Joy

# 48
  • София
  • Мнения: 1 230
Ох, благородно завиждам на N_A_N и Narina за коремчетата им. Wink
Кети мила, не се притеснявай и мен ме питат кога ще раждам. Само тези, които са виждали огромния ми корем ме успокояват, че ще спадне. Голям кеф беше след операцията, пипам аз корема и там няма нищо  Laughing Ама на следващия ден, доктора ми ме попита дали не са забравили някое бебе вътре  #2gunfire. Мъжа ми има една доста несъобразителна леля, като дойдоха да ме видят във ВИП-а /изтърсиха се на веднъж по 3ма човека и при мен и при мамата до мен/ тя на висок тон каза " Аууууу, абе къв е тоя корем, да не са забравили плацентата???" Всички се обърнаха да видят, на кого са забравили да извадят плацентата. Идваше ми да я  размажа. Преди да ме изпишат, доктора ми се скара, че не са ми купили колан за стягане на коремните мускули. Мъжа ми ми купи същия ден, много ми беше удобен, но на следващия ден, не можех да го сложа от болки в операцията. В Отчетни с Асето обсъдихме коланите, тя е много права, че колан се слага едва след 2рия месец след операцията. А иначе мъжа ми купи някакъв изрелски колан за 42 лв., имало и за 10, но му казали, че след няколко седмично носене, той се разтягал ужасно много и не ставал за нищо. Аз ще изчакам още докато се реша отново да го сложа. Както виждам, Кети носи вече колан, но мина 1 месец от операцията.
А, да не забравя, честита първа месечинка на Ева.

# 49
  • Мнения: 166

Здравейте,
поздравления за мамите, чиито бебета си имат режим. Нащият май го объркахме нещо.Снощи като се събуди в 3.15 и до 5 часа не мога да го успокоя, какво ли не правих. през деня също има период между 2 хранения когато не може да заспи и още не можем да разберем защо. днес ходихме на консултация и се оказа че Павел не е качил нищо Thinkingкоето много ме учуди, тъй като той си яде доста и си ака след всяко ядене, а и в болницата казаха,че е ядлив.Сега ще ходим пак в петък да го теглят, защото се съмняваме че има разминаване между везните в болницата и на педиатърката. Освен това от няколко дена дохранвам. Колкото и да си правя експерименти да карам само на кърма, явно на него не му стига и после реве и не спи.
Аз като излязох от болницата бях свалила 9 кг(има още 9 за сваляне) и за сега не мърдам от това положение, но наистина коремчето явно много си личи защото и мен ме мислят за бременна:)Затова сега слагам един колан, който майка ми го даде.
Приятна вечер на всички Hug

# 50
  • Мнения: 2 484
Момичета,аз да ви питам как давате водата и глюкозата?С лъжичка или с биберон?На нас и в двата случая ни е трудно и не ще! ooooh!
А с уригването сме много зле не ще и това е!Задължително ли е винаги да се уригне ?
Пъпчето одеве като го чистих имаше малко кръв бабите казаха че сигурно ще пада но незнам, кръв  Thinking !!!
Аз се чудя как ще ходим по консултации с тези малки бебета там едно болно едно не и докато чакаш няма ли вероятност да се зарази! newsm78
Кога се ходи за акта за раждане някой знае ли и къде да го търсим в общината ли?А вие подадохте ли молби за еднократна помощ?!Изобщо не знам къде да ходим и какво да правим!
Нашето педи идва на втория ден след изписването и каза че ще дойде днес и цял ден чакахме но не дойде!
Ами хайде до скоро! Hug

# 51
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Честита месечинка на Евчето на Кети! Да расте здрава, умна и красива  и да радва много мама и тати!
  Nan,тва за Герена много яко! Вашия тати супер идея, съдийка ще да става момата ви. Ели, глюкозата преди и сега водата я давам с биберон, с шише, дохранваме се също, заради моите кръвоизливи и въпреки всичко беба не се е отбила. Суче си еднакво активно и от мен и от шишето. Така, че споко.Давай, както ти е удобно. А пъпчето е нормално да кърви.Аз каква паника бях, като падна вечерта, докато я къпехме. Не очаквах, че ще има кръв и се раззвънях по телефоните в 11 часа, ама всичко си било нормално казаха. За килограмите, аз качих 10 , на 20 ден се теглих  и се оказа,че съм свалила 8. Сега не се знам колко съм. Мисля, че съм свалила повече отколкото съм качила, но пак си имам коремче, както и преди да забременея.
  За акта за раждане- ходи се след 10 ден в общината, от там се взима един документ за родственост ли как се казва, пишеш- братя, сестри, майка ,баща, други деца и с него в социални грижи. Подаваш молба, казват ти кога да отидеш да си вземеш решението и после чакаш да ти преведат парите или на карта,или на каса.
  Майчета, това за тегленето на бебета и за наддаването си е голям стрес ,ама хич не му се поддавайте. Те тия докита са за  #2gunfire #2gunfire Следят някакви си техни норми и ако не си според тях, едва ли не бебето ти е на умиране. Аз с моято педи се скарах още в началото. Тъй като тя ми е и дружка, и е и мой личен лекар, покрай моите проблеми пак се наложи да влезнем в конфликт, накрая тя се разрева. При нея проблема е ,че тя е пристрастна и иска всичко да е перфектно и се впряга много. Гледайте си дечицата и се доверявайте на инстинкта си.
   Хайде, успешно хранене и дано поспим тази нощ!  smile3524 smile3524 smile3524

# 52
  • Мнения: 1 298
Честита месечинка на Кети!

Ели аз давам с биберон.Няма страшно.Сучим си.Моят Галко също не се оригва всеки път  Naughty Незнам защо  newsm78
За акта ни казаха на 15-тия ден да ходим.Мъжо днес ходи в общината,взел го е и му го взели в социалното защото попълнил молба за еднокр.помощ.След 1 седмица трябва да отидем да си го вземем и да носим белжки от счетоводителките на фирмите в които работим в които да са описани доходите ни за 1 година назад.И като ги представим попълваме друга молба.За детските.
Дано съм обяснила добре че бебе спи в мен и... Молбата за детските се подава като бебето стане на 1 месец.Ние малко ги застъпахме нещата ама случайно.  Hug

С килограмите съм -9.Остават ми 4 до 48кг  Thinking Коремче е все още като на 3месеца и на никъде.
Коланът който купих не ми става и се чудя дали да купувам друг сега  newsm78

От днес се къпем в шезлонг.Педито каза че може само трябва да пазим ушичките  newsm37

# 53
  • София
  • Мнения: 277
хееей!
много ви благодаря за честитките...аз тъкмо се бях спекла, че не го празнувахме особено много...
за пъпчето не зная, защото беше паднало в болницата.
Максин, за колана - аз вече няколко дни нося и нямам проблем, но ти наистина си опитала прекалено рано... и хич не им се връзвай на околните...какво като ти е голям корема..прати ги те да родят да ги видим...ама тази твоята Аничка баничка е направо като изписано яйчице страшно красива е!!! кажи на баща й да подготвя пушката от сега, че фенове няма да й липсват...
относно акта за раждане - взима се от общината към която се водите. Внимавайте като отидете там освен акта да ви дадат и една бележка за семейно положение или нещо такова, която ще ви трябва за социалните - за еднократната помощ. освен това ще ви трябва и копие от акта за раждане и оригинала, който взимат и ви връщат чак след месец...голяма тъпотия, така че ако ще записвате бебо към педита и т.н. направете го преди да ходите в социалните. Трябва ви и лична карта, данните от л.к. на таткото и....май това беше...ние отиваме да се храним сега
хубав ден

# 54
  • София
  • Мнения: 1 230
Моята Анна   newsm32 днес има имен ден, така че почерпете се за нейно здраве  baloni newsm38 Misc Baby Bottle
Днес е малка Св. Анна, ние сме много важни и имаме два именни дни  newsm10
Кети благодаря ти, нашия татко е художник!
Ще му предам за пушката, но мисля, че той вече има планове за закупуването на доста оръжие - хладно и огнестрелно  Laughing

# 55
  • Мнения: 39
Честит имен ден на малката Анна  bouquet
За килограмите съм -11 и още толкава ми остават за да се върна на тези преди да забременея, а може и още да се сваля, но не знам как Crazy
Ние с този не паднал пъп не можем да се изкъпем като хората, много искам вече детето ми да се оттърве от тази щипка дето му обива на коремчето Cry
Дайте предложение за някакво кремче за лице, че нещо се изприщихме доста, мисля че е от едни носни кърпички (доста парфюмирани)  с които я почиствах при хранене, сега вече го правя само с памуче с преварена вода, но вече и излязоха едни ситни пъпчици по брадичката и бузките Sad

# 56
  • Мнения: 1 440
Аз гледам да давам поне по 50мл на хранене, но след това тя изпива поне още 20мл вода. Винаги като и предложа вода пие енергично...Забелязах обаче че пампите ни не са много акани, по скоро зацапани и си мисля да не я е хванал запек  newsm78 Просто не мога да разбера защо след като заспива на гърдата (силиконовото зърно) когато искам да я сложа в кошарката плаче по 1 час и няма заспиване? Иначе като заспи може по 4 часа да не мръдне...

# 57
  • Мнения: 2 653
Честита месечинка на Ева и честит първи имен ден на Анна!Да са много здрави и весели деца, и да папкат хубаво!
 smile3525  bigdance2  bigdance2 smile3525

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Честит първи имен ден на малката принцеса Анна! Да расте здраво и умно дете, а мама и тати много да я глезят и слушкат!
 baloni baloni baloni baloni
Нарина ако бебето ти има запек, то изобщо няма да може да се изака. Голямото ми дете беше така все запечено и на 2-3 дни акаше като му пъхна термометър в дупето.

# 59
  • Мнения: 2 484
честита месечинка на мама Кети да и е жива и здрава малката Ева!

Честит имен ден на Анна!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Ние сме без кучето от изписването и много ми е мъчно за него!Някой знае ли горе долу кога може да си го вземем,примерно като почне да ходи вече ще е все едно дали имаме куче в къщи или дали пипа боклуци по вън! newsm78
Горкото ми куче! Cry
Но за беба трябва всичко да направим да не хване алергия като мен!

Момичета вие първата разходка кратка ли я правихте или може и по дълго?Ние седим 30 мин на терасата та си мисля че може и навън поне 1 час да откараме като за начало!? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт