Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 230
Майчета, дайте малко помощ, ние сме със запек след НАН1. Вчера майка ми я нахрани с адаптето, защото аз бях по доктори, оттогава коремчето на дечко не спира да къркори, има газове много, плаче и от вчера към 20,00ч. не е акала. Пробвахме с термометър, но нищо не стана, детето много се мъчи и постоянно плаче. Sad
Още едно въпросче, чайчето на Хип за колики, кога го давете, преди или след хранене? И тези 100мл. за колко време трябва да ги изпие?

# 61
  • Мнения: 166
Честит имен ден на малката АННА!!! Да расте весела и щастлива!

Maxin, и аз имах подобен проблем, в същност това което си мислехме, че е коли в същност е били от АМ (фрисолак), аз започнах да дохранвам, защото не у стигаше кърмата. Детето се гърчеше всеки път след ядене. От онзи ден след консултация решихме да сменим АМ с Нутрилон и сега няма проблеми, дано и занапред, защото наистина беше гадно Praynig.
Та, педиатърката ми каза, че Фризолаа и Нан най-не са за препоръчване. Затова питай твоята педиатърка за друго мляко.Но има и вариант да се адаптира към това. По принцип на стомахчетата им винаги им трябва малко време да се адаптират към АМ.
Чайчето на хип му го давах вместо вода, когато поиска, но Павел не иска много да пие, та 24 часа не успява да изпие 100мл, а за него педиатърмата каза да го спирам, детето било малко за разни билки и може да му дразнят стомаха.
От вчера даже си влезе в режима и съм много доволна.
Пъпчето ни падна в вчера и вече му правим истински бани, нормално е да има кръв, но нашето няма.
чао за сега, целуваки от нас двамата Hug

# 62
  • Мнения: 1 440
Относно запека, мислите ли че ако аз ям нещо разхлабващо (плодове) ще е добре за бебка и ще я разхлаби и нея?От сутринта не е  акала и след ядене все плаче - сигурно коремчето я мъчи  Cry

# 63
  • Мнения: 234
Привет юлски мамета!
Относно запека, първо пробвайте с плодове, хапвайте много плодове , после с леко масажче на коремчето  и не бъразайте за термометъра. И аз така първия път се шашнах и посегнах към термометъра, но вече знам че  може да му спестите термометъра. И това че не е акало един ден да не ви тревожи, след вториа ден се тревожете!

# 64
  • Мнения: 2 653
А за какво го ползвате този термометър? #Crazy Това нещо не го знам. newsm78

# 65
  • Мнения: 171
Здравейте , настоящи мами и от мен най- накрая. Да са ви честити малките рожбички и да си се гледате безпроблемно !

По толкова много теми искам да се включа с коментар, че незнам откъде да започна.
Хайде, започвам с мен - колкото и да исках нормално раждане, наложи се да ми направят секцио. Всичко беше наред, изписаха ни на 5-ия ден, а на 6-ия раната се инфектира, отвориха ми я в единия край, първо сложиха дрен, после го махнаха...та с две думи, с отворена няколко сантиметра операция съм . Всеки ден се превързвам, почиствам, но просто не виждам кога в обозримото бъдеще ще се затвори  Sad  Sad Не ме боли вече толкова много , но адски много ми тежи това, че не трябва да вдигам бебето си  Cry 
Заради породилата се ситуация започнахме да редуваме бабите, първо свеки, сега моята майка ...  Наистина, много ми помагат, не мога да се оплача, но така ми се иска сама да си се грижа за бебето  Sad  За хранене аз лягам, а някой ми го подава в ръцете, за преобличане се включвам отгоре - отгоре , а за гушкане и разкарване из стаята дума не може да става... Гушкаме се легнали на леглото. 
Знам че ще се оправя, но като си гледам операцията и как и намек няма за затваряне, ми потъват всички надежди ... Уф, спирам вече с лошите новини.

Заради температурата, придружаваща инфекцията , ми бяха забранили да кърмя, само се цедях. Но сега сме по-напред с материала, караме го на смесено хранене. В началото не искаше да захапе зърното, не можеше горкичкото ми , сега вече се справяме, но кърмата ми май е по-малко и се дохранваме с адаптирано мляко - Милумил1 .

С килограмите съм -10 , имам още 9 за сваляне. От болницата излязох -6 , за 1 седмица смъкнах още 4.

Бебето ни е добре, здравичък е , има си апетит, пълни памперсите и като няма колики бих казала , че е  едно много спокойно бебе  Heart Eyes Само тия колики много ни мъчат. Даваме еспумизан 3 пъти по 10 капки, но не бих казала , че имат кой знае какъв ефект. И чай на Хип даваме.

Хайде, че стана дълго.

# 66
  • Мнения: 493
Здравейте и тук ,
ние сме доста лакоми ядем през деня 90гр. АМ , а вечерно време по 100гр.
почнахме разходките . Относно кг. на мен ми остана 1-2кг.
Купих си колан за стягане на Триумф и Ви го препоръчвам горещо много съм доволна, с предното секцио бях взела някакъв медицински, но този не може да се сравнява с другия много съм доволна .
Лека вечер.  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 1 230
Леле майчице, coccinella, в сравнение с теб, аз нямам абсолютно никакво право да се оплаквам. Някакви си лохии не изтичали ... Пожелавам ти много бързо да се оправиш, да няма никакви последици, да си гушкаш бебчо много скоро и да забравиш бързо лошото начало на майчинството.  Hug Hug Hug newsm51 newsm51 newsm51 newsm10 newsm10 newsm10
Ама как така се е инфектирала, какво са ти направили?
fiona термометъра действа като слабително, дразни анусчето и кара акито да излезе, само дето при Ани не действа.

# 68
  • Мнения: 2 653
Кокинела, не знам причината за твоята операция и какво ти е отношението към хомеопатичните лекарства.Аз имам една стара операция на единия яйчник и на апендисита едновремено.Правихя мия края на март преди 4 години.На първи април си сложих една марля с червен сок и излъгах майка ми , че ми се е отворила операцията.И след два дена наистина се отвори- какво ли не ми правиха не можа да се затвори.Реших да отида на една хомеопатка(класическа) тя ми изписа едно лекарство и след няколко дена раната се затвори-началото на юни месец вече бях на морето и работех барманка в едно заведение.Но важно е при какъв лекар ще отидеш- да ти определи правилното лекарство.Аз смятам ако ме резнат утре да отида пак при нея- за по бързо възстановяване.

# 69
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Ей,много пишете бе!Нямаше ме през деня и дкато ви изчета...
  Фионка, пак да ти пожелая леко раждане утре! Вълнуващо е повече отколкото си мислиш или си представяш! Hug Успех,момиче!  Peace Peace
  За коликите -  26 е права, особено за тоя които кърмят, дори и малко и с дохранване, яхте много плодове и то такива, които да разхлабват вас. Сливи,кайсии,пъпеши. Всичко,каквото се сетите. Това минава в кърмата и разхлабва бебоците .За нитролона и аз чух и четох бил разхлабващ. Чай на Хип не съм давала и не мога да кажа, но не ми се дават толкова пари за нещо,дето няма голям ефект. Ние сме с капи Саб ,смених ги с Еспумизана и съм по-доволна.С Еспумизана,беба уж нямаше колики, но се запичаше повече,сега с тези няма проблем.А и в началото като почнете да се дохранвате, е нормално да се запекат за няколко дни. Аз съм върла противничка на термометъра. Дори не е крайна мярка за мен. Можете да пробвате с овесени ядки. В200 мл вряла вода запарвате 2 супени лъжици овесени ядки з аоколо 10 мин. После с тази вода можете да направите и добавката, а може и да я давате вместо вода, ако бебето пие вода.
  Сега преди да седна храних Йоанна и си мислех да ви питам,докато кърмите бебето ви гъделичка ли ви? Аз постоянно подскачам, тъй като ръката  й е пъхната под моята и като мърда така ме е гъдел hahaha hahaha И друго: Говорите ли на бебоците докато ги храните? Изобщо какво правите,докато се храните? Аз да се похваля Grinning вече се научихме да се храним легнали.Беше много сложно упражнение, с баткото така и не го научих, но сега е супер. Нощем,докато я храня си поспивам smile3524
  За сега ви казвам лека и спокойна вечер!
  На запътилите се да раждат- като фиончето-УСПЕХ! Peace Peace Peace

# 70
  • Мнения: 166

Аз вчера тъкмо похвалих Павел, че се е приспособил към АМ, и вечерта като ми дадох само Ам така се запъна милия, но включих сешоара и насочих топлата струя към коремчето, първо се успокои, после му дадох водичка и такова шумно изхождане направи Joy
А аз вчера цял ден бях с този ластичен колан и се наврях в дънки от преди забременяването, но ми стискаха, но аз, не, трай бабо за хубост и вечерта беше ми се подуло над операцията и ме болеше. Сега ме е страх да си правя пак такива експерименти. Някой май беше писал че толкова скоро след операция не е хубаво да се носи колан?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 135
Добро утро и от нас!
Coccinela и аз като теб пострадах от некадърни доктори. На мен раната ми от горе където е шита на 2места имаше гной. 2 дни си изкарах акъла, какви ли не мисли ми минаха през главата, а доктора си правеше майтап, че ми изтичали червата от там. Каза, че това е по всяка вероятност от конците, които излизат. Е на 3 ден се оказа прав. Чак като ги видях тази сутрин се успокоих малко, но не съвсем. Пожелавам ти бързо да се оправиш и да можеш скоро пълноценно да си гушкат и гледаш детенцето.
Bunny това количество не е ли много. Ние ядем по 60 гр. Като му дам 70 после плюе и връща. На нас докторката ни каза да увеличаваме постепенно и в края на първия месец да станат 100 гр.
Нашто педи също каза, че от Еспумизана се хваща запек и за това да давам само ако съм сигурна, че наистина имаме колики, а не обикновенно проплакване и присвиване от време на време.
Чао и лек ден на всички!  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 277
Бързам, бързам да съм първа!!!
честита месечинка на Калоянчо на мама pearly да са живи и здрави и да се слушкат...
иначе аз хиляда работи щях да ви пиша, но...забравих Embarassed нещо не мога да качвам снимки в снимка бг...
coccinella стискай зъби миличка и слушай докитата...защо се е отворила тази ущорийска рана...всичко ще е наред, не се съмнявам!
хубав ден и внимавайте с разходките. на нас днес ще ни бият тази втората хепатитна ваксина и ме е толкова страх...то горкото ми детенце е свикнало с инжекциики - нали първите две седмици от животчето си нон стоп са го боцкали, но...пак си ме е страх и ми е мъчничко...ама поне е за добро де...
хайде до скоро!

# 73
  • Мнения: 1 298
Здравейте от нас  wavey
Ние сме на Саб и еспумизан и чая на Хип вече няма да го давам  Crossing Arms
Имам чуството че му дразни коремчето на мъника и затова се гърчи така.Днес купих чай лайка.И ще давам от него.Една приятелка го дава от самото начало.Те са вече на 2 месеца.Много е доволна.И нямат колики  Shocked Педито и го е препоръчала.
Хайде бебе гладно.
За запек също знам водичката на овесените ядки  Peace

Честито на Калоянчо първи месец!

# 74
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Честита месечинка на Калоян! Да е здраво и весело дете и много да радва мам и тати!   party041  party041  party041 Tada  party002   bigdance2 Tada  ura

Общи условия

Активация на акаунт