Ново бебе след секцио, кога?

  • 1 740
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Две години и пак със секцио.

# 16
  • Мнения: 3 089
наскоро питах доки
по принцип най-добре е всяка следваща бременност да бъде от 1 до 2 години след първата, това се отнася и за първо секцио. НО, може и след 7-я месец - за това време шевът е зараснал много добре (зависи и как си шита, разбира се), матката се е прибрала и организмът се е повъзстановил. считало се, обаче, че е хубаво едното дете да е на около година, година и 2-5 месеца, за да може да ходи стабилно и да не се налага да се вдига и носи - все пак тежи, а преди това време детето не ходи стабилно. второто раждане обикновено пак е секцио.

# 17
  • Мнения: 2 292
приет  Wink
и мен ме интересуа тази тема. Миналата седмица говорих с една приятелка с 2 секция и тя ми каза, че датата на сяко следващо я планирали 1 седмица преди г. седмицата в която е било първото ... каза ,че със сяко следващо стените на матката изтъняали и затова позолявали само 3 бременности след секцио. Вярно ли е?
И на мен ми казаха , да изчакам 1 година, но не са ми казали как ще планират следащото раждане  newsm78 Мовто секцио беше по спешност и се надявах да не ми се налага второ, но като гледам май няма да ми се размиине  Sad

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Забременях 1 год и 8 месеца след първото секцио. Досега нямам никакви проблеми с бременноста. Ще раждам отново секцио обаче.

# 19
  • Мнения: 176
Препоръчва се да се изчака две години, за да може после да родиш нормално. Ако забременееш по-рано, ще раждаш пак със секцио. В България предхождащо секцио е показание за ново секцио, но в Европа вече все повече препоръчват нормално раждане след секцио.
И аз имам същата информация Peace

# 20
  • Мнения: 220
Ами, аз вече съм бременна. Виждаш бебето ми колко е голямо (т.е. малко), раждах със секцио (и тос много усложнения), а година преди да забременея с Ева пък имах много сериозна коремна операция - целия ми корем  е срязан, ясно ти е колко сратствания има, но искам бебе и това е. Лекарят ми ме подкрепи и живот и здраве м. март догодина ще е налице. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт