Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 41 628
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 39 163
Е ти какво искаш? Фрапе?

# 646
  • Мнения: 611
Повечко робуста и правилна настройка на мелачката и ще имаш пяната на автомата.

# 647
  • София
  • Мнения: 11 600
И в офиса така обясни рекламния агент - да сме ползвали робуста. Няма да стане и с робуста, тъй като рядко пия.
Фрапе не искам мерки, ясно показах на снимката какво търся. Мога да пробвам да снимам в прозрачна чаша, за да добиете представа, че НЕ е бира, НЕ е фрапе, Не е фреш, не е и....и така нататък.

# 648
  • София
  • Мнения: 39 163
Всъщност тази снимка е стара, в момента съм с Бианки, което е микс и май прави повече каймак. Като си направя, ще снимам.

# 649
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 454
При мен двете кафета Bianchi, които съм купувала - правят доста дебел и плътен каймак. Дъбов по-малък. С различното кафе е различно - при един и същи автомат и мелене. Мелачката я настройвам на най-ситно, но с ползването се размества.

# 650
  • София
  • Мнения: 11 600
Благодаря ви, ще ми бъде полезно, ако качите снимки Simple Smile

# 651
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Моят автомат прави като от ръчка, довечера ще снимам. Кафето е кимбо Арома интенз

# 652
  • София
  • Мнения: 39 163
Ето /имам си специална колекция Нутела чашки/.

# 653
  • Мнения: 611
Мога да пробвам да снимам в прозрачна чаша, за да добиете представа, че НЕ е бира, НЕ е фрапе, Не е фреш, не е и....и така нататък.

Достатъчно е и така, за да продължа поредицата не е и еспресо.

# 654
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 454
Аз харесвам такъв тип "каймак" (само от кафе) - но за мен има основно визуална наслада. Не мога да кажа, че като отпивам усещам нещо wow. При напитка с мляко е различно. Пяната е повече и има вкус.



# 655
  • София
  • Мнения: 11 600
Мога да пробвам да снимам в прозрачна чаша, за да добиете представа, че НЕ е бира, НЕ е фрапе, Не е фреш, не е и....и така нататък.

Достатъчно е и така, за да продължа поредицата не е и еспресо.
Разбира се, че Е еспресо Grinning как ви хрумна, че не е?  Машината е ръчна Гаджия (с цедка), прави само еспресо.

# 656
  • Мнения: 611
Снимките на Алена биват, и мисля това е максимума, който може да даде автомата. Ronald всеки ден пия еспресо, имам идея как е на вид и вкус, просто изразих мнение. Каква Гаджия ползвате?

# 657
  • София
  • Мнения: 11 600
Снимките на Алена биват, и мисля това е максимума, който може да даде автомата. Ronald всеки ден пия еспресо, имам идея как е на вид и вкус, просто изразих мнение. Каква Гаджия ползвате?
Ами най-стандартната, този модел мисля, че е: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-viva-style
Наследи предходната ни Саеко, абсолютно идентична. 22 години пия еспресо, сещаш се как ме втрещи извода ди, че не пия еспресо Wink.
 Доволен съм много от каймака, пяната или каквото там му викате, дето се получава отгоре. Разбира се, ако не успея да намеря автомат със сходна пяна, проблемът си е мой и ясно го осъзавам:)

# 658
  • Мнения: 611
И в момента ползвате Saeco Poemia ребрандирана от Philips като Гаджия, истинската Гаджия изглежда така:

и прави това:

# 659
  • София
  • Мнения: 11 600
Добре де, хубаво.
Каймакът ми обаче изглежда по същия начин.
Мерси.

Общи условия

Активация на акаунт