Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 40 905
  • 729
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 8 219
Аз очаквам в една стъпка да ги прави. Сигурно съм много нахална JoyJoyJoy

pticasprujina явно грешиш при някоя от стъпките или самата машина има проблем. Аз имам подобна от няколко години и правя точно както е показано на видеото

На мен ми пуска две глътки в чашите. после трябва да изчакам второто мелене и пускане на кафе. Нещо различно е програмирана явно.

# 271
  • Русе
  • Мнения: 7 794
И моят ги прави едно след друго, а не едновременно.

# 272
  • Мнения: 10 264
pticasprujina, аааа не става. Не ги прави в една стъпка. И аз съм нахална, очаквам много работи да прави, обаче не ги. Като напълня вода и не зацепва. Играя се по 15 мин поне докато я подкарам. Не знам въздух ли поема какво ѝ е. Не иска и не иска. Почвам да пускам гореща вода без кафе, после почвам да я пускам а празен ход, все едно ще слагам ръчно смляно кафе (нали има една дупка отгоре), но не слагам кафе. Така уж само вода шурва. Абе не иска и не иска. Хващат ме нервите. И това все сутрин като бързам за работа. СЛед това идва втора смяна на помощ - мъж ми. Той по-спокойна душа. Почва да повтаря всичко което съм направила и на трети, четвърти опит вече тръгва. Но сме източили резервоара на половина и идва ред пак да я пълним и съответно да се бъзикотим. За водата в чашата преди кафето се оплаках. Аз разбирам идеята, но при досегашните ми машини такова нещо нямаше. Абе с две думи няма да я бъде.

# 273
  • Мнения: 1 637
Дали  преди да пуснеш да направи кафето, настройваш количеството вода с бутоните от дясно. Може тук да ти е грешата. Колкото до това, явно зависи от модела, начина да пускане на две кафета, последователно или едновременно. Моята е с две едновременно

# 274
  • Мнения: 8 219
vici75, не знам защо е така при теб, аз днес пълних резервоара, но съм бърза. Само съвсем за първи път като я пусна трябваше да изчакам да подкачи водата. То по звука се познава. Имам една дърта, тя трудно подкачаше и в инструкциите пишеше, че като се вади резервоара, после за да се подкачи водата трябва да се пусне първо парата. Но пък при автомата не би трябвало да има такива изпълнения.

# 275
  • Мнения: 10 264
И аз не знам да ти кажа. Забравила съм да изредя, че към всякаквите му опити които изредих, и пара съм пускала, колкото да захване вода. Че ми хаби и кафе. Смила, почва да бучи, но кафе в чашата не пуска.  Явно защото не може да се синхронизира с водата. Не може да дръпне вода. И ми хвръля съответно неупотребената доза смляно кафе. Отначало докато вдяна, сума и кафе изхабих. Сега вече си знам, и напълня ли вода, почвам с пробите далли ще пусне само вода...

# 276
  • Мнения: 8 219
Странна работа. Тук има някои неща, но за 3400 серията. Дали няма да ти помогнат?

https://www.philips.bg/c-f/XC000004119/%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5 … D0%B8%D0%BD%D0%B0

# 277
  • Мнения: 10 264
Аз пък не си знам модела. Трябва да видя в книжаката какъв беше. Но имам отпред приставка за мляко. Ще пробвам и това което е написано в тоя линк. Благодаря ти.

# 278
  • Мнения: 153
Дали  преди да пуснеш да направи кафето, настройваш количеството вода с бутоните от дясно. Може тук да ти е грешата. Колкото до това, явно зависи от модела, начина да пускане на две кафета, последователно или едновременно. Моята е с две едновременно

Каква марка и модел е машината и колко е голяма бучката отпадно кафе (диаметър и дебелина)?

# 279
  • Мнения: 1 637
Всъщност имам две еднаhttps://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/philips/ep3246-70-se … ttego-p462310086/ , коята е в офиса ми и https://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/philips/saeco-sm5573 … eluxe-p405533537/, коята е в къщи и двете са на един и същи принцип за направа на две кафета едновременно.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 12:17 от Danifin1

# 280
  • Мнения: 153
А какви са размерите на бучките отпадно кафе?

# 281
  • Мнения: 1 637
npace   диаметър около 5 см, височина около 1,5 см, но според мен, размерите зависят и от това как е настроена мелачката за зърната

# 282
  • Мнения: 301
Dominator_IX, аз знам че е за double shot esspresso 2x функцията, но не разбрах потребителката какво точно се опитва и за това направих предположения Simple Smile. Имам същата машина и въобще не ми харесва, добре че в Щатите можем да връщаме всичко и ще им я засиля по някое време. От скоро пък някакъв филтър имам в резервоара за вода, който ми светна индикация че трябва да се подменя. Отворих книжаката да видя модела. Поръчах от там. Това което дойде не стана. Връщах го. После този който става пък щял да дойде след 2 месеца. Сега без филтър я ползвам защото нямам друг. Не знам мога ли да я повредя така, но каквото такова.

pticasprujina, точно това виждам аз на видеото, което ти споменах и аз. Като натиснеш 2х и подлагаш две чашки. И пуска две кафета.

Филтъра за вода е безсмислено да се купува ако ползвате кана за пречистване на вода, същата работа върши, само където филтъра е в пъти по-скъп от този на кана тип Брита, Аквафор.

P.S. поръчах Costa Medium да видим... малко да разнообразя кафето че последно време само Lavazza Tierra пия , ще споделя спрямо Tierra дали е по-добро.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 14:59 от Dominator_IX

# 283
  • Мнения: 604
Кана за пречистване няма да помогне в район с варовита вода.

# 284
  • Мнения: 8 219
Кана за пречистване няма да помогне в район с варовита вода.

Какво имаш предвид? Тест лентата за твърдостта на водата не отчете нищо с вода от кана, а от чешмата удари 3. Но аз си знам, че е твърда и без проба.

Общи условия

Активация на акаунт