Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 41 572
  • 729
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 153
Структурата, която държи ножовете имам предвид - като е пластмаса е по-нестабилно и при ситно мелене се получават големи вариации в смляното и кафето става тръпчиво. На специализираните мелачки се прави от месинг, за да отвежда топлината от ножовете и да елиминира колебанията. Затова могат да мелят много пъти по-ситно от автомат.
Обаче като влезе дори съвсем малко пара се образува конденз, по който ситно смляното кафе залепва, а след ден-два като стигне до групата вкусът му е много по-различен от първоначалния.

# 496
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Съгласен съм

# 497
  • Мнения: 611
Извинявай, ама машините за 2000 са истински.
   

И 5000 ще дам за автомат който работи така че да прави кафе като от класическа машина/мелачка, ама няма. Не се хаби да ми обясняваш защо Simple Smile

# 498
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Ти пък се изразявай правилно. От твоя пост се подразбира че кафето от тях е ужасно. Не е така.
   Иначе вярно нищо не може да ги замени. За това в елитните заведения са с ракохватка.
   В тая платформа, много станахте враждебни, ако имате лични проблеми не си го изкарвайте тук.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 14:58 от Vasil Vasilev 676271

# 499
  • Мнения: 449
Е , все пак не сме в заведение .. автоматите са направени за вкъщи , да е лесно и удобно . Правят хубаво кафе , хора и вкусове всякакви .
Аз съм си доволна от моята машинка , лесно и удобно ми е . Хич не ми се занимава да си меля кафето отделно и да го правя на ръчката .

# 500
  • Мнения: 3 329
Най-добре, хем и най-евтино с капсули, 100лв машина, загрява за 30 секунди, слагаш капсулата  и пиеш.

# 501
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Ма пък капсулата скъпа.

# 502
  • Мнения: 3 329
Бая време ще има да се пие-години, докато се изравни разликата в цената между двете машини. 100лв, срещу 1000-2000лв

# 503
  • Мнения: 611
У дома не е елитно заведение, пък пия кафе на ниво, въпроса е какво ти е важно качество или удобство. Най-голямия недостатък на автоматите е че не можеш да пиеш с тях качествени кафета, няма как да ги екстрахираш правилно и си стоиш на ниво червена лаваца, но пък има хора дето ги устройва, ама сега да си говорим пак че автомата е якото кафе - ТЦ.

# 504
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Никой не го е казвал.

# 505
  • София
  • Мнения: 39 123
Сутрин нямам нито време, нито настроение да мисля колко възвишено трябва да ми е кафето.
Тази тема се е превърнала в Кой е по-по-най.
От страници насам не се обсъждат  автоматите.

# 506
  • Мнения: 611
Сутрин нямам нито време, нито настроение да мисля колко възвишено трябва да ми е кафето.
Тази тема се е превърнала в Кой е по-по-най.
От страници насам не се обсъждат  автоматите.
Има кофеинови таблетки, никаква занимавка, приемат се като хранителна добавка.

# 507
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Сутрин нямам нито време, нито настроение да мисля колко възвишено трябва да ми е кафето.
Тази тема се е превърнала в Кой е по-по-най.
От страници насам не се обсъждат  автоматите.

+1000

Харесвам си автомата и  кафето, което прави и хич не ми дреми кой какво смята. Темата е да се обсъждат автоматите, а не качествата на кафето и кой колко не разбира от него. Много ми е хубаво някой да дойде и да ми каже какво трябва да харесвам. Даааа, ама друг път.
Почвам да докладвам вече постове, които не са по темата.

# 508
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Ели дечкин. Това вашето е портаджийство пък и няма да ги изтрият като няма убиди. Ние просто споменахме от къде става най-доброто кафе.
  Страниците са 2. Голяма злоба вече натаихте.
  Не сме ги споменавали. Точно това правихме.
  Ето нещо точно за тях. Въпрос:
 За да имате гладък каймак не пяна, как действате: имам предвид едрина на смилане, затоплена чаша, вид кафе и други. В момента съм едно дето все едно сапунена пяна пия. Преди на тези настройки съм имал много по-добър ефект. Чудя се дали е от кафето или проблем в машината.

Ако имам правописни, пунктуационни или други грешки, ме извинете. Пиша от телефона си.

# 509
  • Мнения: 3 329
Чак доклади, ами и аз да взема да докладвам, понеже някой като му се спомене, че не пие най-доброто кафе само защото той/тя си мисли така, наблягайки на доводите, че му/ѝ е лесно, бързо, спи му се, не му се занимава и т.н. и вземе, че се засегне.

Аз казах, ако трябва да купувам сега автомат, бих взел капсули, дори с тях е по-добре като качество за мен да натъртя.

Общи условия

Активация на акаунт