Модни консултации - 43

  • 47 206
  • 754
  •   1
Отговори
# 330
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Купувам само това което ми харесва/впечатлява.Рядко гледам материи и пак не ми излиза никак евтино.Имам слабост към определени марки,познавам продукцията им и знам,че е качествена.Ако вляза в магазин и продавачката ме пита дали си търся нещо определено,и се усмихвам широко и отговарям-Да,нещо което да ме" грабне"!Забавно е,а и предразположена по такъв начин консултантката с удоволствие гледа да угоди.Случвало се е  да ми вадят неща,които ги няма все още изложени или прибрани колекции в склада им и,които чакат нов сезон,да ми ги дадат,че и с намаление.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 12:05 от Nina_Z

# 331
  • София
  • Мнения: 39 145
Аз говорех за черно поло, което, заради това, че покрива врата, дава някак строг вид. Но може да се разчупи със светла долна част.
Иначе имам други черни дрехи, които позволяват да се нося изцяло в черно когато поискам.

# 332
  • Мнения: 18 742
Judy, точно компромис ми е и на мен вискозата. Знам, че има доста предимства пред останалата синтетика, но и заедно с модал и лиосел, не са напълно естествени. Добрата обработка дава отражение в сравнително скъпи дрехи, за чиято цена предпочитам напълно естествени материи.

# 333
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
А коя е възрастта, след която не може да се носи изцяло черно? Питам да не би да съм я подминала вече.
Всичко е мн индивидуално. Не че има някакъв етикет. Просто за, себе си забелязах че сега на тази възраст черните жилетки, поло, риза много ме затварят. Но със удоволствие нося черна права пола и черен панталон но задължително на нещо цветно отгоре.

# 334
  • София
  • Мнения: 6 166
Аз също мисля, че след определена възраст, когато се поотпусне контурът на лицето, правите черни линии около него подчертават дефекта. Не казвам да не се носи черно, а да има шалче, яка, деколте, герданче или нещо друго. Разбира се, винаги има изключения.

# 335
  • Мнения: 8 937
Според мен е до човек. При моята комбинация коса - кожа нищо не стои, както черното. Heart

# 336
  • Мнения: X
Нормално е да се носят тъмни дрехи от кръста надолу. Придават, хм, стройност.

Аз имам вече 4 години един пуловер от чисто черен мохер (от вълна) с малко сребриста нишка около яката, ами харесвам си го много. Яката е отворена, триъгълна, не поло. Носила съм го с черни или тъмносини вталени дънки и всъщност дори ме подмладява.

Всичките тези солей поли не са ли изцяло от изкуствени материи?

Като цяло наистина евтина дреха от качествена естествена материя не срещам от много време. То затова и си купувам по 1-2 дрехи годишно Sad. Започвам да се изкушавам да сменя политиката и да наруша това табу за изкуствените материи. Може да не са чак толкова качествени, но поне са доста по-евтини и някои не изглеждат зле. А сега нося буквално до износване и не експериментирам с нищо, което да се окаже демоде след 1 година.

# 337
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цветоввте са важни, но не са по важни от това как изглежда една жена.
Телосложение, състояние на кожата, излъчване.модел на дрвхата.Вид аксесоари и о
Съвкупност от фактори е.
По въпроса за евтино и скъпо.
С не много скъпи дрехи , човек можв да изглежда стилно , а със скъпи евтино.
Има достъчно голям избор на  качевтввни памучни тениски около 10 евро .Колко да е по качествена  тенска от 500 евро?
Не в до цената, до човек е.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 18:34 от sl

# 338
  • Мнения: 7 723
Откъде мога да си купя този колан, който е на пуловера ?
Или подобен такъв ? И дали ще върви с някакъв друг колан, защото не мога да открия такъв ?

https://www.corsoitaliaonline.com/product/pulover-ot-italianska- … t-bordo-4625.html

Много харесах пуловера и искам да го купя, но коланът не се продава. А без него пуловерът ще е доста широк и се губи ефекта ...
и в сайта има подобен https://www.corsoitaliaonline.com/product/kolan-s-katarama-ot-kristali-4316.html

# 339
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Черното добре, може и да състарява определен типаж, ама тениските не разбрах защо след определена възраст да не се носят. Има изкючително стилни съчетания с тениски, даже и за не толкова млади дами.

# 340
  • Мнения: 7 487
Тениски само за спорт нося. В къщи отдавна не слагам тениски, а за навън абсурд. Не ми харесва, не ми е елегантно, няма завършеност и най- вече не е в моя стил.

# 341
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
Тениските навлязоха в гардеробите на "дамите на определена възраст" последните има няма 10-15 год според мен. Оттам и неразбирането на репликата на майката, но като си помислите преди 2000 год някъде една жена на 40+ никога не слагаше сако със фланелка, а със копринена блуза/риза/топ, може би рок-звездите под рокериите носеха фланелки, но майките ни - не мисля! Та все пак е добре да сe помни контекста и времето на дадено мнение.

За черното съм съгласна, защото подчертава безпощадно каквито и да е тъмни петна/повяхваща кожа/побеляваща коса. Разбира се, една добре поддържана жена може да си го позволи и след дадена възраст, но с едно наум. Дори черната коса състарява в този смисъл.

Вчера пробвам единствената си по-претенциозна малка черна рокля, че ни чака тежко фирмено парти в събота и 11 год ми щерка рече невъзмутимо: "Тази рокля е твърде секси за теб! Grinning Аз тотално в шок, защото думата "секси" излиза за първи път от устата и и успявам да смотолевя "мислиш ли, че изглеждам твърде дебела с нея!?", а тя отсече "не, не си дебела, просто си стара за тази рокля" Grinning Grinning Grinning
...

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 20:44 от Agent Provocateur

# 342
  • София
  • Мнения: 6 166
Каквото и да облечем, в техните очи сме динозаври. Joy

# 343
  • София
  • Мнения: 39 145
Умирам за тениски.
Хора, намерих си бежова кожена пола. Обаче едвам я закопчавам. Карай. Трябваше да я имам.

# 344
  • София
  • Мнения: 6 166
Умирам за тениски.
Хора, намерих си бежова кожена пола. Обаче едвам я закопчавам. Карай. Трябваше да я имам.
Утре е пълнолуние, прави разтоварващ ден.

Общи условия

Активация на акаунт