Модни консултации - 43

  • 47 162
  • 754
  •   1
Отговори
# 315
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В последните 2-3 години съм влизала не повече от 5 пъти в пробна. Направо ме хващат дяволите в молове и магазини. А преди човек не можеше да ме изкара от там.
И толкова не съм влизала.Мразя пробните и преобличането в кутийка.
С годините съм придобила умението да преценявам, кое би ми стояло добре и кое не толкова.Купувам това, което харесам.Ако има фал го връщам , и си прибирам парите.
Няма драма.
По прунцип купувам неща, които ме грабват,   а никога не търся нещо конкретно
Може би по тази причина да вляза с 20 неща в пробната е  пълен абсурд за мен.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 10:09 от sl

# 316
  • София
  • Мнения: 38 810
И аз трудно харесвам повече от 2-3 неща в магазина. Повечето неща си ги имам, а това, което търся, го няма.

# 317
  • Бургас
  • Мнения: 5 932
Туту полите също не бяха особено лаксави към фигурата, но пък си минаха по реда. Сега са солеите и те ще минат. Харесвам ги върху друг човек и хич не го заглеждам дали му прави по-голям корем или гъз. Критична съм основно към себе си и към Pepina_n3 на която пълните шармантни дами и вадят очите. Защо пък не ги държат под ключ тези същества!?!
Скрит текст:





Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 10:20 от . Яна .

# 318
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Когато мама беше на моите години сега
(48)  или дори по млада ми каза следното: След една определена възраст жената не може да си позволи лукса да носи евтини материи, тениски и да ходои изцяло в черно. Чак сега разбирам колко е била права, поне за мен. Нося тениски само когато ходя на спорт а черно винаги комбинирам със ярки цветове. Имам около 6 черни пуловери които вече не слагам. Черното ме състарява и затваря. Класика е но в ежедневието го избягвам и предпочитам пастелни тонове, ярко червено, синьо, бежаво и обожавам бялото, особено през лятото 🤗.

# 319
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Една жена със стил не може да си позволи да носи "евтини" материи в никоя възраст.
Радвам се, че успях да науча тийнката да чете съдържанието преди да реши, че иска дадена дреха

Останалото е  въпрос на цветови тип, натюрел и предпочитания.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 18:33 от sl

# 320
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Една жена със стил не може да си позволи да носи "евтини" материи в никоя възраст.
Радвям се, че усоях да науча тийнката да чете съдържанието преди да реши, че иска дадена дреха

Останалото е  въпрос на цветови тип, натюрел и предпочитания.
Съгласна съм но пазара се напълни със евтини парцали от големите вериги и на младите момичета им отиват евтини роклички на цветчета и гуменки☺️

# 321
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
sl, даже връщането на парите вече е аут. Амазон измислиха нова платформа - поръчваш си един кашон дрехи, идва безплатно, вътре в кашона с безплатен етикет за връщане. Мериш, избираш, останалите ги връщаш. Теглят ти парите само за тези, които си задържала.

# 322
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Една жена със стил не може да си позволи да носи "евтини" материи в никоя възраст.
Радвям се, че усоях да науча тийнката да чете съдържанието преди да реши, че иска дадена дреха

Останалото е  въпрос на цветови тип, натюрел и предпочитания.
Съгласна съм но пазара се напълни със евтини парцали от големите вериги и на младите момичета им отиват евтини роклички на цветчета и гуменки☺️
Евтина дреха , не е еквивалент на евтина материя.
Точно по тази причина държа тийнката да чете етикета.

# 323
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
@. sl: Eвтина дреха , не е еквивалент на евтина материя.
Мислиш ли? Според мен няма как една, евтина, дреха да е от естествена,  качествена материя. Погледни Кашмира лена, коприната вискозата....със стойности в дрехата над 80%..ако намериш някъде евтино, давай линк насам ☺️

# 324
  • Мнения: 24 467
Когато мама беше на моите години сега
(48)  или дори по млада ми каза следното: След една определена възраст жената не може да си позволи лукса да носи евтини материи, тениски и да ходои изцяло в черно. Чак сега разбирам колко е била права, поне за мен. Нося тениски само когато ходя на спорт а черно винаги комбинирам със ярки цветове. Имам около 6 черни пуловери които вече не слагам. Черното ме състарява и затваря. Класика е но в ежедневието го избягвам и предпочитам пастелни тонове, ярко червено, синьо, бежаво и обожавам бялото, особено през лятото 🤗.

Само дето горното няма връзка с възрастта, а с вкуса и стила на дамата.
Иначе го споделям, като премахна тази част, с възрастта. А тениските са си добре за неофициален повод, за спорт или за разходка.
...
От години не съм фен на покупки в реален магазин за дрехи и пробни. Не обичам да обикалям, дразни ме да си губя времето из тях. Имам си изпитани сайтове и марки, които не са ме разочаровали до сега по отношение на размчери, състав, цвят и изпълнение.

# 325
  • София
  • Мнения: 38 810
Аз не мога да пазарувам дрехи онлайн. Опитах, но не става. Око да види, ръка.да пипне. Иначе се случва да не меря в магазина.

# 326
  • Мнения: 5 832
А коя е възрастта, след която не може да се носи изцяло черно? Питам да не би да съм я подминала вече.

# 327
  • Мнения: X
Аз мисля, че има черно и черно.
Особено при вечерните и официалните тоалети.

# 328
  • Мнения: 18 611
Всяка от материите - вискоза (на мен не ми е в категорията качествени материи - най-естествената от изкуствените материи и най-изкуствената от естествените), лен, кашмир, коприна са съвсем различен ценови клас. В момента например в ХМ има много намалени ленени дрехи, къде 100% лен, къде - смес, на цени между 20 и 50 лв. Памучни дрехи също могат да се купят прилични в този диапазон. Кашмир, коприна - почти невъзможно, освен с яко намаление.

# 329
  • Мнения: 24 467
Вискозата не е лоша материя при добра обработка. Тя е изкуствена материя, но останалото, което не е естествено, се нарича "синтетика".
https://www.economy.bg/article/view/23261
За вискоза правя компромис за блузи, понякога или костюм. Или когато е част от състава на плата.
Синтетиката - ползвам за зимни якета и понякога - за панталони. Банските са синтетика. Чорапогащите /без зимните ми памучни или такива с вълна/ - също.
Естествената материя е не винаги качествена също. Зависи много от обработката и апретирането на плата. Може и да е много долен клас - лен, памук, вълна че дори и коприна.
Съставът на материята е една, качеството й - друга характеристика.

@. sl: Eвтина дреха , не е еквивалент на евтина материя.
Мислиш ли? Според мен няма как една, евтина, дреха да е от естествена,  качествена материя. Погледни Кашмира лена, коприната вискозата....със стойности в дрехата над 80%..ако намериш някъде евтино, давай линк насам ☺️
И аз не съм убедена в това, че евтината дреха може да е от хубава естествена и качествена материя.
Същото важи и за обувките.
Може да е 100% памук евтинийката, това въобще не е еквивалент на качество по принцип. Тоз памук може да е прозирен и рехав, разтеглив и ставащ на топчета. Ленът също може да е ужасен, ако ще и 100% да е, може дори да е груб и да боде. За кашмир и коприна дори не мога да си представя колко може нещото да е "евтино". Освен когато на "кашмира", например /виждала съм го/, стои етикет "80 % акрил; 20% вискоза" или "мохерът" е всъщност "акрил/полиестер".
От електронни магазини, които не поставят точен състав на материята на дрехата, не пазарувам изобщо.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 12:03 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт