Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 576
  • 766
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 622
Благодаря, много ми бяхте полезен 🙂

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Лимонче,много ми хареса визуализацията Heart Eyes
Представям си скатен таван на дневната..и преливам от любов Simple Smile
Добре сте го измислили,а колкото до стълбите-свиква се.По високи и стръмни до скоро тичах и не ми пречеше.
Bar B Q,много ми хареса разпределението-хубави големи стаи и стълбището  е интересно!

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 1 446
Разпределението е според обитателите. Ние сме на 1 етаж. На 2 етаж по една стая за двете деца. Когато идват при нас.
Вратата от двора през която се влиза директно към мазето ние си я измислихме. Архитекта каза, че го е яд като видя идеята, че не се е сетил.

# 153
  • София
  • Мнения: 90
Привет,
С мъжа ми си купихме парцел до камбаните в София, в.з Малинова долина и работим върху идеиния проект за къща. Искаме да е максимално евтин като конструкция, за да може да ни се впише в бюджета. Стигнахме до решение да е къща на 2 етажа по 100кв, двускатен покрив, без мазе, абсолютен паралелепипед, никакви оскъпяващи елементи. Искаше ми се да усвоим подпокривното, нооо това ще оскъпи строежът значително.
Въпросът ми е някой може ли да ми каже мноооооооооого груба цена за груб строеж на такава къща в София както и препоръка към кой строител да се насочим или към кого да не се насочваме :Д
Благодаря!

# 154
  • София
  • Мнения: 4 192
Груб стоеж, какво имате предвид?
Ако е само стоманобетон, тухли и покрив, ще влезнете в 30к евро +- 10к евро. Ако е до степен шпакловка и замазазка ще отидето до 80к евро, +-20к

# 155
  • Мнения: 1 621
Shumanska - цената на къщата зависи от самия проект, и от това какви материали ще ползвате. Според мен бюджетът трябва да го заложите поне 250 000лв и нагоре (но пак зависи от много неща).
Имай и предвид, че с пускането на тол таксата, цените на много от материалите ще се покачат.

chiana2003 - при нас стоматобетон, тухли и покрив излиза над 60 000Е.
За разрешителни, такси, надзор и други разни такива до сега сме дали над 12к лв...

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 22:40 от nellytan1

# 156
  • София
  • Мнения: 375
Shumanska, на нас такава форма и квадратура, също без мазе ни излезе ~50к евро, като ние строихме с технически с бригада, без фирма, отделно документацията аз си я водя, не сме имали надзор.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 397
А защо подпокривното оскъпява толкова? Не е ли просто по- висок покрив и съответните разходи за замаски, шпакловки както при нормален етаж т.е. още 100 м2?
Иначе само да вметна, че това да няма мазе е разумно. Ние сме в долната част на Малинова долина, под Околовръстното и мазета често се наводняват, въпреки че са строени както трябва. Така на приятели им се повредиха машини и мебели съхранявани в мазето. Само веднъж се наводни, но то е достатъчно неприятно.

# 158
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Shumanska, на нас такава форма и квадратура, също без мазе ни излезе ~50к евро, като ние строихме с технически с бригада, без фирма, отделно документацията аз си я водя, не сме имали надзор.
Да, но сега с новия закон и тази квадратура без фирма и надзор не може да се строи.Това оскъпява доста.

# 159
  • София
  • Мнения: 375
Shumanska, на нас такава форма и квадратура, също без мазе ни излезе ~50к евро, като ние строихме с технически с бригада, без фирма, отделно документацията аз си я водя, не сме имали надзор.
Да, но сега с новия закон и тази квадратура без фирма и надзор не може да се строи.Това оскъпява доста.
Да, за това го отбелязах, сега със сигурност нашият строеж ще е по-скъп.

Забравих да спомена за подпокривното - при нас се получи съвсем нормално голямо помощение и не мисля че оскъпи нещо. При условие че има плоча там, всичко е въпрос на изчисление да не надвишите допустимата кота корниз и било Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 825
Здравейте и ние се мислим какво да правим, вече имам излязло строително разрешение, но всичките пари за строеж не. Чудим се дали да подхващане поетапно строителство. РЗП 240кв.м искат ни за грубия строеж между 95 000 и 130 000 лева.
Интересува ме за откриване на строителна площадка какво е необходимо?
Може ли да се започне строежа без прекаран ток времянка и вода?

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Относно цената за груб строеж,ще кажа,че на нас ни излезе 240 €/м2 с ДДС.Строеж с фирма и надзор.Строежът стартира март 2019г.Квадратура 318м2 РЗП  на 2 етажа ,с еркери,без тераси,двускатен покрив 200м2 и плосък покрив 55м2(фибростъкло,без плоча).
Отделно за проект и разрешителни отидоха към 12000лв.
 Може да се строи без ток,ако строителите имат генератор(при нас беше така) или с ток от съседи.С водата е малко по-сложно защото им трябва-при нас вадиха с кофи от кладенец,докато свържат ВИК.
 Преди да стартираме и аз се рових по форуми,питах приятели за цените ,предимно на груб строеж.По форумите не случайно съветват ,ако нямате нужната сума и няма да я имате в близките 2-3 години да си помислите дали да стартирате изобщо или да свиете драстично квадратурата.
Парите за груб строеж са около 30-40%от необходимите ,за да влезете и живеете.Дограма,Ел,шпакловки замазки,изолация,огради,пътеки...всичко това са наглед не толкова големи пера,но сумирано много натежават.

# 162
  • Мнения: 1 621
Здравейте и ние се мислим какво да правим, вече имам излязло строително разрешение, но всичките пари за строеж не. Чудим се дали да подхващане поетапно строителство. РЗП 240кв.м искат ни за грубия строеж между 95 000 и 130 000 лева.
Интересува ме за откриване на строителна площадка какво е необходимо?
Може ли да се започне строежа без прекаран ток времянка и вода?

При нас успяхме да пуснем ток много бързо - в рамките на месец и половина.
Ако имате разрешение за строеж според мен отивайте да си входирате нещата в енергото и ВиК.

За откриване на сторителна площадка при нас искаха следните документи:
1. Документ за собственост 
2. Виза за проектиране - копие
3. Разрешение за строеж
4.Договор за строителен надзор - копие
5.Договор със строител- копие
6.Свидетелство за регистрация на надзор и строител
7.Актуална застрахователна полица на надзор и строител
8.Документи  експлоатационните дружества за временно захранване с ел.енергия и вода
9.Одобрен план за безопасност и здраве
10.Разрешение за премахване на дървета
11.Квитанция за платена такса
12. "Протокол - 2"
13. Договор за авторски надзор с проектанта и конструктора
14. Геодезия с трасировъчен план
15. Геодезиста трябва да маркира краищата на къщата

Ние също нямаме пари за строежа. Ще се финансира от банката със заем за строителство, но и там искат 20% само участие.

# 163
  • Мнения: 4 785
Ние строим без ток и вода, взехме от съседи. Водата я прекараха, но няма водомер още и не е пусната, ток.. чакаме строеж за нов трафопост и изграждане на мрежа до нас, 14 месеца срок, в който не се включва срокът по издаване на разрешение за строеж... ще си почакаме май. Газ вкарахме, тръбите са в котелното, остава да докарат табло от тяхна страна.

В неделя наливат колоните и следва втора плоча, поне късмет с времето имахме до сега. Като сметки излиза повече определено, но сега вкарват всички тръби за всичко. При съседите не е така..

# 164
  • Мнения: 1 476
Какви входни врати сложихте на къщите си? Търсим икономичен вариант и си мислих, че към 700-800лв. ще стигнат за една врата, но всичко, което намирам /без да имам изисквания за цвят и модел/ е доста над 1000 лв.

Общи условия

Активация на акаунт