Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 643
  • 766
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 621
nelina_london, и нашите неща за рекуператора ги направихме още на ниво ОВК проект - той проектанта се видя в чудо, защото според него това е безсмислено за къща Simple Smile.
Заради рекуператора се наложи да вдигнем стените с 20см, за да може тръбите да са разположени под таваните. По проект е заложена инсталация на Hoval.
А вие като поръчвате от Англия как стои въпроса с гаранцията на уредите?

# 616
  • Мнения: 1 778
На нас ни искат 300 лв за движение на документите по различните актове и документи от една надзорна фирма. Ние сме от провинцията.
Добре ви е цената за надзор. Не нас ни беше 1000, в същия град сме Simple Smile
На доста места прозвънях. Само на едно ми дадоха такава цена. Навсякъде другаде 1000 лв.

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
nelina_london, и нашите неща за рекуператора ги направихме още на ниво ОВК проект - той проектанта се видя в чудо, защото според него това е безсмислено за къща Simple Smile.
Заради рекуператора се наложи да вдигнем стените с 20см, за да може тръбите да са разположени под таваните. По проект е заложена инсталация на Hoval.
А вие като поръчвате от Англия как стои въпроса с гаранцията на уредите?

Просто живеехме в Англия и затова Simple Smile . Няма да ползвам гаранцията.Досега не ми се е случвало уред от там да сдаде багажа преди изтичане на гаранционния период.
Нашите тавани са 340 см във високата си част,има обаче бетонен пояс.За да преминат от стая в стая пробиваме отвор под пояса ,в тухлата,така в коридорите височината падна на 270см.
Ако може да ги заложите още на ниво строеж в поясите,ще е чудесно.

# 618
  • Мнения: 729
Колкото и приятен да изглежда парцела,реших да се откажа от него,заради всички възможни рискове,а се замислихме,че целия кър ще си смени статута в един момент и не е ясно как ще изглежда пейзажа наоколо.

# 619
  • Мнения: 227
реално както писаха и другите, това не върши работа, по-скоро е рекламен трик, ако искате охлаждане ще ви трябват конвектори.

# 620
  • Мнения: 1 970
Всичко опира до елементарна физика, иначе делтата е същата.
Просто в студено помещение топлия под затопля бързо заради качването на по-топлия въздух нагоре и усещането му за такъв. И веднага на мястото на затопления идва друг студен - конвекция...
Докато при обратния процес - топла среда, студеният под охлажда непосредствено покриващия го въздух само на неговото ниво. Охладения въздух се трупа ниско долу и е нужно да бъде "вдигнат" принудително примерно с вентилатор, както е в конвекторите, които пак работят с охладен флуид, но ако не го издухаш заменяйки го с друг топъл за охлаждане, той няма да мръдне отта,
И ефекта го усещаш само ако ходиш бос, което не е лошо, но особен ефект за цялото помещение няма или поне е в пъти по-малък от този при затоплянето....
Топлотехника, 6-ти клас....
Конденза е гарантиран.
Все едно да влезете със студена кола зимата в топъл гараж...

# 621
  • Мнения: 4 785
Ние също ще сме основно с подово, за спалните се чудим дали да не са радиатори и газ. Охлаждане не предвиждаме с подовото, при нас архитектурата е такава,че има стрехи и над първия етаж, затова и ни е толкова голям като площ покрива и те ще пазят от слънце. Като заживеем ще видим, ако е необходимо ще сложим климатици.

# 622
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Здравейте, с мъжа ми от известно време сме в търсене на мечтания дом, но така и не успяхме до сега да харесаме жилище, ра ни осени идеята да си построим къща. Истината е, че нямаме абсолютно никаква идея в какво се забъркваме. Започнахме да търсим местенце, където да построим дома си, но тук изниква първия ми въпрос. Кое е по-добре да търсим - парцел на който да строим или стара къща с двор, която да съборим и да строим на нейно място?

# 623
  • Мнения: 1 825
Зависи и двете неща са различни.
Аз например първоначално търсих стара къща, от гледна точка на това, че ще е построена и няма да се занимавам с документи, разрешителни и прочие, ще й направя ремонт и готово. Но се оказа, че старите къщи, са с пренадути цени, в окаяно състояние, поне в Пловдив и региона. По-новите къщи над 100000 евро.
Купихме празно място, и сега чакам да направим първата копка за строежа.
Та много зависи района, с какви средства разполагате и Т.н

# 624
  • Мнения: 6 298
Според мен, ако се купува имот с къща, то трябва да е или абсолютно завършена, сравнително нова или пък да е ремонтирата от - до по Ваш вкус, та като се дадат парите, да не се налага да се почва от 0-лата и да са необходими още толкова средства.
Другият вариант е да се купи имот със мнооого стара и рухнала къща или част от къща, която да се бутнете и да й се ползват само партидите за вода и ток, а разрешителното за стоеж да е само за реконструкция и/или ремонт. Стига обаче този имот, да е на много приемлива цена, за да си заслужава да се вземе. Обаче има един тънък момент, че старата къща може да е построена на много малко петно от имота, а за новата да е необходима, доста по-голяма квадратура. Тогава ми се струва, че пак ще трябва да се извърви процедура по издаване на актуална виза за проектиране, и т.н. Е, няма да е издаване на РС, но ще е почти същото.

# 625
  • Мнения: 729
Зависи и двете неща са различни.
Аз например първоначално търсих стара къща, от гледна точка на това, че ще е построена и няма да се занимавам с документи, разрешителни и прочие, ще й направя ремонт и готово. Но се оказа, че старите къщи, са с пренадути цени, в окаяно състояние, поне в Пловдив и региона. По-новите къщи над 100000 евро.
Купихме празно място, и сега чакам да направим първата копка за строежа.
Та много зависи района, с какви средства разполагате и Т.н
Понеже темата с тока и водата в такъв вид парцели ми е сега много актуална,ще споделите ли как и колко ви излязоха тези две пера?

# 626
  • София
  • Мнения: 4 192
Може да се оправите и за 1000лв общо, може да ви се наложи да правите и трафопост за 50 000лв и да прокарвате кабели до него. Ако нямате канал, също много неизвестни ви предстоят...

# 627
  • Мнения: 729
Това е ясно,затова смея да попитам човек,който е минал през това и би ми дал насока,спрямо неговите параметри как стоят нещата...

# 628
  • Мнения: 1 825
Зависи и двете неща са различни.
Аз например първоначално търсих стара къща, от гледна точка на това, че ще е построена и няма да се занимавам с документи, разрешителни и прочие, ще й направя ремонт и готово. Но се оказа, че старите къщи, са с пренадути цени, в окаяно състояние, поне в Пловдив и региона. По-новите къщи над 100000 евро.
Купихме празно място, и сега чакам да направим първата копка за строежа.
Та много зависи района, с какви средства разполагате и Т.н
Понеже темата с тока и водата в такъв вид парцели ми е сега много актуална,ще споделите ли как и колко ви излязоха тези две пера?

Тока зависи от квадратуратс на къщата и местоположението на имота, а водата от това къде минава главния водопровод. Моя имот се намира вътре в населено място и точно срещу него има стълб на ЕВН, квадратурата ми е 240 кв - 800лв.
Водата е по същия начин - главния водопровод минава пред входа - около 100 лева.
Ако са отдалечени и трябва да се копае или да пресича главен път ще излезне доста скъпо.
Багерите взимат около 300 лева за 8 часова смяна.

# 629
  • Мнения: 6 298
Токът не зависи от квадратурата, а от това каква мощност е заявена и дали е двуфазен или трифазен ток. Таксите на различните дружества съща са различни, както и цената на тока.
Както писах и в другата тема, стойността зависи от много фактори, но най-вече от това, дали имотът е УПИ или ПИ извън регулация. Какта са написали и преди мен може да е 1000 лв., а може да са няколко хиляди лева.

Общи условия

Активация на акаунт