Коледата на вратата чука, ДЕКЕМВРИйче малко в ръцете ни ще гука! 💝🎁🎄

  • 53 547
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 231
Честито на всички родили мами да са ви живи и здрави дечицата а на вас бързо възтановяване. Аз днес се загледах в профила на Златка Райкова и видях че рекламира едно кенгуру и си го харесах не е нищо особено но бебо докато е малък мисля да го ползвам в студените месеци така и така ще излизаме за малко.

# 706
  • Мнения: 2 170
Ехаа, Лани, Куршумчо, честити бебоци!
Нека бъдат здрави, умни и мноого щастливи и позитивни деца. 💝💙
Разкажете после как мина ражането! Ако искате може да споделите и имената на дечицата😊🙃


Ние се прибрахме вкъщи и е някакъв хаос. Бях позабравила какво е тепърва да си изграждаш нов режим, еле пък с две малки деца. Малката е на смесено хранене, на поискване, но минат ли повече от 3 часа и половина я будя.
Каката ревнува, иска да я гушкам като бебето, да я разнасям. Иска в люлката🤕 Таткото гледа да и обръща главно на нея внимание. Аз също си играя с нея, приспивах я.

Някоя попита как сме запознали Ани с кучетата. Ами като я донесохме им дадохме да подушат шапчицата ѝ. После я оставихме със столчето на земята и те плашливо се доближиха. Не сме им позволявали да я душат съвсем отблизо, просто защото не смятам за редно две кучета да се завират в лицето на еднодневно бебе.

Слинг използвах с Вики и бях много доволна. Имах няколко даже. Един беше подарък към кошницата и не ми хареса, по-скоро на Вики не ѝ хареса, но го пазя и мисля да пробвам. Иначе останалите, които доста използвах са еластичен и ринг слинг, и двата бяха на solly baby. Този, който на вид е много хубав, но каката не удобри беше Cybex Yema нещо си...не го помня вече.

Много искам да изведем децата навън с количката, но ме е страх. Вики я бяхме извели на 7 или 8ми ден, но беше средата на август все пак. При нас бая захладня. Мисля ако всичко е наред и времето е топло да си дръпнем една половинчасова разходка уикенда🤔

# 707
  • Мнения: 290
Честито на родилните мамчета! Да са ви живи и здрави и много щастие да ви носят! Heart

# 708
  • Мнения: 58
Честито еделвайс, Мая, куршумчо и Лана, ако забравям някой да се чувства поздравен.Всичко най- добро и бързо да сте вкъщи семейно. 🍀💐🐣

# 709
  • Мнения: 19
Здравейте момичета🥰 4.12. в 16:44 се роди нашата дъщеря София ❤ точно в деня на термина,но със спешно секцио след 5см разкритието. 3580г ,51 см ❤

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 00:20 от Marina_a

# 710
  • Мнения: 2 170
Марина, честита дъщеричка!💝
Прекрасно име и супер мерки има детето😘
Бързо възстановяване😉

# 711
  • Мнения: 3 789
Благодаря на всички за пожеланията!

Марина, куршумчо, честито и на вас! Ще си имаме астрални близнаци 😍💛 да са ви живи и здрави дечицата и много да в радват.

За името - избрали сме, споделих го в групата във Фейсбук, но нямам желание да го пиша тук във форума на този етап. 😊

Мен още доста ме боли, опитвам се да спя, но "съквартирантката" държи много топло и светло за бебето й и се събуждам през 20 минути от жега най-вече. Утре сутрин чакам рехабилитатор да ме раздвижи и планирам, ако успея да стана и да ходя, да взема бебка при мен и да започнем с кърменето. Също искам адски много да се изкъпя Sad
Към момичетата със секцио кога се изкъпахте за първи път и как? 😃

# 712
  • Мнения: 2 170
Благодаря на всички за пожеланията!

Марина, куршумчо, честито и на вас! Ще си имаме астрални близнаци 😍💛 да са ви живи и здрави дечицата и много да в радват.

За името - избрали сме, споделих го в групата във Фейсбук, но нямам желание да го пиша тук във форума на този етап. 😊

Мен още доста ме боли, опитвам се да спя, но "съквартирантката" държи много топло и светло за бебето й и се събуждам през 20 минути от жега най-вече. Утре сутрин чакам рехабилитатор да ме раздвижи и планирам, ако успея да стана и да ходя, да взема бебка при мен и да започнем с кърменето. Също искам адски много да се изкъпя Sad
Към момичетата със секцио кога се изкъпахте за първи път и как? 😃

Лани, на трети ден ми се отвори парашута за душ. Къпанетоо, ами с много желание, водоустойчива лепенка/превръзка и внимателно с леко топла вода. В общи линии набързо. В началото гледах да използвам душ-гел с възможно най-малко химия, че ме беше шубе да не стане нещо на операцията🙂

Иии, извинявай, ако съм ти създала неудобство като попитах за името, не е било нарочно😉❤

Лесно раздвижване и скоро да се кърмите с бебка пожелавам😍

# 713
  • Мнения: 3 789
Алексче, мерси за отговора! Дано да не откарам 3 дни, че вече не се понасям 🤢

Ще ти пиша ЛС като имам възможност и тъкмо да споделя за името 😊

Дано да успее лесно да засуче, да мога да си я храня още преди да се приберем вкъщи.

# 714
  • Мнения: 2 170
Дано, Лани, пожелавам ти всичко да стане бързо и лесно!❤
Може и още утре да ти позволят, но честно казано се съмнявам след раздвижването да пожелаеш да се къпеш сама😉
Аз съм малко бъзла де, да не ви споделям как се подсушавам след баня, от страх да не скъсам някой шев, че ще измрете от смях😅
Скрит текст:
За любопитните:
Със сешоар😂

Сега се боря с малката, стомахчето ѝ все още не се е разработило и сигурно нещо я дразни. Свива се, поскимтява чат-пат. Съмнява ме да са колики, но и да са , ще си ги караме дружно. Не знам за вас, но като кърмя , или поне опитам де, такива контракции ми се появяват, че пот ме избива понякога. Дадоха ми някакви капки, които си слагам във водата и уж имат някакъв ефект.
Сложила съм малката в кошчето и чакам да заспи. То я поклаща като мрънкоти, в него ми е надеждата. Като се знам по колко пъти ставах да наглеждам Вики, не “синдром на хрътката”, а направо на двете хрътки ме е хванал🤗😆

# 715
  • Мнения: 489
Честото,честито на всички мами! Аз докато вляза и толкова много бебета!
Нека всички бъдем много здрави!
Ние сме си вкъщи,храним се,опознаваме се,аз се възстановявам. Бебечо има горе-долу режим на 3 часа кърмене, дано да го запазим.
Алекс,аз също имах такъва контракции-матката се прибира и е съвсем нормално. До 4-я ден и отшяха.
Днес ни видя предиатърката и ми каза след 10-14 дни да почна на климатизирам и на 20-я ден да го изкарвам на кратки разходики.
Успех да всички момичета,които все още чакат!

# 716
  • Мнения: 61
Честито на всички родили, да са ви живи и здрави и много да ви радват малките човечета Hug
Момичета аз исках да ви питам какъв протеин за бременни сте пили/пиете, понеже днес бях на преглед трябваше и тонове, но на АГ-то и се обадиха спешно от болницата и само ме погледна на ехографа да види кръвоотока за 5 мин. и нямах време да я питам да ми изпише някакъв. В две аптеки минах и ме гледаха леко странно изобщо не знаеха за какво им говоря Rolling Eyes

# 717
  • Мнения: 444
Честито на всички родили, да са ви живи и здрави и много да ви радват малките човечета Hug
Момичета аз исках да ви питам какъв протеин за бременни сте пили/пиете, понеже днес бях на преглед трябваше и тонове, но на АГ-то и се обадиха спешно от болницата и само ме погледна на ехографа да види кръвоотока за 5 мин. и нямах време да я питам да ми изпише някакъв. В две аптеки минах и ме гледаха леко странно изобщо не знаеха за какво им говоря Rolling Eyes

Аз не съм пила, но в темата се обсъждаше преди време този:
https://www.zdravis.com/product/969/protein-drink-za-bremenni.html

# 718
  • Мнения: 354
Честито на родилите момичета! Много спящи и папкащи бебета пожелавам Simple Smile
Аз продължавам да кашлям - никой ен знае защо, принципно съм здрава и днес ни изписват Simple Smile Но това кашляне след секциото ме разби тотално!
нямам търпение да си видя каката вече.

# 719
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Добро утро!

maya17, радвам се, че се включи с добри новини! Hug Честити да са ти двете момиченца! Heart Heart Интересни имена сте им дали. Нека да им носят много късмет!

Lana.., честито и тук!! Heart Много радост да ви носи дъщеричката!
Измъчила си се .. Важен е крайният резултат - и двете с бебето да сте добре! Надявам се днес да си възвърнала силите и да можеш да вземеш бебка при теб.

куршумчо, добре дошъл на Даниел! Blue Heart Хубаво му е името, не го сменяйте. Grinning Да е жив и здрав и скоро да го гушкаш! Когато имаш възможност, пиши на кой етаж избра да си, в каква стая и т.н. И как е положението там. Simple Smile

Marina_a, честита София! Heart Браво на изпълнителното момиче, дошло си на термина! Да е жива и здрава!

Kalisi, интересно ми беше да прочета за "синдрома на хрътката". Обяснява почти всичко.
Имам по-малко от две седмици до термин и бебето също не е слязло.

d.k, пиши днес след прегледа. Стискам палци всичко да е наред! Flowers Four Leaf Clover

Rammzes, оздравявай вкъщи. Flowers Four Leaf Clover Hug

Всички, които чакат да ги изпишат, дано час по-скоро стане.

Мисля да пробвам слинг, а по-късно и раница. Слингът ми се струва труден за употреба. Бях на лекция, обясняваха видовете, как се слага, кой е подходящ за новородено.. И пак ми се струва сложно. Ще действам на момента, но може би ще взема под наем и ще искам консултация. На първо време за ползване вкъщи. Сега като си помисля за сняг и поледици, ме е страх да сложа детето пред мен и да изляза вън. Страх ме е да не падна.. Също не ми е ясно, каква връхна дреха трябва да обличам зимата. В Лидл имаше много хубави якета за около 50 лв., които ставаха за бременни, не бременни и за слинг. Ама имаше преди 2-3 месеца. За след 3-тия месец разбрах, че бебето трябва да се слага в раница и да гледа към майка си и крачетата да са в позиция на жабка. Раницата ми се струва по-лесна за употреба. Grinning
Другото, за което не съм чела, а не е лошо да го проверя, е дали слингът и раницата товарят гръб, кръст и т.н.

Днес е Св. Сава. И много ми харесва името Савина за момиче. Blush Дали ще се появи, някоя Савина днес. Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 07:11 от Rain*

Общи условия

Активация на акаунт