Коледата на вратата чука, ДЕКЕМВРИйче малко в ръцете ни ще гука! 💝🎁🎄

  • 53 504
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 170
Честито на всички родили мами да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват и бързо възстановяване.
Аз имам един такъв въпрос към мамите които имат по едно детенце... Как преодоляхте несигурността и притеснението постоянно да поглеждате бебоците през ноща и все да се притеснявате дали няма да се задуши или нещо такова... От както сме си вкъщи вечерите са ми много тегави, адски неспокойна съм постоянно го поглеждам детето. Сигурно съм луда... 😜🤔😂
Обувам онова чорапче, което някъде напред бях споменала , или слагаме подложката под матрака.
Въпреки, че не ми помагаше и си ставах да проверявам диша ли.
Успокоявах се, че легото е отвсякъде с мрежа и е в правилна позиция, на това се държах в общи линии.
Не минава това, майчинска му работа. До ден днешен, въпреки, че Вики вече е достатъчно голяма и обезопасена, ходя нощно време поне по веднъж-дваж да проверявам добре ли е.🙂

# 661
  • Мнения: 347
Оо Пами мерси, че ме мислиш🙏🥰 и на другите благодаря, иначе и моите контракции затиханаха куршумче... от време на време имам някакви бодежи, а и преди  малко падна още едно парченце от тапата, но за сега е чиста , няма кървави нишки по нея , а само е гъста като сопол😃..аз се смея с глас сега на онази темичка Смешно ли в раждането, мерси че ме подсетихте за нея, помага ми да се окуража до колкото е възможно..иначе искам да се разхождам из стаята , ама печката изгасна отдавна и ми е студено .. мисля да лягам пък да видим какво ще стане ... утре съм на зъболекар от 13:30 😃 дали ще отида...приемам залози ..снощи бях на зъболекар от 20:30 до 21:15 е ужас беше...вадиха ми нерви , стоях с отворена уста един час без да я затварям, имах контракции и ме срязваше кръста , все си слагах ръцете отдолу да ми е по-мекичко и повдигнато, а докторката горката ме успокояваше ,че още малко има..е не ме довършиха в край на сметка..за това и утре съм там ужким.. Лека нощ момичета😃

# 662
  • Мнения: 2 170
Оо Пами мерси, че ме мислиш🙏🥰 и на другите благодаря, иначе и моите контракции затиханаха куршумче... от време на време имам някакви бодежи, а и преди  малко падна още едно парченце от тапата, но за сега е чиста , няма кървави нишки по нея , а само е гъста като сопол😃..аз се смея с глас сега на онази темичка Смешно ли в раждането, мерси че ме подсетихте за нея, помага ми да се окуража до колкото е възможно..иначе искам да се разхождам из стаята , ама печката изгасна отдавна и ми е студено .. мисля да лягам пък да видим какво ще стане ... утре съм на зъболекар от 13:30 😃 дали ще отида...приемам залози ..снощи бях на зъболекар от 20:30 до 21:15 е ужас беше...вадиха ми нерви , стоях с отворена уста един час без да я затварям, имах контракции и ме срязваше кръста , все си слагах ръцете отдолу да ми е по-мекичко и повдигнато, а докторката горката ме успокояваше ,че още малко има..е не ме довършиха в край на сметка..за това и утре съм там ужким.. Лека нощ момичета😃
Иви, залагам, че детето ще се съобрази първо да оправят на мама зъбките иии на 5ти ще тръгне😉

Иначе за онази тема “смешно ли е раждането”, може би ако не се бях разсейвала с нея, а после като две не виждах и карах ММ да ми чете, нямаше да ми е толкова добре. Така не мислех постоянно колко ме боли или колко остава.
Даже направих и продължение на темата, но май още никой не се е включил, по-нататък и аз ще си разкажа за бисерите от раждането😆
При първото нямаше толкова, но то беше доста бързо, сега за 2 дни имахме време бол за всичко. Накрая и завърших с един отговор на малоумния въпрос на свеката🙃, та си добавих още😂

Споделете, момичета, имаше ли при вас смешни моменти, били те и при предишните раждания! Да вдъхнем кураж 😉

От мен:
ММ съм го пратила за нещо, връща се връхлитайки в стаята , докато аз си бъбря с мидуайфката и вика “бебето още там ли е?” . И то ме напуши смях “ Еми, щях малко по-различно да изглеждам, надявам се🤣”
После при напъните мъжът ми ме надъхва и ми говори “ Дай, дай, можеш”....мда, но на английски дай означава “умри” 🤭. Интересни погледи отнесе😬🤣
Е, обяснихме им после.
Последното, за което се сещам сега е на свекървището въпроса “ На кой прилича, такава рижава”. Та понеже ме попита сигурно за трети път и аз накрая и казах “ Еми...на съседа се е метнала”

Толкова от мен😆

# 663
  • София
  • Мнения: 162
Момичета, мен ме приеха преди час с контракции на 4 минути, а разкритието мижаво-2 см. И сега скучая. Ако можете да изчакате повече вкъщи направете го.

# 664
  • Мнения: 197
Куршумче, стискам палци да мине бързо и скоро да гушкаш бебче Hug

Куршумче, в България не са много по-зле неща, но за жалост главно  в частните болници.
За ужасяващи истории и лошо отношение съм чувала и в местни болници, това беше и причината да взема решение и тук да родя в частна. Цената е висока, но си струваше.
Иначе, да, Мони, тъжно е, че трябва да плащаме, за да получим човешко отношение, още повече в такива моменти!

Пожелавам ви раждане ПО-хубаво от моето!😘
Лошото е Алекс и Симона, че и срещу пари в България това го няма напълно. Лошо отношение си признавам не съм срещала в последните години, но в крайна сметка отношението е такова, каквото позволиш да бъде, а и каквото ти показваш към другите ☺️
Отношението на хората наистина е такова каквото позволиш, а понякога е отражение на нашето Simple Smile Забелязвам че когато аз съм любезна и усмихната, дори отсреща да са кисели, отношението им се променя. А относно плащането за да получим по-добро отношение. Не винаги е гаранция. Просто на тези места персоналът получава по-добри заплати, което прави хората да са по-щастливи. Иначе, и аз като Куршумчето, не мога да кажа, че съм получавала лошо отношение.

# 665
  • Мнения: 4 660
Аз имам един такъв въпрос към мамите които имат по едно детенце... Как преодоляхте несигурността и притеснението постоянно да поглеждате бебоците през ноща и все да се притеснявате дали няма да се задуши или нещо такова... От както сме си вкъщи вечерите са ми много тегави, адски неспокойна съм постоянно го поглеждам детето. Сигурно съм луда... 😜🤔😂
Имаше вечери когато постоянно поглеждах кошарата ,надничах дали дишаше. А то милото си спеше като ангелче.
С времето недоспиването наделя и почнах да си спя. Сега при най-малкия шум се будя , вчера се мяташе като риба на сухо.
Смених памперса и заспа , аз си кукуригах полвин час и аз заспах .

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Куршумчо, успех и леко да мине! събирай сили!

Ледена кукла, , с времето се натрупва увереност, сега е напълно нормално от всяко шавване да трепваш. Е, и умората в един момент ще си каже своето. Обезопаси така че да знаеш, че няма какво да стане и в един момент вече ще си по-спокойна.

# 667
  • В Балкана
  • Мнения: 672
viji93, edelvais0404, честити момченца! Blue Heart Blue Heart Да са живи и здрави, а вие бързо да се възстановите! Hug
viji93, браво на теб - кога те приеха в болницата, кога роди. Blush

куршумчо, стискам ти палци! Леко да мине и да се включиш с хубави новини! Hug

Честит рожден ден, Sunshine7878! Flowers Bouquet

Като гледам, как върви темата ... *bear ще успее ли да се прибере вкъщи и да пусне нова навреме!? Grinning

pocoloco1, много ми хареса, какво си написала за кърменето. Особено това, че трябва да сме спокойни, позитивни и да го правим с любов. Simple Smile

Suprema, стискам палци да те пуснат за РД на баткото! Flowers Four Leaf Clover И на mariq2016 стискам, да не се разболява! Flowers Four Leaf Clover

ivigeorgieva , първо свърши със зъболекаря, пък после почвай да раждаш. Simple Smile Hug

Ледена кукла, сигурна съм, че и мен това ме чака.. Като се познавам... Rolling Eyes

Бях на тонове и преглед. Контракции не се засякоха. Няколко пъти пулса на бебето скочи над 160. Няколко пъти се изгуби. Rolling Eyes Според сестрите се мести и затова изчезва.
Предлежанието е главично! Heart Водите в норма. Но плацентата вече е трета степен. Според АГ не е проблем, тъй като имам още време до термин.. Остават по-малко от 2 седмици, но признаци за раждане няма. Провери за разкритие - шийката почнала да се изглажда и размеква (ако правилно съм запомнила). Много да съм се движела. Grinning Та пия кафе, закусвам, обувам подходящи обувки и излизам да се разхождам в снега. Joy
Багажът за Родилно е готов. Само няколко документа трябва да попълня. За След родилно - още няма да го бързам. Laughing

# 668
  • Мнения: 207
Аааалекс, чного се радвам, че всичко е минало ...поне приблизително както го мислеше. Окуражи ме една идея, въпреки че вече си бера доста страх...Големи отгледани бебета раждате момичета! Супер героини сте в очите ми да знаете! Здраве и късмет на Еделвайс, Вижи, Беърчето! Чудесни сте, позитивни и зареждащи! Страхотни мами

Куршумче, стискам яко палци.

Ледена кукла, мнението ми е, че това не се преодолява току тъй...Период е, който трябва да отмине и не че искам да те плаша, но си мисля, че отнема към година. Разбира се интензитета съвсем не е същия, какъвто е в началото през цялото време, а постепенно си отшумява. Доколкото знам в психологията  дори си има име за това - "синдром на хрътката" Simple Smile Характеризира се с хипер лек сън, избирателно приоритизиране на звуци и миризми (тоест много повече чуваш, надушваш твоето бебе, отколкото всичко друго) и тн. Тези симптоми се засилват особено през нощта,  като се води, че идеята е да станеш да кърмиш, тъй като пролактина се стимулира най-много между 3-5 ч нощно време.. Няма как....хормони. Природата се е погрижала за оцеляването....на рода, твоето е съмнително Simple Smile) И въпреки всичко ....и аз се замислям за това чорапче на Алекс. Току виж, облекчило безпокойството
Аз да си кажа благодарение на момичетата тук във форума намерих докторка, която е склонна да опитаме с нормално раждане...тоест чакам си момента,  но безпокойството ми е огромно! Не знам сакво да се правя. Да видим накъде ще тръгнат нещата.

# 669
  • Мнения: 1 139
Калиси, силно стискам палци вс да мине нормално. До дни се надявам и аз да мога да разкажа за моето естествено раждане след секцио 🙏
Ледена кукла, аз също бях така с баткото и до ден днешен ходя да го проверявам ако спи на обяд примерно по мн часове. Такива сме майките.
Райн и моите тонове се загубиха по веднъж и 3 пъти, в които съм била, а вчера на няколко пъти бяха мн високи между 160 и 180,но за кратко. Докторката каза, че вс е наред,. При мен и контракции се засякаха.
Куршумчо, стискам палци 🙏

# 670
  • Мнения: 290
Честито на всички родили мамчета! Живи и здрави да са ви и много да ви радват! ❤️
Моите контракции когато тръгнах да раждам не бяха много регулярни и не особено болезнени и като отидох в болницата бях с 5 см разкритие. Ако бях постояла още малко вкъщи можеше да си родя. Grinning
Ние сме още в болницата. Трябваше да ни изпишат днес, но понеже бебка е с по-ниско тегло ще седим поне до петък. Стискайте палци в петък да ни изпишат и да си се гушкаме с бебка вкъщи. ❤️

# 671
  • София
  • Мнения: 231
Стискам ти палци всичко ще е наред, там са професионалисти хората.
Много благодаря на всички за отговорите, ще чакам колкото и време да отнеме,  може и да свикна в един момент.
Честито на всички родили мамчета! Живи и здрави да са ви и много да ви радват! ❤️
Моите контракции когато тръгнах да раждам не бяха много регулярни и не особено болезнени и като отидох в болницата бях с 5 см разкритие. Ако бях постояла още малко вкъщи можеше да си родя. Grinning
Ние сме още в болницата. Трябваше да ни изпишат днес, но понеже бебка е с по-ниско тегло ще седим поне до петък. Стискайте палци в петък да ни изпишат и да си се гушкаме с бебка вкъщи. ❤️

# 672
  • Германия
  • Мнения: 73
Добро утро, момичета! Несмогвам да ви прочета.
Вижи, Еделвайс, честити момченца! Да са ви живи и здрави и скоро да си се гушкате в къщи. 🤗🌺☘️

Куршумчо, леко и бързо раждане. 🤗

Иви, дано скоро и при теб да се развият леко нещата. 🤗

Калиси, дано да си попаднала на твоя доктор и раждането да протече, така както го желаеш.

Ледена кукла, тя Калиси го е обяснила много добре и нито една "техника" няма да ти донесе спокойствие, дори напротив, понякога дават отклонения и това може да те побърка повече😉. Това е заложено в нас и не отминава, но свикваш да живееш с това безпокойство и дори имаш чувството, че е отминало, но остава в нас завинаги. ❤️❤️❤️

# 673
  • Мнения: 347
Добро утро момичета, реших да си полежа повече днес , защото снощи следих контракции до към 1 ама после заспах и те са спрели, та тази сутрин като станах до тоалетна и тапата падна , сега продължават да падат по-мънички парченца , доизчиства се , та си отмених часа за зъболекар и ще ходя вече след раждането няма как..сега чакам болките, почнаха някакви леки болки , ама мисля че може и да си въобразявам , може и от глад да са , ще гледаме, моето чувство е, че днес или утре ще стане ...
Ще продължавам да ви държа в течение и да досаждам😁❤. Отивам да чета "Смешно ли е раждането" 😁

# 674
  • Мнения: 367
Здравейте от нас. Ние сме добре. Иван ще се казва последно младежа на татко си. Та тая сутрин на визитация казаха, че е добре и нищо му няма, аз чак не можех да повярвам понеже все нещо им има на новородените. Ако е така май в петък ще си ходим. Почнахме с опитите да суче още като ми го оставиха. Малко се дърпаше в началото и се сърдеше, но после стана работата.Е след като заспеше само докато го оставя и почва да плаче и така цяла нощ не мигнах много. Имам все още коластра и най вероятно му стига, тъй като АМ не е и близвал откакто е с мен, а сега спи вече 2ри час. Пу пу пу плюя 100 пъти, че така всичко е наред. При нас пекна хубаво слънце и денят е прекрасен. ☀️😊❤️

Общи условия

Активация на акаунт