Търсене на човек в чужбина?

  • 762
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте,как мога да намеря човек,който работи и живее в Германия.Става въпрос за дело за издръжка.Наясно съм,че адвоката ми трябва да пише до конкретна институция и да преведем документите,но въпроса ми е как да разбера.По последна информация знам ,че е във Франкфурт,живее там със сегашната си съпруга и доведенето му дете.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Българин ли е?

А, щом ще превеждате, значи е германец.
Не съм го правила на практика и не съм търсила уредба, но мисля, че ще трябва да предявите иска, след което нашият съд трябва да поиска от техния централен орган според съответния регламент информация.
Има регламенти на ЕС по разни въпроси, във връзка с тях държавите определят централен орган - за нас е Министерството на правосъдието. В конкретните регламенти си ги пише нещата по-подробно. Без дълго замисляне, за вас относимият регламент ми се струва, че е този:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/ALL/?uri=CELEX:32001R1206

Адвокатът би трябвало да се оправи по-детайлно.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 15:00 от Магдена

# 2
# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
А, докато редактирам, ти си отговорила.
Ако е българин и има адресна регистрация у нас, може делото да се води просто като процес без международен елемент. Тоест търсят го на адреса му по регистрация и ако не може да му се връчи съобщение там, му се назначава особен представител.
Може, разбира се, и иначе - да съберете инфо за адреса му в Германия по реда на горния регламент и да му връчите исковата молба лично - по реда на един друг регламент. За самата нея не трябва превод, щом той знае български, но за придружаващите документи ще трябва.
Вече за изпълнението може да ви потрябва пак някой регламент и помощ от Германия съобразно него.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 15:09 от Магдена

# 4
  • Мнения: 47
А, докато редактирам, ти си отговорила.
Ако е българин и има адресна регистрация у нас, може делото да се води просто като процес без международен елемент. Тоест търсят го на адреса му по регистрация и ако не може да му се връчи съобщение там, му се назначава особен представител.
Може, разбира се, и иначе - да съберете инфо за адреса му в Германия по реда на горния регламент и да му връчите исковата молба лично. За самата нея не трябва превод, щом той знае български, но за придружаващите документи ще трябва.
Вече за изпълнението може да ви потрябва пак някой регламент и помощ от Германия съобразно него.
Проблема е,че съда ще ми иска доказателства,че той е там,а за да го докажа ми казаха ,че мога да пиша до  Arbeitsamt Frankfurt, от там да ми дадат адреса на работодателя.Т.е адвоката ми ще напише писмо ,ще го преведем и ще го пратм там.Но въпроса ми е някой дали се е сблъсквал с това

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Не съм се сблъсквала.
Българският съд ли смяташ, че ще ти иска доказателства?

# 6
  • Мнения: 47
Не съм се сблъсквала.
Българският съд ли смяташ, че ще ти иска доказателства?
ми така мисля,за да му изискам дохода,тъй като той не се осигурява в бг и на каква база ще определят издръжка,той казва и показва докупент че до м.април е работил и се е осигурявал в бг на N сума,но от тогава до ден днешен...Та на мен ми е нужно да изискам,да немеря къде работи и от съда да му кажат да предостави бележка за доход от германия

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
А завели ли сте делото?
На първо мислене - трябва да може по ваше искане нашият съд да изпрати искане за получаване на информация.
Но не е от практика, не е и от детайлно четене на уредбата, просто така мисля.

# 8
  • Мнения: 47
А завели ли сте делото?
На първо мислене - трябва да може по ваше искане нашият съд да изпрати искане за получаване на информация.
Но не е от практика, не е и от детайлно четене на уредбата, просто така мисля.
делото е заведено м.септември ,датата за разглеждането е в сряда-27.11.Адвоката му е написал ,че в момента работи за 600лв почасово-документ за такъв доход не е представен обаче,и аз в последствие научавам,че той живее за постоянно в Германия,тъй като в предишната фирма в която работеше като шофьор беше българска с релаций България-Германия.Тъй като сега работи и живее там и там се осигурява разбирате,че няма как да работи за 600лв в Германия с бременна жена+1 дете.Адвокатката ми каза,че за да твърдим,че живее и работи там трябва да го докажа за да му изискат доход и т.н.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Кажи му да види този регламент, към който ти давам линк по-горе, и да порови и за други регламенти евентуално.

# 10
  • Мнения: 47
Кажи му да види този регламент, към който ти давам линк по-горе, и да порови и за други регламенти евентуално.
благодаря

Общи условия

Активация на акаунт