Разделно хранене

  • 47 457
  • 309
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 959
...само че не зная откъде мога да си купя ябълков пектин...
Алекс-че, защо трябва да търсиш съставката?, Тя- природата ни я е предложила в страхотен и вкусен вид, имам впредвид една ябълка за закуска, комбинирана или не с бананче е страхотното начало за деня. Hug

# 196
  • Мнения: 1 986
  Еее,радвам се,че има нови попълнения Wink-успех Peace-няма да съжалявате!
  Мила Kalida,с нетърпение вече чакам да изляза в болничен Praynig,работата ми е напрегната/в правораздавателната система работя Wink/ и започна да ми тежи TiredНапоследък и не се чувствам добре,явно хемоглубина ми е паднал,защото съм отпаднала,уморявам се по-бързо,причернява ми пред очите.... CryДосега закусвах само плодове/всъщност до обяд само това хапвах/,но се чудя дали да не започна да приемам по-разнообразна закуска Thinkingне зная,навика е голямо нещо...но пък важното е бебка да е добре ConfusedМесо пък не мога и да погледна.... Confused Абе,"бременни терзания" Wink

# 197
  • Мнения: 220
аз да се похваля-върнах си старите килограми-52...мамите искат да отслабват а аз се радвам че пълнея:)с малко повечко ориз и картофи + бирена мая се оправих.продължавам в същия дух

# 198
  • Мнения: 2 959
...защото съм отпаднала,уморявам се по-бързо,причернява ми пред очите...
Sophi, плодовата закуска е страхотно енергийно начало за всеки организъм, но за бъдеща мама, наистина е малко недостатъчно до обяд. Защо не добавиш и малко сурови ядки/ било то орехи, бадеми или лешник/ към сутрешните плодове. Ядките, създават усещане за ситост, а едновременно с това са добър източник на протейн? Hug
Фантичке, поздравления за качените кг. Ти си живият пример, за универсалността на тоз хран. режим- резултата от него винаги е подобрено самочувствие и балансирано, правилно тегло/ дано и Герганка скоро достигне до този етап на задоволство от него и от себе Си. Hug

# 199
  • Мнения: 2 724
Kalida,ами че аз всеки ден съм си хапвала пектинчета пък да не знам  newsm78  Шегичка   Grinning Зная че в ябълката се съдържа много пектин, но си помислих ,че го има в концентриран вид .От няколко дена болежките ми са се обострили и май трябва да минавам на строг режим.

# 200
  • Мнения: 353
Kalida, благодаря за хубавите пожелания, но аз наистина в този момент никак не мърдам в килограмите. Това понякога много ме обезкуражава, но продължавам да се старая и да не си позволявам разни работи. Основната ми храна са плодове и салати с много сирене ( не в едно хранене). Това за някои на практика е никаква храна, но за мен явно е предостатъчна.
Поздрави за всички Grinning

# 201
  • Мнения: 2 724
Gergana ,не се обезкуражавай ,споделяй трудностите и успехите си с хора ,които ще те подкрепят и ще ти дадат добри съвети. Ако приемаш такива от един новобранец , на разположение съм. Това с плодовете и зеленчуците е много добро решение ,но сиренето е калорично и солено, трябва поне да го обезсолиш и най добре да намалиш количеството .Ако искаш да мръднеш с килограмите, мога да споделя един диетичен режим ,изпитан от моя съпруг /напълнял след отказване на цигарите с12кг/ Той отслабна с 9кг за една седмица .Става въпрос за зелевата супа, но не на Ути. В 5л вряща вода се поставят2- 3чушки ,6 глави лук, една мъничка глава зеле ,половин глава целина, 2- 3моркова и накрая 5 -6домата .Прибавя се 1 кубче зеленчуков бульон за вкус и се вари до готовност ,първо на силен ,а след 10 мин. -на слаб огън .От тази супа можеш да си хапваш до насита ,даже е задължително.Освен това за тези 7 дена имаш идруги храни, с които не бива да прекаляваш .1 ден -плодове без банани, 2 ден всички -видове зеленчуци, може да са сурови или варени, дори е разрешен 1 печен картоф ,но този разкош е позволен само веднъж в седмицата .3 и 4 ден -плодове и зеленчуци ,5 ден -350 гр телешко или птиче месо с листни зеленчуци ,6 ден е като 5 ,последния ден се яде задушен ориз със зеленчуци. Не забравяй ,че основната ти храна е зелевата супа и,колкото повече изядеш от нея ,толкова повече ще отслабнеш .След това можеш да си починеш няколко дни и пак да повториш .Най -трудното е да задържиш постигнатото .Доколкото знам, на организма са му нужни около 3 месеца, за да приеме новите килограми .От сърце ти желая успех  Hug

# 202
  • Мнения: 2 959
...аз всеки ден съм си хапвала пектинчета пък да не знам...
Aleks, прощавай ако съм Те засегнала с обясненията си, не си новобранец Ти, а си доста навътре в нещата. Оправи ли се стомаха, каква храна приемаш в такива моменти? Hug
...Основната ми храна са плодове и салати с много сирене ( не в едно хранене)...
Герганче, това е чудесно, но дали е достатъчно за организма Ти? Защо вместо всекидневното сиренце не разнообразиш с малко пилешко/ 100гр/, пуешко, телешко, или 1-2 яйца, или дори и с тоуфу? А хапваш ли леща? Според мен организма Ти се нуждае от разнообразие и от време за да приеме новото. Hug
Герганна, успя ли да си направиш хран. режим, който да удовлетворява бременният Ти организъм? Hug

# 203
  • Мнения: 2 724
kalida,изобщо не си ме засегнала. Аз съм новобранец във форума и не сме се опознали все още. Надявам се и това да стане. Колкото до стомаха , не се е оправил ,но и това ще стане. В момента се храня със зеленчуци на пара, кисело мляко ,банани ябълки ,...  като се старая да спазвам правилата на разделното хранене .Ще трябва да изкарам поне седмица за да вляза във форма ,но все пак имам подобрение Simple Smile

# 204
  • Мнения: 353

...Основната ми храна са плодове и салати с много сирене ( не в едно хранене)...
Герганче, това е чудесно, но дали е достатъчно за организма Ти? Защо вместо всекидневното сиренце не разнообразиш с малко пилешко/ 100гр/, пуешко, телешко, или 1-2 яйца, или дори и с тоуфу? А хапваш ли леща? Според мен организма Ти се нуждае от разнообразие и от време за да приеме новото. Hug


Ами аз не ям месо, освен риба. Предпочитам салати, хапвам  понякога и ядки и др. неща. Сиренето го обезсолявам задължително, защото иначе не ми е вкусно. Хапвам рибка предимно на скара. Спазвам и часовете между храненията.
Тук е мястото да попитам колко време да изчаквам след като съм консумирала млечни продукти. Тук прочетох между 1 и 3 часа, но това е много общо. Ако може някой да каже колко след мляко, колко след сирене и така.
Благодаря за подкрепата и поздрави на всички.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 870
момичета и аз се пресъединявам към вас. Peaceостават ми още 2-3 килца за сваляне искам точно със разделното хранене да ги сваля.Споделете как се храните през деня.Моля ви  bouquet

# 206
  • Мнения: 1 986
момичета и аз се пресъединявам към вас. Peaceостават ми още 2-3 килца за сваляне искам точно със разделното хранене да ги сваля.Споделете как се храните през деня.Моля ви  bouquet


Здравей  bouquetДоста от нас са споделили режима си на хранене/включително и аз Wink/ в предишните страници,но ще обобщя отново накратко какво е моето хранене
  -аз закусвам предимно плодове до обяд/но това е индивидуално и въпрос на навик/,ти можеш да започнеш деня с филийка пълнозърнест хляб с домат и краставица напр.,или овесени ядки,мюсли-но аз ги заливам с топла вода/понякога слагам и мед/,а не с мляко-млечни със зърнени са трудно смилаема комбинация NaughtyДо обяд можеш да хапваш плодове или прясно изцедени сокове-ако си закусвала с въглехидрати или белтъчини,изчакай поне 2 часа преди да посегнеш на плодовете.
 -за обяд можеш да си приготвиш салата от най-разнообразни зеленчуци/според вкуса ти/,която да комбинираш с плочка сирене,или с някакво месо/по желание/,или пък салата с 1-2 филийки пълнозърнест хляб;ориз със зеленчуци;чушки с извара;картофи на фурна,леща,боб.....вариантите са много-единственото условие е да не смесваш въглехидрати с белтъчини/хляб,картофи,ориз + месо,мляко,яйца,бобови.../.
   -ако огладнееш следобяд,можеш да хапнеш кисело мляко,или айран,или няколко бисквитки,плод..
   -вечерята може да ти е подобна на обяда-според предпочитанията ти!
Моето меню е горе-долу такова-наблягам предимно на плодове,зеленчуци,кисело мляко,зърнени храни...Разбира се,че си позволявам и сладки неща Wink-но те са предимно изключение в менюто ми,а не всекидневно присъствие PeaceПомни,че не трябва да възприемаш разделното хранене като диета-с точно определено меню в точно определени часове-имаш свобода на избор Peace
   Ако имаш въпроси,питай!поздрави  bouquet

# 207
  • Мнения: 1 986
  Гергана,наистина общо взето паузата между млечните продукти и останалите хранения е 1-3 часа,но ще ти кажа аз как процедирам/не претендирам,че съм права Wink/-когато ям кисело мляко или извара/по ниско маслени,мисля,че са и по-бързо смилаеми/ изчаквам около 1-1.5ч.;след сирене,кашкавал-2чс и повече Peace

# 208
  • Варна
  • Мнения: 870
благодаря ти за бързият отговор.За сега съм на диня .За обяд смятам зеленчукова супа със салата.За вечеря ще си сготвя картофки със салатка.А калориите не трябва ли да се броят newsm78

# 209
  • Мнения: 1 986
  Чудесно меню PeaceНе се затормозявай в броенето на калории Naughty-старай се просто да не преяждаш и да се движиш достатъчно-така неусетно ще достигнеш оптималното за теб тегло Peace

Общи условия

Активация на акаунт