Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

  • 53 043
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 35 935
Скрит текст:
МВИ
Омега 3, Омега 7

Вит. А и Е
В-комплекс, Вит. Д, С
CoQ10, R-ALA
Астаксантин, Лутеин, Ликопен
Колаген, Протеин
Инозитол
NAC, Аргинин

Ресвератрол
Цинк, Селен
Калциева формула ( по схема)
Водорасли : АФА, Спирулина...
Денис, а възможно ли е да се замени Аргинин с Лизин, заради херпес? Или по-добрия вариант е Аргинина да се изключи?
Не - това са различни неща, не са взаимозаменяеми . За подпомагане на репр. с-ма трябва Аргинин.
Ако страдаш от херпес - включваш и Лизин или си преценяваш дали изобщо да ползваш Аргинин.

# 361
  • Мнения: 1 442
Здравейте, искам да попитам за омега 3
https://remedium.bg/product/144104/wiley-s-finest-wild-alaskan-f … imon-h125-ml.html
Това добро ли е? Моля Денис за мнение Hug

# 362
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте, искам да попитам за омега 3
https://remedium.bg/product/144104/wiley-s-finest-wild-alaskan-f … imon-h125-ml.html
Това добро ли е? Моля Денис за мнение Hug
Здравей!
Да, тази Омега 3 става.
1чл е 2400мг омега 3, което е доста, може да приемаш по 2/3чл или малко повече от 1/2 (половин)  ч.л.
Приема се след хранене

# 363
  • Мнения: 1 333
Привет, Денис Simple Smile
И аз имам въпрос за Омега 3 - тази добра ли е?
https://remedium.bg/product/141047/natural-factors-rx-omega-3-ma … tgel-kapsuli.html

# 364
  • Мнения: 178
ЗДРАВЕЙТЕ,предстои ми ifv приемам мио инозитол,колаген,селен,омега3,убиквинол,аргинин ,витамин д и метилфолат ,метилколабин ,колко време преди старта на процедурата да ги спра за да не навредят на +тест -на плода ?

# 365
  • София
  • Мнения: 35 935
Привет, Денис Simple Smile
И аз имам въпрос за Омега 3 - тази добра ли е?
https://remedium.bg/product/141047/natural-factors-rx-omega-3-ma … tgel-kapsuli.html
Здравей!
Да, хубава е, но малко трудно ще се дозира - на ден трябва да се приема по 1500мг омега 3, а в 1 капс. има 900мг.
Може да приемаш по 2 капс и през няколко дни, по 1 капс. ... не че е проблем и по 2 капс. да приемаш.
Приема се след хранене.


ЗДРАВЕЙТЕ,предстои ми ifv приемам мио инозитол,колаген,селен,омега3,убиквинол,аргинин ,витамин д и метилфолат ,метилколабин ,колко време преди старта на процедурата да ги спра за да не навредят на +тест -на плода ?
Здравей!
При инвитро, се спират преди трансфера.
Няма да навредят, не се притеснявай - те се приемат за да помагат (ако не се приемат безразборно, дозите, формите са хубави и всичко е добре обмислено...).
Но, за да си по-спокойна се консултирай и с лекар.
Омега 3, ФК - не се спират.
Ако имаш дефицити на вит. Д, В12 - също не се спират. Дефицетът има вероятност повече да навреди отколкото приема.
Предполагам си следиш  нивата на тези витамини.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 07:45 от denis.

# 366
  • Мнения: 89
Здравейте,
Може и да е писано в темите някъде, но нямам спомен да съм го срещала.. Въпросът ми е при приемане на добавки за подпомагане на репрудоктивната система, трябва ли да се прави почивка. Пимерно се приемат 3 месеца, после един почивка или не е необходимо?
Благодаря.

# 367
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте,
Може и да е писано в темите някъде, но нямам спомен да съм го срещала.. Въпросът ми е при приемане на добавки за подпомагане на репрудоктивната система, трябва ли да се прави почивка. Пимерно се приемат 3 месеца, после един почивка или не е необходимо?
Благодаря.
Приемат се 6 месеца, без почивка - ако дотогава, чудото не стане, се прави почивка поне 20-на дни и може да се приемат отново.

# 368
  • Мнения: 89
Благодаря, Денис!
Аз съм след пункция от второ инвитро и още сме в очакване на развитието на ембрионите, но е факт, че приемах добавките 3 месеца и на втората пункция извадихме повече яйцеклетки от първият път (първият 4, вторият 7) и повечето от тях се оплодиха. Няма на какво да го отдам, освен на добавките, тъй като съм почти на 40 и с нисък АМХ. Още веднъж огромно благодаря за съветите, които ни даваш тук. Simple Smile

# 369
  • Мнения: 2 420
skirova, кои добавки пихте и по колко?

# 370
  • Мнения: 89
Пих Arginine, NAC, Inositol, витамин B12, D, магнезий, рибено масло, витекс, фолиева киселина, геритамин (което е витамин А+Е комплекс, това само месец), тоест почти всичко, което Денис препоръчва тук в темата. Всичко това за около 3 месеца, не съм си засичала точно. АМХ ми беше 0.5 при първото кандидатстване за фонда май миналата година, след което го мерих този януари и беше 0.76, не знам на какво да го отдам това, може да ми е бил изкуствено понижен заради недостиг на витамин Д, който ми беше на долната граница... Аз още не съм стигнала до успешен финал и е божа работа какво ще се случи от тук насетне, но просто споделям фактите относно яйцеклетките...
Ето на тази фирма съм вземала добавките:



А витамин Д вземам този по-долу, защото вигантола не ми го покачваше:

https://apteka.framar.bg/30064493/%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%81 … 0-%D0%BC%D0%B3-90

# 371
  • Мнения: 250
Здравей Денис, искам да направя изследване за инсулинова резистентност. Ендокринолог е написал толкова грозно, че незнам на да го разчетна. Колко пъти трябва да ми взимат кръв за деня, за да изследват инсулина?Ако имате отговор благодаря.

# 372
  • София
  • Мнения: 35 935
skirova  Hug

Здравей Денис, искам да направя изследване за инсулинова резистентност. Ендокринолог е написал толкова грозно, че незнам на да го разчетна. Колко пъти трябва да ми взимат кръв за деня, за да изследват инсулина?Ако имате отговор благодаря.
Здравей!
Трикратно изследване на Инсулин и КЗ ( 0, 60 и 120 мин.)

# 373
  • Мнения: 250
Благодаря.

# 374
  • Мнения: 3 259
denis, мога ли да те попитам - пиех Ресвератрол, R-ala, Astaxantin,  омега 7, вит. Е, вит. Д, вечерна иглика.
Ресвератолът ми свърши и ще минат поне 2 седмици докато получа нов.
Има ли смисъл да пия това, което имам -
R-ala, Astaxantin, Omega 7, витамин Е и Д. Ще има ли ефект без Ресвератол? Нали действието им е, когато се приемат заедно?

Общи условия

Активация на акаунт