Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 ноем. 2019, 17:31 ч.

Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

• 20 590
  • 459
  •   1
Отговори
# 435
Здравейте, някой има ли впечатления от добавките Еlevit. Търся добавки за подпомагане на зачеването и намерих тези. Прикачам снимка Simple Smile

# 436
  • София
Здравейте, някой има ли впечатления от добавките Еlevit. Търся добавки за подпомагане на зачеването и намерих тези. Прикачам снимка Simple Smile
Скрит текст:
Здравей!
Ще коментирам състава, а всеки да си прецени дали добавката е добра Simple Smile

Пълният състав на Елевит включва следното:
Съставка   Количество
 Фолиева киселина   200 µg  ниска бионаличност, не е метилирана форма
 Метафолин   225 µg   форма с висока бионаличност, но дозата е ниска, трябва да се приема 400мкг
 Докозахексаенова киселина Омега 3 (DHA)   200 mg  ниска доза, почти нищо, бебетата приемат по-високи дози
 Ейкозапентаенова киселина Омега 3 (EPA)   80 mg   никаква доза.... трябва да се приема по 1500мг омега 3
 Желязо (железен фумарат)   14 mg  форма с ниска бионаличност, която не може да повлияе хемоглобина
 Йод (калиев йодид)   150 µg  добра доза
 Витамин B1(тиамин мононитрат)   1,4 mg  става
 Витамин B2 (рибофлавин)   1,4 mg  става
 Ниацин (никотинамид)   18 mg NE  става
Витамин B5 (пантотенова киселина)   6 mg  става
 Витамин B6 (пиридоксин хидрохлорид)   1,9 mg  става
 Витамин B12 (цианокобаламин)   2,6 µg  ниска доза, форма с ниска бионаличност
 Витамин А (ретинол)   771 µg RE  става, но е ниска доза около 2000-2500МЕ
 Биотин (D-биотин)   30 µg  става,но е никаква доза
 Витамин C (L-aскорбинова киселина)   85 mg  става, но е бебешка доза
 Витамин D (холекалциферол) (500 IU)   5 µg  става, бебешка доза
 Витамин E (dl-алфа токоферил ацетат)   10 mg α-TE  форма с ниска бионаличност, токсична
 Цинк (цинков цитрат)   10 mg   става
 Магнезий (магнезиев оксид)   57 mg  никаква доза, форма с ниска бионаличност - трябва да се приема поне по 200-300мг
 Мед (меден сулфат)   1 mg  става, но е висока доза за дозата на цинка - ще го понижи още, а това не е добре
 Селен (натриев селенат)   60 µg  ниска доза, форма с ниска бионаличност, може да се натрупва и да е токсичен

Формите на витамините В-комплекс не са метилирани и който има генетична мутация и не може да ги усвоява няма да са му от полза.
При опити за бебе е добре да се приемат метилирани форми ( защото не всеки прави тези генетични изследвания) ... поне да има полза от това, което приема ... и да не му вреди.
Според мен, този продукт не съдържа нищо по-различно от едни най-обикновени, общи МВ ... дори има много по-добри продукти от него ( като общи МВ).
Не съдържа нищо, с което да се подпомогне репр. с-ма

# 437
Денис, какво мислиш за https://marvi.bg/shop/betteryou-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D … 0-12-%D0%BC%D0%BB. Интересно ми е дали става една фармацевтка ми го похвали.

# 438
  • София
Денис, какво мислиш за https://marvi.bg/shop/betteryou-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D … 0-12-%D0%BC%D0%BB. Интересно ми е дали става една фармацевтка ми го похвали.
Да, това е много хубав продукт Peace

# 439
Да, това е много хубав продукт Peace
Благодаря ти много дали е подходящ само като самостоятелен продукт за дефицит на витамин д, защото тук няма вигантол. Отидох да си взема вигантол и отделно витамин д+к, защото ми свършиха, но всичко е свършило. И не знам дали само спрея е достатъчен.

# 440
  • София
Зависи от продължителността и степента на дефицита на вит. Д ... и от годините -  ако е много голям дефицит напр., може да се наложи да се включи и калциева формула, ако е по-лек - само този продукт е достатъчен.

# 441
  • София
Здравей Денис, искам да те попитам по колко калций и в каква форма трябва да се приема за жизненост и енергия на яйцеклетките при НЯР.

# 442
  • София
Здравей Денис, искам да те попитам по колко калций и в каква форма трябва да се приема за жизненост и енергия на яйцеклетките при НЯР.
Здравей!
Трябва да се приема Калциева формула (не само калций), която съдържа всичко за правилното усвояване на калция,  по схема: 10 дни прием - 10 дни почивка
Доза (дневна) на калция 700-800мг

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 13:01 от denis.

# 443
  • София
Извинявай какво означава калциева формула, съвместно с магнезий, витамин д или различни форми калций, защото останалите добавки ги приемам само без калций.

# 444
  • София
Извинявай какво означава калциева формула, съвместно с магнезий, витамин д или различни форми калций, защото останалите добавки ги приемам само без калций.
Напр. като тази:
https://www.amazon.com/Garden-Life-Raw-Calcium-Supplement/dp/B003L31NM2

# 445
  • София
Много благодаря, разбрах какво имаш в предвид Flowers Hibiscus

# 446
Денис, мога ли да те помоля да ме насочиш колко таблетки от този витамин Д https://sopharmacy.bg/solgar-vitamin-d3-1000iu-25mcg-90tabs.html се равняват на 1 капка Вигантол? Само такъв намерих в кварталната аптека, няма Вигантол. С дефицит на витамин Д съм и досега винаги съм приемала по 5 капки вигантол. Сега обаче се затруднявам да си конвертирам нещо мерните единици Sad Благодаря!

# 447
  • София
Денис, мога ли да те помоля да ме насочиш колко таблетки от този витамин Д https://sopharmacy.bg/solgar-vitamin-d3-1000iu-25mcg-90tabs.html се равняват на 1 капка Вигантол? Само такъв намерих в кварталната аптека, няма Вигантол. С дефицит на витамин Д съм и досега винаги съм приемала по 5 капки вигантол. Сега обаче се затруднявам да си конвертирам нещо мерните единици Sad Благодаря!
Този е много хубав.
1 табл. = 2 капки Вигантол
2 табл. = 4 капки
3 табл. = 6 капки
Ако искаш да са точно 5 капки/ на ден,  трябва да го приемаш по схема: 3-3-3-1-3-3-3-1-3-3-3-1... табл./на ден

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 21:14 от denis.

# 448
Благодаря ти! Т.е. 6 дни по 3 таблетки и 1 ден по 1 таблетка, така не става ли повече общото количество седмично? С Вигантола са 7*5=35 капки седмично.

# 449
  • София
Благодаря ти! Т.е. 6 дни по 3 таблетки и 1 ден по 1 таблетка, така не става ли повече общото количество седмично? С Вигантола са 7*5=35 капки седмично.
Посочих ти сложна схема, извинявай ( явно съм била доста изморена и го сметнах по най-лесния начин, с 10 капки)
Може да го приемаш по схема 3-2-3-2-3-2 ... табл./дн. ... пак се пада по 2500МЕ на ден ( =5 капки Вигантол)

ПП.за първата схема: не е много и не всяка седмица се падат 6 дни по 3 капс.- следващата са 5 дни и т.н., променя се.

Общи условия

Активация на акаунт