Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

  • 52 563
  • 760
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 35 813
Денис, какво мислиш за https://marvi.bg/shop/betteryou-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D … 0-12-%D0%BC%D0%BB. Интересно ми е дали става една фармацевтка ми го похвали.
Да, това е много хубав продукт Peace

# 436
  • Мнения: 606
Денис, какво мислиш за https://marvi.bg/shop/betteryou-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D … 0-12-%D0%BC%D0%BB. Интересно ми е дали става една фармацевтка ми го похвали.
Да, това е много хубав продукт Peace
Благодаря ти много дали е подходящ само като самостоятелен продукт за дефицит на витамин д, защото тук няма вигантол. Отидох да си взема вигантол и отделно витамин д+к, защото ми свършиха, но всичко е свършило. И не знам дали само спрея е достатъчен.

# 437
  • София
  • Мнения: 35 813
Зависи от продължителността и степента на дефицита на вит. Д ... и от годините -  ако е много голям дефицит напр., може да се наложи да се включи и калциева формула, ако е по-лек - само този продукт е достатъчен.

# 438
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравей Денис, искам да те попитам по колко калций и в каква форма трябва да се приема за жизненост и енергия на яйцеклетките при НЯР.

# 439
  • София
  • Мнения: 35 813
Здравей Денис, искам да те попитам по колко калций и в каква форма трябва да се приема за жизненост и енергия на яйцеклетките при НЯР.
Здравей!
Трябва да се приема Калциева формула (не само калций), която съдържа всичко за правилното усвояване на калция,  по схема: 10 дни прием - 10 дни почивка
Доза (дневна) на калция 700-800мг

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 13:01 от denis.

# 440
  • София
  • Мнения: 3 412
Извинявай какво означава калциева формула, съвместно с магнезий, витамин д или различни форми калций, защото останалите добавки ги приемам само без калций.

# 441
  • София
  • Мнения: 35 813
Извинявай какво означава калциева формула, съвместно с магнезий, витамин д или различни форми калций, защото останалите добавки ги приемам само без калций.
Напр. като тази:
https://www.amazon.com/Garden-Life-Raw-Calcium-Supplement/dp/B003L31NM2

# 442
  • София
  • Мнения: 3 412
Много благодаря, разбрах какво имаш в предвид Flowers Hibiscus

# 443
  • Мнения: X
Денис, мога ли да те помоля да ме насочиш колко таблетки от този витамин Д https://sopharmacy.bg/solgar-vitamin-d3-1000iu-25mcg-90tabs.html се равняват на 1 капка Вигантол? Само такъв намерих в кварталната аптека, няма Вигантол. С дефицит на витамин Д съм и досега винаги съм приемала по 5 капки вигантол. Сега обаче се затруднявам да си конвертирам нещо мерните единици Sad Благодаря!

# 444
  • София
  • Мнения: 35 813
Денис, мога ли да те помоля да ме насочиш колко таблетки от този витамин Д https://sopharmacy.bg/solgar-vitamin-d3-1000iu-25mcg-90tabs.html се равняват на 1 капка Вигантол? Само такъв намерих в кварталната аптека, няма Вигантол. С дефицит на витамин Д съм и досега винаги съм приемала по 5 капки вигантол. Сега обаче се затруднявам да си конвертирам нещо мерните единици Sad Благодаря!
Този е много хубав.
1 табл. = 2 капки Вигантол
2 табл. = 4 капки
3 табл. = 6 капки
Ако искаш да са точно 5 капки/ на ден,  трябва да го приемаш по схема: 3-3-3-1-3-3-3-1-3-3-3-1... табл./на ден

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 21:14 от denis.

# 445
  • Мнения: X
Благодаря ти! Т.е. 6 дни по 3 таблетки и 1 ден по 1 таблетка, така не става ли повече общото количество седмично? С Вигантола са 7*5=35 капки седмично.

# 446
  • София
  • Мнения: 35 813
Благодаря ти! Т.е. 6 дни по 3 таблетки и 1 ден по 1 таблетка, така не става ли повече общото количество седмично? С Вигантола са 7*5=35 капки седмично.
Посочих ти сложна схема, извинявай ( явно съм била доста изморена и го сметнах по най-лесния начин, с 10 капки)
Може да го приемаш по схема 3-2-3-2-3-2 ... табл./дн. ... пак се пада по 2500МЕ на ден ( =5 капки Вигантол)

ПП.за първата схема: не е много и не всяка седмица се падат 6 дни по 3 капс.- следващата са 5 дни и т.н., променя се.

# 447
  • Мнения: X
Разбрах сега, не отчетох, че се променя поредността на таблетките през следващите седмици.

Благодаря още веднъж Flowers Hibiscus

# 448
  • Мнения: 338
Здравейте момичета!
Имам казус - мисля да си взема Агнес да си регулирам цикъла, защото се удължава, а ми писна да не знам кога да очаквам следващия и да се чудя дали този път ще е 30 или 37 дни Persevere (по принцип от няколко години ми е нередовен от 28 до 37-38 дни).
Имах мисед края на Ноември, бях на ОК до 16-ти Декември и на 19-ти ми дойде. Януари ми дойде на 17-ти, Февруари на 21-ви а миналия месец на 30-ти.
Знам и че след А цикъла се регулира 2-3 месеца, но при положение, че ми е нередовен ме съмнява точно сега да се оправи без добавки. Най- вероятно следващия М ще е чак Май месец... Та искам да ги сложа тия хормони в ред, ще си взема и вечерна иглика пак.
Относно Агнеса  - кога се започва приемът му и до кога се взема? От началото на М до О или през целия цикъл?
Благодаря на отговорилите Simple Smile

# 449
  • София
  • Мнения: 35 813
Здравейте момичета!
Скрит текст:
Имам казус - мисля да си взема Агнес да си регулирам цикъла, защото се удължава, а ми писна да не знам кога да очаквам следващия и да се чудя дали този път ще е 30 или 37 дни Persevere (по принцип от няколко години ми е нередовен от 28 до 37-38 дни).
Имах мисед края на Ноември, бях на ОК до 16-ти Декември и на 19-ти ми дойде. Януари ми дойде на 17-ти, Февруари на 21-ви а миналия месец на 30-ти.
Знам и че след А цикъла се регулира 2-3 месеца, но при положение, че ми е нередовен ме съмнява точно сега да се оправи без добавки. Най- вероятно следващия М ще е чак Май месец... Та искам да ги сложа тия хормони в ред, ще си взема и вечерна иглика пак.
Относно Агнеса  - кога се започва приемът му и до кога се взема? От началото на М до О или през целия цикъл?
Благодаря на отговорилите Simple Smile
Здравей!
Схемата на прием е от М до М и за да има някакъв ефект, трябва да се приема от 3 до 6 месеца, поне.

Общи условия

Активация на акаунт