Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

  • 52 832
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравейте, молбата ми е към Денис.
Скрит текст:
Може ли да ми кажеш как действа транс ресвератрола. Чета на български и на английски, но на места информацията си противоречи. Например пишеше на едно място, че намалява естрогените, а на друго място, че действа като естроген и аз доста се обърках.
И още един въпрос пречи ли да се пие билков чай от бял равнец, детелина, лайка, мента и Малина с всички останали добавки за РС?
Ще съм много благодарна, ако ми кажете!
Да, ресвератрола може да има естрогенни ефекти, може да засили ефекта на естрогена в организма.
Ще засили също ефекта на билките, които са богати на фитоестроген, вкл. люцерна, черен кохош, ленено семе, женско биле, червена детелина, соя и т.н.
В случая, се приема най-вече, заради силния си антиоксидантен ефект.
Ако имаш притеснения, следи нивата на естрогените.


Здравей Денис,
С дефицит на витамин Д съм (12, при референтни 40-80).
Докторът ми каза да взимам дражета от 5000 IU.
Не ми каза на коя марка. Тези дали са добри ?
Скрит текст:

Здравей!
И двата са хубави, който си избереш Peace

# 61
  • Мнения: 7 182
Денис, а за този вит.Д какво ще кажеш? Пише, че е 'холекалциферол от масло от черен дроб на треска'

https://remedium.bg/bones/solgar-vitamin-d3-90tabs.html

# 62
  • София
  • Мнения: 35 919
Денис, а за този вит.Д какво ще кажеш? Пише, че е 'холекалциферол от масло от черен дроб на треска'
https://remedium.bg/bones/solgar-vitamin-d3-90tabs.html
Хубав е  Peace

# 63
  • Мнения: 77
Здравей, Денис.
Миналият месец ми правиха хистероскопия и докторът премахна ендометриален полип. В клиниката повториха спермограмата на моят съпруг и се оказа, че прогресивно подвижните сперматозоиди от 53%, изследвани през март в друга репр.клиника, са намалели до около 28-30%. В тази връзка ни изписаха Профекунд, който трябва да пием в продължение на 3 месеца и да правим опити.
Активните му съставки за жени, взети от сайта, са Мака (Lepidium meyenii), екстракт от плодове на Вотекс(Vitex agnus-castus) и Quatrefolic.
За мъже са Екстракт 4:1 от корен Мака (Lepidium meyenii) - 200 мг, Олигомерни проантоциниадини (от екстракт от гроздови семена, Vitis vinifera) - 60 мг, Коензим Q10 - 10 мг, цинк (от Lynside Forte® 100k Zn) - 10 мг и Селен (от Lynside Forte® Seleniu 2000+) - 55 мг.
Мисля да купя съставките по отделно и така да ги приемаме, след като приключим с приема този на Профекунда този месец. Би ли ми казала в какво съотношение да бъдат? Не зная дали има значение, но аз в момента пия глюкофаж поради нарушен глюкозен толеранс. Отделно, желязото ми е на долна граница - 13 при референтни стойности 10.7-32,2. Би ли ми препоръчала нещо и за него? И сутрин приемам Neofolic и сега се чудя дали да не го спра, тъй като приемам и Профекунд, а той също има фолиева киселина.
Относно влошената спермограма, ме посъветваха да потърся във форума тема за мъжки фактор и там да прочета за добавки и витамини. Ще съм ти благодарна ако ме посъветваш нещо и в тази посока.
Благодаря!

# 64
  • Мнения: 42
Здравейте , момичета . Днес си купих витамин Е , въпроса ми е как да го взимам. Бях чела , че се приема след О , до следващия цикъл ли трябва да го приемам . Или през целия месец .Благодаря предварително .

# 65
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей, Денис.
Миналият месец ми правиха хистероскопия и докторът премахна ендометриален полип.
Скрит текст:
В клиниката повториха спермограмата на моят съпруг и се оказа, че прогресивно подвижните сперматозоиди от 53%, изследвани през март в друга репр.клиника, са намалели до около 28-30%. В тази връзка ни изписаха Профекунд, който трябва да пием в продължение на 3 месеца и да правим опити.
Активните му съставки за жени, взети от сайта, са Мака (Lepidium meyenii), екстракт от плодове на Вотекс(Vitex agnus-castus) и Quatrefolic.
За мъже са Екстракт 4:1 от корен Мака (Lepidium meyenii) - 200 мг, Олигомерни проантоциниадини (от екстракт от гроздови семена, Vitis vinifera) - 60 мг, Коензим Q10 - 10 мг, цинк (от Lynside Forte® 100k Zn) - 10 мг и Селен (от Lynside Forte® Seleniu 2000+) - 55 мг.
Мисля да купя съставките по отделно и така да ги приемаме, след като приключим с приема този на Профекунда този месец. Би ли ми казала в какво съотношение да бъдат? Не зная дали има значение, но аз в момента пия глюкофаж поради нарушен глюкозен толеранс. Отделно, желязото ми е на долна граница - 13 при референтни стойности 10.7-32,2. Би ли ми препоръчала нещо и за него? И сутрин приемам Neofolic и сега се чудя дали да не го спра, тъй като приемам и Профекунд, а той също има фолиева киселина.
Относно влошената спермограма, ме посъветваха да потърся във форума тема за мъжки фактор и там да прочета за добавки и витамини. Ще съм ти благодарна ако ме посъветваш нещо и в тази посока.
Благодаря!
Здравей!
Мака, не е много добър избор, след като си имала полип, защото повишава нивата на естрогените и тестостерона, а това провокира растежа на полипите.
За мъжете няма проблем, но жените е добре да внимават с Маката.
Витекс - всеки производител си посочва дозата и тя се спазва. Дозата се определя от това, дали е билка или екстракт от билката.
Quatrefolic е метилирана ФК, дозата е 400мкг/дн.
За мъже:
Мака - приема се в дози 1000-1500мг/дн.
Екстракт от гроздови семена- приема се на гладно, 150 до 450мг/дн
Коензим Q10 - трябва да е форма ubiquinol - доза 200мг/дн., ако не е посочено, че е ubiquinol - дозата се удвоява ( 400мг/дн., поне)
Цинк - 50мг/дн.
Селен - 200мг/дн.

Желязото се тълкува заедно с други показатели и е желателно дозата да се определи от лекар ( хематолог).
Другият вариант е да се следят серумните  му нива, заедно с ЖСК, феритин, трансферин, В12, ФК, еритроцити и т.н.
За подпомагане на СГенезата може да се приемат още:
Аргинин, Л-Карнитин, NAC
Лутеин, Астаксантин
Омега 3 - DHA
Женшен, Сибирски женшен, Mucuna Pruriens
Вит. Е, Бета Каротин, Вит.С, Вит. В12
Кверцетин
Протеин
Колаген
Хиалуронова киселина
Фруктоза
Колкото повече добавки приема, толкова и ефекта ще е по-добър.


Здравейте , момичета . Днес си купих витамин Е , въпроса ми е как да го взимам. Бях чела , че се приема след О , до следващия цикъл ли трябва да го приемам . Или през целия месец .Благодаря предварително .
Здравей!
Дозата е 400МЕ/дн., приема се след хранене, от М до М ( или постоянно).
ПП.
След О. се приема, ако до О. се приема Геритамин/Герикапс ( те съдържат вит. А и Вит.Е)

# 66
  • Мнения: 77
Здравей, Денис.
Благодаря за изчерпателния отговор. Всички свързани с желязото изследвания са пускани от хематолог. Ще започна да ги пия по старата схема. Това са сироп Билкова кръв, ампули Тотема и b12.
За маката разбрах, няма да я приемам. В този случай, какво би ми препоръчала да пия, за да спомогна процеса по зачеване или като цяло подобряване на фертилността?
Благодаря ти!

# 67
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей, Денис.
Благодаря за изчерпателния отговор. Всички свързани с желязото изследвания са пускани от хематолог. Ще започна да ги пия по старата схема. Това са сироп Билкова кръв, ампули Тотема и b12.
За маката разбрах, няма да я приемам. В този случай, какво би ми препоръчала да пия, за да спомогна процеса по зачеване или като цяло подобряване на фертилността?
Благодаря ти!
Могат да се приемат много неща - доказали сме многократно, че комбинацията от определени витамини, минерали, ЕМК, АК, антиоксиданти и т.н. влияе много добре на репродуктивната система.
Без билки, не съм им голям фен, защото те действат пряко на  хормоните - богати са на фитоестрогени, а те може да са повече опасни, отколкото полезни. Повишават естрогените, а те лесно се конвертират в андрогени (тестостерон и т.н.), от друга страна пък потискат функцията на ЩЖ, което влияе на метаболизма, респ. влияе зле на инсулиновата чувствителност, синтеза на пролактин ( повишава го-  т.е и за това трябва да се внимава) и т.н.
Та, това което може да се приема и което дори и да не помогне, поне няма да навреди са:
Вит. А и Е
Инозитол, Аргинин, NAC
Омега 3, Омега 7, МВИ, Астаксантин, Ликопен
вит. В-комплекс, вит. С, вит. Д
Калциева формула
R-ALA, CoQ10, Астаксантин, Ресвератрол
PQQ, Таурин
Колаген тип 1 и Протеин
За постигане на максимален, синергичен ефект са много важни  формите, дозите и начина на прием.

Тази комбинация, е с ползи и за удължаване на пременопаузата ( която продължава от 1-2 до 10 и повече години) и успява да намали неприятните симптоми свързани с нея.
Докато успяваме да постигнем един добър хормонален баланс, удължавайки пременопаузата, тялото ще функционира нормално и всяка жена ще изглежда млада и свежа Wink, въпреки годините си.

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 14:43 от denis.

# 68
  • Мнения: 190
Здравей Денис, благодаря ти за всички разяснения, които даваш, много са полезни.
Моля те да погледнеш едни продукти, дали са добри.
http://www.boost.asia/coq10-coenzyme-q10.html
Благодаря!
http://www.boost.asia/pqq-pyrroloquinoline-quinone.html

# 69
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей Денис, благодаря ти за всички разяснения, които даваш, много са полезни.
Моля те да погледнеш едни продукти, дали са добри.
http://www.boost.asia/coq10-coenzyme-q10.html
Благодаря!
http://www.boost.asia/pqq-pyrroloquinoline-quinone.html
Супер са Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравей Денис, бих искала да те попитам нещо. Пия колаген тип-1 от 4 месеца трябва ли да го спирам за почивка и за колко време или да не се спира, с НЯР съм.

# 71
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей Денис, бих искала да те попитам нещо. Пия колаген тип-1 от 4 месеца трябва ли да го спирам за почивка и за колко време или да не се спира, с НЯР съм.
Не е нужно да го спираш и ако може да си го позволиш, може да го приемаш постоянно, без почивки, с години.
След определена възраст (20 год), тялото започва да губи колаген ( с 1,5% на година или с 15% на всеки 10 год.) и всяка една добавка, богата на АК (колаген, протеин) му е само от полза - доставяш чиста суровина, за синтез на колаген, където трябва ( коса, кожа, репр. с-ма, органи, тъкани, съдове, мускули и т.н.)

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 21:10 от denis.

# 72
  • Мнения: 198
Привет ! Искам да се обърна към Денис !
Приемам адски много добавки , но доста хаотично и нямам информация кога и кое след кое е най- добре да взимам. Имам и ИР и почти изчерпан резерв .
Приемам :
UBIQUINOL 100 mg
L- Arginine
SPIRULINA
Vit D3 250 mcg
Collagen - 1000 mg 1,3 type
NAC 600 mg
Omega3
DHEA
Vit E
Biotin
Vitex&Maca в добавка Profekund , които скоро ще взимам отделно .
PYCNOGENOL
Може ли съвет кое след кое е най-добре да взимам и по кое време ?

# 73
  • Мнения: 1 719
Здравей Денис, благодаря ти за всички разяснения, които даваш, много са полезни.
Моля те да погледнеш едни продукти, дали са добри.
http://www.boost.asia/coq10-coenzyme-q10.html
Благодаря!
http://www.boost.asia/pqq-pyrroloquinoline-quinone.html
Аз си поръчвам точно тези повече от година.

# 74
  • Мнения: 190
Здравей Денис, благодаря ти за всички разяснения, които даваш, много са полезни.
Моля те да погледнеш едни продукти, дали са добри.
http://www.boost.asia/coq10-coenzyme-q10.html
Благодаря!
http://www.boost.asia/pqq-pyrroloquinoline-quinone.html
Аз си поръчвам точно тези повече от година.
Bubastet, имаш ли представа къде се произвеждат? Цените са доста ниски и на фона на добавките от други марки, направо смешни, та се чудя дали са качествени? Затова попитах Денис?

Общи условия

Активация на акаунт