Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

  • 53 064
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 130
Здравейте може ли да се  взимат добавка или направи нещо че доминантия фоликул  при стимулация за инвитро  да не избързва много на големина. Имаше разлика 6 мм от втория и 8 от третия ,9 от четвъртия.
Благодаря предварително.

# 691
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте може ли да се  взимат добавка или направи нещо че доминантия фоликул  при стимулация за инвитро  да не избързва много на големина. Имаше разлика 6 мм от втория и 8 от третия ,9 от четвъртия.
Благодаря предварително.
Здравей!
Няма добавка, с която да може да се контролира това - само с медикаменти, т.нар. антагонисти на гонадотропин освобождаващия хормон, но дали и кога точно да се приложи се преценява само от лекаря.
Фоликулите се развиват по различен начин и с различно темпо - едни ще се развиват по-бързо, други по-бавно, в даден момент някои ще спрат да се развиват, по-малките може да започнат да се развиват по-бързо и от тях дори може да се извадят и по-кач-вени яйцеклетки и т.н. 
Вие може само да следите какво се случва, чрез УЗ прегледи и изследване на хормоните ЛХ, Прогестерон, Е2 , през 2-3  дни, дори и всеки ден, за всичко друго лекаря преценява.
Стискам палци и чакаме хубави новини Peace

# 692
  • Мнения: 867
Денис здравей, това са ми резилтатите от имунологията, имам леко завишени нк клетки, изписана ми е терапия за 1 месец с Ортомол натал, имаш ли наблюдения за него, дали наистина би повлиял нк клетките.

# 693
  • София
  • Мнения: 35 941
Скрит текст:
Денис здравей, това са ми резилтатите от имунологията, имам леко завишени нк клетки, изписана ми е терапия за 1 месец с Ортомол натал, имаш ли наблюдения за него, дали наистина би повлиял нк клетките.
Здравей!
Малко вероятно е този продукт да повлияе NK клетките.
Според мен, няма да ти навреди, ако искаш си го пий, но и следи нивата.
От омега 3, DHA има инхибиращ ефект върху по-високите им нива ( но в този продукт, кол-вото и е малко)
дозата DHA е 1000мг/дн.
Може да се ползва също ФК ( метилирана форма), МВИ , R-ALA, Ацетилхолин ... те в много случаи успяват да държат в нормални граници NK-клетките
Ако си била болна може нивата да са повишени и от това?!

# 694
  • Мнения: 867
Виждам че сами по себе си са в норма, но когато се съберат индекса става една идея по висок. Сега като се замисля това беше периода, когато ме наболяваше леко гърлото. Заедно с тях пеиемам и от 3 месеца fh pro women. Според теб как да ги пия сутрин на гладно? Или да хапна нещо.

# 695
  • Мнения: 312
Здравей ,Денис..зная,че коментираме хормоните в друга тема,но обещах да пиша.
Резултатите от 16ти ден на цикъла са готови.Прилагам снимка по-долу.Утре ще ги коментирам и с Аг .
Накратко изследвания на 11ден от Ц (овул.фаза) Естеадиол 192pg.ml и ЛХ 5,75.
Преглед при Аг на 13ти ден ,на който се видя малка киста в дясно заради Не спукан фолукул.
Отново изследвания на 16ти ден.....За протокола миналия месец на 16ти ден ЛХ беше 16,42,а Естрадиола 111.
Виждам че и Анти ТПО е високо (с Хашимото съм от 10 години,ТСХ 1,74)
Как мога да го сваля,преди години съм правила курсове със селен,но вече нямам спомен за подробности?
Как да покача ЛХ(от вчера пия Дуфасон)?
Пишеш ,че от тези резултати ще се разбере каква е кистата.Какво е твоето мнение?
Благодаря ти! ☘

[/b]
Здравей,Денис.
Имам въпрос отностно Дуфастона.
Скрит текст:
След преглед при Аг втори пореден месец се установява,че нямам ОВУ.Според нея е заради ниски нива на ЛХ...видя се и НЕ спукан фоликул в дясно,който тя нарече малка киста.
Изписа ми дуфасон от 15 до 25 ден на Ц.
Има ли значение по кое време на деня се приема и при евентуална късна ОВУ в следващите месеци,не би ли  стопирал процеса на О?

Утре 16ти ден от Ц отново ме кара да пусна ЛХ и прогестерон.Знам че Прогестерон се пуска на 7ми ден след доказана О и ако не бъркам ЛХ на трети ден от Ц?!
Целта ни е забременяване.
Здравей!
Когато има киста е малко вероятно да има О.
Трябва да мислиш сега как да изчезне по-бързо тази киста, а не за предполагаема О.
ЛХ и Прогестерона ще покажат ( донякъде) каква е кистата,... ако ти е възможно, пусни и Е2.
Започни Дуфастона след като излязат резултатите, 1-2 дни, по-късно да го започнеш не е проблем.
Ще чакам да пишеш.


# 696
  • Мнения: 573
Денис, това ли са добри предложение и по колко на ден трябва да се пият

 https://healthstore.bg/now-ultra-omega-3-fish-oil-90-drazheta?gc … -5556722972841176

https://healthstore.bg/pure-nutrition-omega-3-fish-oil-300-drazheta

Благодаря!

# 697
  • София
  • Мнения: 35 941
Скрит текст:
Здравей ,Денис..зная,че коментираме хормоните в друга тема,но обещах да пиша.
Резултатите от 16ти ден на цикъла са готови.Прилагам снимка по-долу.Утре ще ги коментирам и с Аг .
Накратко изследвания на 11ден от Ц (овул.фаза) Естеадиол 192pg.ml и ЛХ 5,75.
Преглед при Аг на 13ти ден ,на който се видя малка киста в дясно заради Не спукан фолукул.
Отново изследвания на 16ти ден.....За протокола миналия месец на 16ти ден ЛХ беше 16,42,а Естрадиола 111.
Виждам че и Анти ТПО е високо (с Хашимото съм от 10 години,ТСХ 1,74)
Как мога да го сваля,преди години съм правила курсове със селен,но вече нямам спомен за подробности?
Как да покача ЛХ(от вчера пия Дуфасон)?
Пишеш ,че от тези резултати ще се разбере каква е кистата.Какво е твоето мнение?
Благодаря ти! ☘

Скрит текст:
[/b]
Здравей,Денис.
Имам въпрос отностно Дуфастона.
Скрит текст:
След преглед при Аг втори пореден месец се установява,че нямам ОВУ.Според нея е заради ниски нива на ЛХ...видя се и НЕ спукан фоликул в дясно,който тя нарече малка киста.
Изписа ми дуфасон от 15 до 25 ден на Ц.
Има ли значение по кое време на деня се приема и при евентуална късна ОВУ в следващите месеци,не би ли  стопирал процеса на О?

Утре 16ти ден от Ц отново ме кара да пусна ЛХ и прогестерон.Знам че Прогестерон се пуска на 7ми ден след доказана О и ако не бъркам ЛХ на трети ден от Ц?!
Целта ни е забременяване.
Здравей!
Когато има киста е малко вероятно да има О.
Трябва да мислиш сега как да изчезне по-бързо тази киста, а не за предполагаема О.
ЛХ и Прогестерона ще покажат ( донякъде) каква е кистата,... ако ти е възможно, пусни и Е2.
Започни Дуфастона след като излязат резултатите, 1-2 дни, по-късно да го започнеш не е проблем.
Ще чакам да пишеш.

Според мен, е или лутеинова киста, или е ЛУФ, защото прогестерона е висок.
Ще чакам да споделиш какво е мнението на лекаря.

Да, МАТ са високи и си показват че си Хашимото.
Освен ТСХ следи също и Т3 и Т4 - те също са много важни, дори по-важни от ТСХ ( който е нещо като техен коректив, но има много случаи при които тази му функция не се получава Simple Smile и не е обективен - напр.при вторична/третична Хипофункция на ЩЖ)
Да, селена е важен за ЩЖ и антителата, добре е да се приема.


Chory
Да, и двата продукта са хубави - който си избереш.
По 2 капс. на ден и от двата, приема се след хранене, по-мазно

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 08:10 от denis.

# 698
  • Мнения: 3 260
Извинявам се и аз, защото не е по темата, но февруари лекарката ми каза, че имам малка киста от неспукан фоликул. Отказва да види отново дали е изчезнала. Нямала никакво значение такава малка киста. Явно трябва да сменя лекаря.
denis, дали следващите месеци следва да имам овулация, ако кистата стои?

# 699
  • Мнения: 990
Denis., може ли да се приема МВИ по време на подготовка за ЗЕТ с Естрофем.

# 700
  • Мнения: 10
Здравей Денис,
Мога ли да те попитам дали тези форми н добавките на Селен и Вит.Д са добри:

Благодаря!




# 701
  • София
  • Мнения: 35 941
Извинявам се и аз, защото не е по темата, но февруари лекарката ми каза, че имам малка киста от неспукан фоликул. Отказва да види отново дали е изчезнала. Нямала никакво значение такава малка киста. Явно трябва да сменя лекаря.
denis, дали следващите месеци следва да имам овулация, ако кистата стои?
Да, смени я - не може да ти отказва преглед - кистата може да намалява, но ако случайно расте, това може да е и опасно за теб. Да беше и казала, че имаш силни болки, можеше да те види на УЗ Simple Smile

Ако има киста е малко вероятно да има О., но не е изключено - зависи от кистата, вида ѝ, защото кистите са най-различни, от големината, и дали намалява или не, както и от това, как и влияят различните хормони ( дали расте или намалява от някои от тях и от кои точно)... т.е малко е сложно.


Denis., може ли да се приема МВИ по време на подготовка за ЗЕТ с Естрофем.
Да, може да се приема - до трансфер.



 Ilinda
Нищо не виждам - посочи ми формите и дозите или ми пусни линкове към продуктите

# 702
  • Мнения: 10
Извинявай, ще пусна линкове:

https://www.hollandandbarrett.com/shop/product/holland-barrett-s … 3201?skuid=003204

https://superself.io/products/vitamin-d3-k2

Искам да  знам дали формите им са добри и дали са натурални?
Надявам се да се видят сега, благодаря предварително!

# 703
  • София
  • Мнения: 35 941
Извинявай, ще пусна линкове:
https://www.hollandandbarrett.com/shop/product/holland-barrett-s … 3201?skuid=003204
https://superself.io/products/vitamin-d3-k2
Искам да  знам дали формите им са добри и дали са натурални?
Надявам се да се видят сега, благодаря предварително!
И двата продукта са хубави - формите са с висока бионаличност

# 704
  • Мнения: 130
Знае ли някои защо калция се пие   и се правят паузи

Общи условия

Активация на акаунт