Магията на изтока - тема 59

  • 17 255
  • 763
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 9 198
Първият ми корейски сериал е Лунните любовници. Препоръчаха го в темата за sci-fi и фентъзи сериали. Изгледах го за 3 дни Scream и се влюбих в Джун-ги и в Kang Ha-neul.
Ха,а аз до 3 сутринта гледах Dark Hug
Това е съвсем нормално,всички сме приминали през това.После ще те научим как и по-бързо да ги гледаш.

Цитат
Покрай това прочетох, че именно Джун-Ги е въвел модата на flower boys. Вярно ли е това?
Аз все си мислех,че е Мими - Lee Min Ho,но може да идва от Халю вълната,което означава,че може и да е Дам Дук -Bae Yong Joon.

Шош,Dragon Zakura е от онзи тип мотивираща драма,която ти показва послания,които ще ти помогнат във всеки етап от живота.За промяната,осъзнаването,амбицията и вярата в човека.
Как си го прописнала?
Имаше и корейска версия,май.

Дане,разбирам,за Барона Heart
Четох,че Раба е дублирана,чащото нещо не харесали акцента и.
Едногласов ли е? Много мразя като тегля и да го има само при руснаците с озвучка - едногласов.Убиват желаниео за гледане.

# 646
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ха,а аз до 3 сутринта гледах Dark Hug
Има отделна тема за ДарК:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1126735
https://www.bg-mamma.com/?topic=1136689

Много помага за разбирането темата.


Аууууу ... Bae Yong Joon  е много готин Broken Heart

# 647
  • MJF
  • Мнения: 8 592
А така! Ден на новите попълнения.

Eleonora_27, привет. На далекоизточния фронт темата за плистичните корекции е някак си толкоз "в норма", че отдавна не я забелязвам. Въобще. За половите характиристики, кой гримиран, кой накичен също. Smile

Туй ме подсети за нещо. Гледам ги аз далекоизточните не от вчера на леда. Специално японците, корейците и китайците, хем в спорт който се води и изкуство- фигурното пързаляне. Та тоалетите им , прическите им , жестовете им, разни залитания към плюшени "аксесоари"......направо отдавна "не ги виждам/забелязвам". Само от време на време разбире се ми иде да взема гребен и малко да ги разроша, особено като ми застанат по калъп с една стрижка. Mr. Green всичко друго преживавям, вкл. хавлиените чорапи на официални обувки и рокля/пола у зрителките от далекоизточния фронт. Laughing

Tuon, а де, и аз се зачудих като ви прочетох за Dragon Zakura как не съм го изгледала до сега, но си го обясних че не сте ми го рекламирали както трябва Mr. Green . Не с У а с HD напред Laughing. Иначе на далекоизточния фронт подобни сюжети съм гледала. Последно помня адаша Шо - My High School Business

Мда, "мотая се" е точния глагол в момента на фронта. И още малко ще се помотая защото се ядосвам на леда. Няма кой да вземе решение и да отмени световното първенство другата седмица.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 10:37 от Шошулчо

# 648
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
А модата, мъжете да са гримирани, само при корейците ли е? Японците гримират ли се?

Джун-Ги няма пластични операции, нали?

Личи ти, че си в началото. Това е първи признак на заразата. Гледаш хубавите мъже, които са толкова различни, искаш още и още сериали, започваш да не спиш по цели нощи, защото си запленена.
Напълно нормално.
Всичко сме преминали през това, но повечето от нас преди доста години. Сега вече си караме спокойно и не се впечатляваме много.

И, да. Гримират се азиатците. Не мога да кажа, че е масово, навсякъде, но това е част от културата им.
Дълга е темата, а нямам възможност да пиша много.

Относно Джун Ки... Мисля, че има, да, очите. Виждала съм негови ученически снимки.
Това е като рутинна операция за почти всеки кореец, който е решил да влиза в този бизнес. Нямат двоен клепач, искат и да ги "отворят" повече. Очите за тях са най-важни.
При корейските мъже е по-рядко, но го има.
При жените е масово.

И сама можеш да видиш before and after на всеки известен кореец/корейка, които те интересуват. Изписваш името му, след това plastic surgery before after и гледаш.

# 649
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Личи ти, че си в началото. Това е първи признак на заразата.
Чиста зараза. Особено след много гледане на американски сериали.

Защо мъжете си боядисват косите в червени отенъци?

Корейците имат цензура за секс сцени във филмите и сериалите, или самите актьори отказват да участват в такива сцени?

Май и голи сцени няма.

# 650
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 818
Благодаря за посрещането!

Че Джин Хьок, голям сладур е наистина! В "Тунел" ми хареса всичко - историята, героите, как всяко нещо си дойде на мястото, всяка линия се затвори. Без много приказки усетих как се зараждат чувства, колегиалността. Изобщо много ми хареса. Имах първи сън с някой, който говори на корейски.

"Лунните любовници" са следващите. След голяма борба за сийд най-накрая са свалени. Търся си и още нещо подобно на "Тунел".

# 651
  • Мнения: 9 198
Е,във филмите по-има.Ама ако очакваш да е Игри на тронове- не.Някоя сцена под душа,за да покаже Той плочките на корема.
Корейците са благочестив народ,повлиян от конфуцианство и най-много да се държат за ръцете.Всичко останало го правят,ама не го показват.Най-много някоя целувка и ако е преди 6-ти епизод си е наистина неочаквано.
Сега и за целувките не очаквай кой знае какво.

Bae Yong Joon  с този си вид е точно от 4-те бога/Легендата.
Той вече не снима.

Шош,пак ние виновни Hug

Мирел,виж дали Circle ще ти допадне.

Дане,на 3 март е почнал Wu Xin: The Monster Killer 3 с Елвис.Не,че съм гледала предишните.Дали трябва?
Тук са всички за март.
Само от снимката ми се разхлопа сърцето.Heart
Скрит текст:

# 652
  • DE
  • Мнения: 9 068
"Wu Xin: The Monster Killer" съм гледала 1 сезон без последния епизод, а там се появава Майки. Няма субтитри. Втори е преведен до някъде  и ако се появи превод ще го гледам, аз точно в първи сезон открих Елвис Heart Eyes има разкошен ост, пускала съм го в изпълнение на Джоу Шън и колега в двубоите на "The Voice of China 3"


Лайфа е великолепен.


А там има и много други любимци, например Zhang Ruo Yun които не мога да гледам в хубавия "Joy of Life" пак заради дублажа, да го преведеш и да има само озвучка Imp а и той има разкошен глас който искам да слушам.
Доколкото видях в 3 част има намеци за съвремие, би ми било интересно, ще изчакаме.

# 653
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Е,във филмите по-има.Ама ако очакваш да е Игри на тронове- не.Някоя сцена под душа,за да покаже Той плочките на корема.
Корейците са благочестив народ,повлиян от конфуцианство и най-много да се държат за ръцете.Всичко останало го правят,ама не го показват.Най-много някоя целувка и ако е преди 6-ти епизод си е наистина неочаквано.
Сега и за целувките не очаквай кой знае какво.
Не не. Аз не съм приверженик на бруталните секс сцени и на многото голота в американските сериали. Даже направо ми е писнало. Миналата година от една такава сцена в Американски богове направо получих пост-травматичен стрес Scream

Просто ми стана интересно, дали е цензура или е отказ на самите актьори да участват в такива сцени.


Успокоително е, че корейците все пак имат плочки. Започнах да си мисля, че се спукват от диети, за да приличат на тийнове. И в същото време се чудя, дали корейките харесват нашите мускулести брадясали мачовци.


Защо Bae Yong Joon не снима вече? Защото е възрастен ли?

# 654
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Eleonora_27, най-точното и кратко определение за корейците и това, за което питаш е... Консервативни са. Много консервативни. Технологично развити, но страшно консервативни във всичко.
Ще разбереш и ще се убедиш сама. Всеки техен сериал е просмукан от този пуст консерватизъм. Изключенията са редки.

Miriel, щом си харесала Че Джин Хьок, ще се разберем много бързо. Той e един от големите ми корейски любимци и съм гледала почти всичко с него.
На 28 март ще започне нов негов сериал Rugal. Криминална драма. Гледам само текущо, така че винаги коментирам, веднага след излъчването в Корея



Можеш да метнеш някой и от последните му сериали, например, Devilish Charm (изписват го и като Devilish Joy) е прилична корейска романтична история.
Ще изплакнеш очи по Че Джин Хьок, а и главната актриса е симпатяга. Двамата имаха химия. Целувките при Че Джин Хьок винаги са на топ-ниво, хаха. Той не е от свенливите корейци.

# 655
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 818
Еха, значи ще мога да коментирам на време. Много сладък. Ще си пусна и Emergency Couple.

# 656
  • Мнения: 5 240
Много ме радва раздвижването в темата и новите попълнения. Добре дошли, момичета! Както върви, скоро ще си имаме нова тема, тази почти сме я изписали.

# 657
  • Мнения: 9 198
Елеонора,реално той е взел каквото може да се вземе от актьорството. С Winter Sonata става изключително популярен и извън Корея.Някъде може да прочетеш,че с този сериал започва и Хальо вълната.Масова истерия е било. Японките са пощурели,после го излъчват и в други азиатски държави.Паметник с  образа на героя му има и е туристическа дестинация. Беше казал,че ще се занимава с продуценство и е вероятно да го прави.
Lee Joon Ki си е слаб (физически),но наистина има актьори,които са добре сложени.

Дане,то и за този не виждам превод,за сега,но аз имам да доглеждам Secret of the Three Kingdoms,та има къде да го гледам Елвисчо.
Да се похваля за Tomb of the Sea остават едни 10 епизода да преведат.Има надежда,нищо,че забравих за какво става дума.Последно ги гледах на един пазар за антики.Видях,че участва принцесата на огъня от Ледените елфи.

# 658
  • DE
  • Мнения: 9 068
На руски не са преведени само последните два епизода на "Пясъчното море" дааа, доста се проточи.

Реално в Бг и в частност по света бума наистина започна с "Четирите бога на краля" и "Хонг Гил Донг" и след това
 "BOF" доста от пишещите в темата сме свидетели от самото начало преди около 10 години, леле кога минаха Grinning
Новацете е хубаво да видят култувите филми и сериали според на кой какъв жанр му харесва и разбира се, проектите на този актьор който си харесат. Допълнително ще се появят още много, много любимци които ще искат да гледат още и още...
Останалато както се казва е история.

# 659
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Eleonora_27, най-точното и кратко определение за корейците и това, за което питаш е... Консервативни са.
Чудесно. Номерът значи е да се редуват американски/европейски и корейски сериали. След един sci-fi Counterpart, в който всички жени са или лесбийки, или к***и, корейски сериал, за да има баланс.

Тоя техният консерватизъм ми е само малко противоречив предвид ниската раждаемост. Те си счупиха собствения рекорд по ниска раждаемост в света (ще имат огромни в бъдеще). И уж над 30% са християни, но продължават със самоубийствата. Трябва ми време, за да ги разбера, ако това изобщо е възможно. Донякъде, би трябвало да е възможно, защото и те като нас са shame society. На изток от нас повечето е shame culture, на запад - guilt culture.

Също така ми е интересно, дали гледат американски сериали и дали са фенове на американските/европейските актьори.


Между другото, корейският звучи като турски.

Общи условия

Активация на акаунт