Магията на изтока - тема 59

  • 17 220
  • 763
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 760
Фенмейд клип към ост-а на My Country: The New Age



И колкото и нетипично да е като за исторически сериал, това също е част от ост-а.

U-Mb5, SEAGATE DJ - Remember(feat.SeoHo

Purple Rain - Bird

Сериалът е за едни много брутални и кървави години - краят на Корьо и началото на ерата Чосон. Който е гледал Шест летящи дракона ще разпознае историята и част от основните герои. Драконите обаче беше доста по-задълбочен и наблягаха повече на политиката, а тук на зрелищните битки. Има и една почти незабележима романтична нишка, ама тя е колкото да си поеме човек въздух между кървищата и убийствата.

Чанг Хьок няма нужда да го коментирам, но младоците заслужават похвала, че и те добре се справиха.

Но, мистър "Умирай трудно" ряпа да яде. Корейските воини тук са просто безсмъртни Joy. То стрели, то ножове, то саби... мушкат ги, ръгат ги, целят ги, тровят ги... ама те не се дават Rolling Eyes. До последната серия издържаха да му се не види.
Скрит текст:
Чак в края сдадоха багажа.

# 121
  • MJF
  • Мнения: 8 589
G Senjou no Anata to Watashi - в крачка съм с качените преведени за мен епизоди 8. В епизод 8 патоса ми бе малко в повече, цял епизод от пусто в празно сценария малко, един акт за цял епизод. Да видим как ще го завършат но тези трима симпатяги заслужават да запазят туй тяхното безценно приятелство. Събраха и семействата на куп, така че са готови за векуване.

Паралелно гледам  He Who Can't Marry и текущия He Who Can't Marry Season 2. От първия съм на 10-и от 12 епизода а от текущия съм с 4 изгледани. Виждам сега че 5-и са приготвили за мен. Какво да кажа?! Така е май доста интересно за гледане. Ту от единия , ту от другия сезон поглеждам по серия  Laughing и не се обърквам. В първия сезон нашия герой се занимава с лекар, а във втория с адвокат. Майка му е голям образ и в двете партиди. Кучето , колегите му, също трайни и чаровни образи. Интересно е развитието на главния герой така за дълго време. Все пак има промени  Wink Mr. Green
.
Не помня до къде съм отчела тук If Talking Paid  Blush, при мен следва за гледане епизод 9.

# 122
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Корейските воини тук са просто безсмъртни Joy. То стрели, то ножове, то саби... мушкат ги, ръгат ги, целят ги, тровят ги... ама те не се дават Rolling Eyes. До последната серия издържаха да му се не види.

Е, такива са по онези ширини. Безсмъртни до финалния епизод, хаха. Издържат, издържат и на финал - кръц.
Гледах първи епизод, когато стартира и приключих. Това ми беше гледането. С други надежди бях за този сериал, заради мъжкия каст, но усетих какво ще бъде след като видях първи епизод.
Спестих си много ядове, ще ме извиняват У До Хуан, Янг Се Джонг и батко.

Третото парче от саундтрака на Chocolate в изпълнение на Чонг Джин У.



И трите излезли (официално) дотук парчета са прекрасни. Точно в стила на корейските драми, които правеха години назад със задължителният много силен саундтрак.
На Ейли парчето все още не е излязло официално, но се открива вече. Успели са да го докопат, преди официално да бъде пуснато днес/утре.
Прекрасно е, не спирам да го въртя, когато мога.
Ейли е кралица. Шапка ѝ свалям (винаги) за таланта, който има.

# 123
  • Мнения: 5 228
Тези дни не пиша в темата, защото нищо не гледам и няма какво да коментирам. Отдала съм се на четене напоследък, романите на Дейвид Мичъл. Сега дочитам "Облакът Атлас", преди това беше "Написано в сянка" (който ми хареса повече).

# 124
  • София
  • Мнения: 562



Песента е от новият сериал Woman of 9.9 Billion, каста е страхотен.Да видим какво ще направят двамата любовници с толкова пари и дали изобщо ще им се размине.

# 125
  • Мнения: 6 760
Гледането на My Country... не беше загуба на време, но определено няма да влезе в топ-листата ми на исторически сериали. Още от началото си знаех, че няма да се разминем без трупове така, че изненада не е имало. Знам, че времената са били брутални и кървави, но въпреки това, лично аз предпочитам историческите събития в художествен филм/сериал да са поднесени малко по-романтично и идеалистично.

# 126
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
А "звездата" от АОА умря ли?

# 127
  • Мнения: 6 760
Не. Девойчето го пощадиха, че да има кой да страда за двамата сладури newsm47.
Макар, че честно казано, бромансът беше по-интересен от романса.

# 128
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Еее, а е трябвало първо от нея да започнат. Жалко.
Похабили са хубавият мъжки материал, а са пощадили нея. Язък.

Прочетох днес, че и Чонг Кьонг Хо ще гостува в Crash Landing on You.
Този сериал, освен Бини, ще го избута явно и звездното камео-участие на една торба корейски актьори. То не един, не двама, не трима.
И сам Бини ще блести сред всички.
Да идва утре, че да видим най-после.

Хвърлих бърз поглед на първи епизод на Hot Stove League с Намгунг Мин.
Не беше никак зле. Изцяло спортен е, за моя радост. Кореизмите се надявам да бъдат сведени до минимум.

# 129
  • Мнения: 9 192
И той ли ще е в армията?
Явно ги избират така: Ти - Красив - армия,следващия....Ти - на полето да береш ориз Scream

Петък е,петък....петък

# 130
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Crash Landing on You - епизод 1

Пародират много севернокорейската армия и дано Вождът не гледа, че може да се ядоса.
Изкараха ги пълни некадърници и пияници, че и по време на служба.
Много пародия в първи епизод (и силно торнадо имахме в планината с летящи трактори и прасета), ама карай, да завъртят някак историята в началото. То беше ясно, че само Бини и гостуващите мъже-актьори ще се гледат.
В първи епизод не се появи никой, макар че съм почти сигурна, че в един по-далечен кадър дадоха Чонг Кьонг Хо, но явно по-нататък ще се появи.
Приказка за една южнокорейска кифла-чебол и нейният севернокорейски рицар.
Започва като пародия, превръща се в любовна история и на финал завършва като Шекспирова трагедия. Корейска сериална плетка.

И все пак поздравления. Говорят северен диалект (както си трябва) и дори има субтитри за братята от юг.

# 131
  • BG
  • Мнения: 4 456
Колко е приятно да чуя отново някоя хубава и слушаема песен



С такова отегчение и нежелание реших да си я пусна, защото ми е писнало отдавна от незапомнящи се хаотични песни без никаква мелодия, че се радвам, че не ги подминах. Браво на JYP, едно голямо браво имат от мен заради тези момчета и хубавите има песни, които слушам в момента, , и един много важен въпрос- какво става с хубавото Чани, дали е в казарма вече, дали е станал още по-хубав, дали, дали, ако помогнете с някоя снимка за актуализиране на въпроса ще черпя.
Гледам един готин лакорн- Tiwa Sorn Dao Той е  отглеждан на  отдалечен остров, но е наследник на богата фамилия, тя работи за богато семейство, но след един инцидент той я спасява от удавяне и си правят компания засега на острова, чакам да се озоват отново в цивилизацията, да го подстрижат и.... да става там, каквото ще става.
дане, след 2-3 еп. казармен режим зарязах Арсенала, не е като за мен Peace

И пак да кажа- много са им готини песните на Stray Kids, малко кукленски лица имат момчетата , ама туй да им е проблема


# 132
  • Мнения: 9 192
Рос,кажи когато се появи баткото на Бини,защото ако сега го гледам няма да има сила която да ме накара да пусна следващия епизод.
Тогава ще имам стимул Heart Eyes

П.П. Шекспировата трагедия не е нищо пред корейската.

# 133
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 544
Ще ти кажа. Нямаш грижи.
Да, не ти трябва да го следиш. Зле е.

Чеболката върти севернокорейските войници на малкия си пръст, а най-глупавото е, че така представиха нещата, че видиш ли, Бини като я видя и край - любов от пръв поглед.
Кошмарно бозава финална сцена. Севернокорейският войник хлътна като тийнейджър.

# 134
  • Мнения: 9 192
То,още като четеш резюмето ти е ясно,че няма да го бъде и само се надяваш да е поне правдоподобен,малко логичен и да не мрат накрая.

Цитат
Севернокорейският войник хлътна като тийнейджър.
Щото за първи път вижда южнокорейка.Scream

Общи условия

Активация на акаунт