Магията на изтока - тема 59

  • 17 153
  • 763
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 5 204
Точно защото видях, че Корееда е режисьор, затова проявих интерес. Задължително ще видя сериала, който ми препоръчваш. Сигурно ще ми хареса, не помня да сме имали разминаване досега.

# 556
  • DE
  • Мнения: 9 068
Така е по време на карантина Confused липсва блясъка на сцената и живия оркестър, но когато е качествено изпълнението пак радва Heart Хуа Хуа.


И Джоу Шен.

# 557
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 523
Честит празник! Да сме живи, здрави и да помагаме във всичко на мъжете си, че какво да ги правиш - без нас не могат нищо, хаха.

От мен Пак Хе Джин. Уж зарязах Forest, но пак се върнах на пистата и изгледах тазседмичните два епизода. Остават 4 епизода до финал.
Историята е абсурдна, големи недомислици и небивалици, но Хе Джин ме дърпа, а и с БоА-та имат голяма химия, получава им се.
Много ме дърпа и заради снимките в гората, особено сега, когато вече показват кадри от лятото. Чудно е. Толкова зелен и цветен корейски сериал не си спомням да съм гледала, поне не последните години. Без сеулският бетон.



Докато чакам в края на март да стартират новите сериали на Ерик и Че Джин Хьок, се чудя дали да не прехвърля и Doctor Stranger, макар че това означава шест години назад. Корейски сериали (изцяло излъчени), от години не съм гледала, а само онгоинг, че по-лесно ми понасят.
2в1, струва ли се, освен, за да погледам Хе Джин? Помня, че съм гледала клипове с него и Сора, но нямам представа каква е историята между двамата, а и там Хе Джин свири втора цигулка, щом Джонг Сок е главен.

# 558
  • Мнения: 5 204
Честит празник, момичета! Прегръщам ви!

# 559
  • Мнения: 6 732
Честит празник дами Flowers Tulip.

Рос, на мен ми хареса Doctor Stranger. Вярно, че Суки е главния, но не бих казала, че Пак Хе Джин е класическата втора цигулка. Двамата са противници най-вече на професионално ниво. Дамите също са ок. Ще бъдеш лишена от типичната лигава кифла Wink. Сега, няма да те лъжа, че няма фантасмагории на моменти, но ако тръгнеш да гледаш без големи очаквания и с мисълта само да се порадваш на Хе Джин, мисля, че ще ти се получи.


Приключих с Романтичния доктор 2. Хареса ми, доволна съм и от този сезон. Главната романтична двойка отстъпваше на тази от първия сезон, но като изключим романтичната част с останалото се справиха доста добре. И този път си имаше удовлетворяващ финал, но оставиха и добра основа за евентуален трети сезон.

# 560
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 523
Арасо и камсамнида.
Ще го започна днес. Хе Джин със Сора ли има връзка?

# 561
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Честит ни празник дами ! Flowers Bouquet

По питането на Бел. Going My Home със сигурност съм го изгледала. Помня че Ф бе съвсем умерено и нямах проблем с гледането.
White Spring също изгледан.
Обаче и двата назад във времето и аз съответно нищо конкретно не помня освен че са напълно гледаеми/добре. Blush
Сценариста на White Spring сега го гледаме/хме с He Who Can't Marry Season 2. Последния му епизод следва при мен, след като се реанимирам временно от леда.

Оооо, сега проверих в imbd. Като гледам оценката ми на Going My Home значи съм го обявила за шедьовър. Абе помнех нещо такова. И двете заглавия са шедьоври за мен. Мда.
Брей колко сериозна съм била назад във времето. И двата сериала съм си ги отметнала в imbd. А сега често си забравям да отметна там в тефтера и после се чудя и мая "туй гледала ли съм го или не съм" ooooh!

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 10:43 от Шошулчо

# 562
  • Мнения: 5 204
Шо, благодаря, че сподели мнение. Ще погледна и двата сериала, така и така съм се запалила по Хироши Абе.

# 563
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Наш Абе заслужава Бел. Приятно гледане. Направо завиждам, че ти следват 2 силни заглавия. Но и аз имам Списък/запаси де Smile

# 564
  • Мнения: 6 732
Хе Джин със Сора ли има връзка?
Да. Тя залита за малко по Суки, но не стават големи драми. Той си е влюбен в друга и е бетон до край.

# 565
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 523
Всички севернокорейски мъже са бетон, какъвто е героят на И Джонг Сок.
За Бини също си знаем.

# 566
  • Мнения: 9 180
Честит празник Flowers Rose

Fathers
Тай филм.Основната двойка е гей,но филма разкрива гледните точки при осиновяването - на осиновителя,на жената,която е оставила детето и на самото дете+ история на социалния работник.
Историята върви бавно и има доста сцени без диалог ,но в никакъв случай не е тежък за гледане.Емоционален е,но ти остава време да дишаш и нямаш нужда от кърпички.

# 567
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 523
Учудващо, но Doctor Stranger ми допада. Е, поне след първите два епизода.
И тук севернокорейската "действителност" е поднесена наивно, но не е толкова абсурдна, както при парапланеристката и героят на Бини, който от едната златна мина, че през някакъв тесен тунел и в продължение на 20 часа без да спира (?!?!, като в приказките), взе, че се озова в Южна Корея, а след това и в Гангнам.

И Джонг Сок го харесвах много, в годините преди да стане оборотен актьор. Сериалът е от този период, та, допада ми играта му, героят му. За визията е ясен. Манекенче, висок, симпатяга. Приятна картинка за окото.

Южнокореец, насила принуден да остане на Север като дете, израстнал и учил там, драматична любов със севернокорейка, отделно Пак Хе Джин като лекар, любимата Сора и тя в бяла престилка... Абе, ще го изгледам. Свалих всички 20 епизода. Ще го довърша.

# 568
  • Мнения: 9 180
Scream
Какъв е този севрнокорейски тренд при корейците?

Имам дежавю.Гледам си тихо и кротко лакорна и главния ми е познат.Ама много познат.Влизам да проверя къде съм го гледала и излиза,че никъде. Пак гледам и си мисля,че просто е невъзможно да не съм го гледала.Пак проверявам,че може да съм пропуснала нещо.Не,не съм го гледала.Сега гледам еп. 3 и пак ме гложди съмнение.
И да кажеш,че е хубав да съм го запомнила,ама не Frowning и по-хубави съм виждала.

# 569
  • BG
  • Мнения: 4 456
Tuon, кой лакорн гледаш?
Честит празник и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт